Автор Тема: Първите ретро паради, ралита и срещи - до 2005 г.  (Прочетена 26719 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2017, 19:33:26
Отговор #20

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Продължавам с "Отключване на пролетта" - март 1999 година. Уж пролетно, ама снежно се оказа. Организацията беше на "Клуб  4CV", предполагам и БАК-Ретро.





Предвид времето, бай Кольо беше без Зетката, но получи награда:







Един Вартбург в не особено добро състояние, повече не съм го виждал:



Мерцедеса не знам дали не е на Олег от Петърч, Неш на Стоян Стоянов, Опел Манта А:











Две Рена 4CV, синьото беше на Мутафчиев, и Дофина на Лальо Дервенски:















СААБ 96 V4 на Орлин Лилков, ФИАТ НСУ и Форд Кортина:















От всичките тия коли само СААБ-а съм виждал скоро, при това в по-добър вид, ФИАТ НСУ се продаваше в кофти състояние, другите не са показвани отдавна. Какво стана с Неш-а и Реното на бай Лальо?

Февруари 19, 2017, 19:43:42
Отговор #21

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Синият Сааб беше тогава на Орлин Лилков, но може да си е сменил собственика, Неша някой по-горе писа, че още е у Стоян, а зелената Кортина беше или на Иван Минков, който по-късно я пребоядиса синя или на Жоро Георгиев с червения Сааб - и двамата имаха такива кортини. Червеното Рено 4CV бе на Любо от Павлово, председател на клуб "4 коня" и органиизатор на това ранно пролетно мероприятие "Отключване на гората". Не знам какво стана с този човек и рената му, а той ги имаше доста.
Реното на бай Лальо попадна у Алексей и съпругата му, които са се грижили за самотния старец в последните му часове. Те имат и Москвич 407, но отдавна не са изкарвали колите. Надявам се този Дофин, както и Зетката на бай Кольо някой ден да намерят място в музей но не реставрирани, а в състоянието както са ги карали доайените на ретродвижението у нас.
Ето я и брошурката на Розова долина 2003, хубаво че има стартовия списък със всички участници.

Между другото освен шкодата ми тук участва и още една моя кола, макар и вече бивша - Фиат 850 спорт купе с новия си собственик Пламен Роглев от Пловдив. Ето снимка на колата от поход до Рилския манастир предполагам 1998 г, когато беше още моя.
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 20:17:58 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 19, 2017, 20:41:04
Отговор #22

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
1999 е годината, в която идва с Фиата. Имам снимки от тогава, ще ги пусна скоро.  ;)

P.S. Имаше Шкода 110Р на таблото.

Февруари 19, 2017, 20:57:07
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мисля, че Фиата го продадох точно в ранната пролет на 1999 г. така че няма как да съм бил с него. Дори още не му бях раздвижвал спирачките след зимния престой, та предупредих новия собственик Пламен да внимава по магистралата към Пловдив, а той после ми се обади оттам въодушевен, че карал почти през цялото време със 120 :D Същата година участвах мисля само в рали похода София-Солун-София като навигатор в Дофина на бай Лальо, защото вече нямах ретро кола... ще сканирам  снимки и от това рали.
Мисля, че тази снимка е от 98 г. когато пътувахме с мой приятел и състудент, но последните метри до къмпинга ги минах на буксир с мерцедеса на Маргарит, защото по баирите скъсах вентилаторния ремък и фиата прегря... не помня после коя от дамите пожертва чорапогащника си, за да мога да се прибера :) С намирането на точния размер ремък тогава беше трудно дори в София, затова бях сложил малко по-къс, който обаче се скъса от прекаленото опъване.
 А 110Р-а купих чак през 2000 г. само няколко седмици преди първата Розова долина в която не можах да участвам, защото колата в началото също ми правеше проблеми с охлаждането - взех я с неоригинален радиатор с ел. перка от Фиат уно мисля, поставен леко по диагонал за да се побере на мястото на оригиналния. Преди това се бях загледал в една много лачена бяла Манта А внесена от Мутафчиеви, но тогава не ми достигаха пари да я купя, та накрая се спрях на шкодата, която беше на достъпна за мен цена. Апропо, на бялата манта от снимките в Княжево с рали лепенките знаеш ли каква е историята?
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 21:07:28 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 19, 2017, 21:10:11
Отговор #24

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Две снимки от ралито София-Солун-София 2003г.От пристанището Уранополи на Атон и плажовете на Аспровалта.Тогава тръгнах с новосъбран оригинален двигател със стоящи клапани на Победата,с пробег 150 км.В  Гърция карах след Иван Мутафчиев който беше с W 108.След Серес той подкара с близо 100 км/ч и така разработих двигателя с почти максималната скорост на автомобила.

« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 22:32:22 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 19, 2017, 21:56:51
Отговор #25

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Апропо, на бялата манта от снимките в Княжево с рали лепенките знаеш ли каква е историята?

Може би това е същата Манта, защото после се продаваше в Зундерт център. Или пък са били 2 броя с такъв цвят.

Февруари 19, 2017, 23:25:41
Отговор #26

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Фиатчето 1100, май никой не го прибра... Последния пост.
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=792442
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Февруари 20, 2017, 08:42:47
Отговор #27

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Продължавам с "Отключване на пролетта" - март 1999 година. Уж пролетно, ама снежно се оказа. Организацията беше на "Клуб  4CV", предполагам и БАК-Ретро.

На първата и на пред-предпоследната снимка точно зад синия Фиат 1100 се вижда един жълто-златист Опел Рекорд Д - седан с 4 врати. Някой знае ли чий е бил?


Февруари 20, 2017, 11:04:17
Отговор #28

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хаха, Митко, бялата от 1999 събора на 4ЦВ с Ирмшер ваденките е тази на Мутафчиеви бе, как не я познаваш,  :)) те па и да не се прескачаха Манта А тогава вече в БГ?
А братята я докараха бяла от Холандия, и после и наслагаха тия ваденки и сивите 5-лъчки джанти от Манта Б Ексклузив. Беше на отн. умерена цена дори за тогава за Манта А. Искаха и само 4000 ДМ Мутафчиеви.

А празника за идването на пролетта Ретроклуба го правиха всяка година от 1994 до 2000, но до 1998 вкл, бе на място в подножието на Витоша, пред ресторант-бар Шишарка на Панорамния път в Княжево.
А изглежда през 1999 и 2000 е бил на мястото на тия снимки на 4ЦВ празника, които май са пред хотела в Горна баня.

Специално през 1998 год. бе много топъл този пролетен празник, и имаше много интересни коли.
Аз бях отишъл с Алфата 1.6 Спидер, дето имах обща тогава с един приятел, естествено на това слънце на свален гюрук.
Един друг фен пък бе дошъл с оригинален чист кабрио-версия БМВ Баур 2002 /не по късния тарга-кабриолет/, светлозелен мет, което бе с добре поставени ранни Алпина раздувки на калниците /подобни на Е30 М3/.
Интересно знае ли някой това БМВ 2002 кабрио къде отиде?
По-късно, и до 2000 година някъде, седя в една автокъща в Студ. град, искаха му към 12000 ДМ цена.

А един друг запален Алфа фен бе дошъл на тоя празник през 1998 с една стара Алфа ГТВ 1,8, жълта на цвят.
На нея по късно и бе присаден шестак от ГТВ 2,5.

Имаше сред по-редките коли тогава и два Ягуара и един Даимлер.
По-стария от тях бе еС-тайп с 3.8 мотор, модел от 60-те, златист на цвят, бивш на Валийо Бояджиев.
Него го бе докарал тогавашния му нов собственик, един Пловдивчанин.
Той освен еС-тайпа, докара тогава и тоя един отн. модерен за 90-те, от 80-те модела с квадратни фарове- Даимлер 3,6.
Интересно обаче този златист със спици еС-тайп къде изчезна? Никога след това не съм го виждал някъде.

Да, имаше и такова рали за което също ще стане дума, но аз имах предвид друго на гръцкия клуб ЛЕКАМ... междувременно си претараших харддисковете и изрових още снимки на коли участвали в стари ретро ралита и походи до 2003 г. - Рилски манастир, Костенец, Розова долина, София-Солун-София 1999, София-Охрид-София 2000 г. Между тях са много от вече споменатите коли, а също Импалата на Любо, БМВ на Стефан Хараламбов, Опел Олимпия и Ровър на Кирил Иванков, НСУ на Митко Тачев, Мерцедес Мече на Ангел Колчевски, Студебейкър Рокни на Дочно Дончев... За съжаление някои от собствениците вече не са между нас - чичо Кольо "Зетката", бай Лалю Дервенски с Дофин, бай Апостол Митев от Асеновград с ДС19 комби, Жоро Георгиев с червения Сааб 96... Между другото имам и брошурите с регламентите, маршрутите и стартовите списъци на някои от тези мероприятия по простата причина, че съм ги правил аз O:-) Ако са подходящи и интересни за тази тема мога да кача и тях. Имам и още доста стари снимки за сканиране, но ще трябва време...

Ако е същата кола, това бордо комбито ИД/ДС19 със старата предница беше през 80-те на един авиатор бордови инженер, живеещ в София на Руски паметник, на който баща ми през 1987 или 87 год. продаде по-стария ни на години, 1978 СХ Ситроен /след като продаде този първи СХ, баща ми взе по-късен, но пак с хром брони, 1984 СХ/.

Не беше лошо състояние това ИД през 80-те, даже ме вози тогава авиатора на него.
Предполагам след като купи нашия СХ, авиатора го е продал на починалия вече Пловдивчанин, или на някой преди него.
А някой колега знае ли сега какво е станало с това бордо цвят комби?
Карат ли я още и в кой град се намира?
« Последна редакция: Февруари 20, 2017, 11:42:25 от USfan »

Февруари 20, 2017, 11:38:02
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Беше на председателя на Асеновградския ретро клуб Апостол Митев, който освен това имаше и 2CV... предполагам сега са у сина му, ако не ги е продал.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.