Автор Тема: Първите ретро паради, ралита и срещи - до 2005 г.  (Прочетена 26710 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 20, 2017, 11:56:52
Отговор #30

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Беше на председателя на Асеновградския ретро клуб Апостол Митев, който освен това имаше и 2CV... предполагам сега са у сина му, ако не ги е продал.

А ха, ами дано да почнат пак да го вадят по паради, ако е в БГ останало.
Много парадно комби беше това ИД/ДС.
В сравнение със седана много ме радва че му се виждат открити колелата, някак си това прави по интересен конкретно в случая на комбито, дизайна му.

А ако някой или ти имаш снимки от празника на пролетта през 1998, ще е хубаво, и сигурно ще им е интересно и на доста фенове, ако може да се сканират и да се качат тук такива снимки.
Така не само ще си видя пак Алфата 3 Ген спидер, ами и така ще може да се видят другите много по-редки коли, като Баура кабрио, Ес-Тайпа, и ГТВ-то /Алфета ГТ/ купе.

Февруари 20, 2017, 14:38:15
Отговор #31

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не беше толкова парадна в смисъл лачена, колкото спортна... с бай Апостол сме правили свирепи битки на площада в Казанлък на майсторското в рали Розова долина :) Давали сме равни времена и победата се е решавала в директен двубой в моя полза, разбира се  8)) Снимки от 98 г. нямам, май и не участвах тогава,понеже имах само мотоциклет и носих на Иван Минков двигателя да му бае нещо, а той го взе и ме вози с един огромен Буик, дето после седеше срещу Кооп пазара в Люлин... но това може и 97 г. да е било. преди това през 95 г. участвах с гърбавата Застава 600, но май нямам снимки - тогава трябваше предварително да си се запасил с лента за апарата :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 20, 2017, 14:47:10
Отговор #32

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Преди три години се продаваше за 10000лева висеше дълго по обяви.

Февруари 20, 2017, 16:42:11
Отговор #33

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289

А празника за идването на пролетта Ретроклуба го правиха всяка година от 1994 до 2000, но до 1998 вкл, бе на място в подножието на Витоша, пред ресторант-бар Шишарка на Панорамния път в Княжево.
А изглежда през 1999 и 2000 е бил на мястото на тия снимки на 4ЦВ празника, които май са пред хотела в Горна баня.


И 1999 година колите трябваше да са на бар Шишарка, но не можаха да се качат горе, затова се наредиха в градинката при обръщалото по-надолу.

Февруари 20, 2017, 16:47:13
Отговор #34

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289

Интересно обаче този златист със спици еС-тайп къде изчезна? Никога след това не съм го виждал някъде.


Последно е излизал на Спасов ден 1998 година на софийски АС черни номера, след което не се е показвал май... Освен на някоя Розова долина, ама преди 2001 година.
« Последна редакция: Февруари 20, 2017, 16:49:45 от boykoff »

Февруари 20, 2017, 22:19:20
Отговор #35

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
... и Дофина на Лальо Дервенски:
...
Този Дофин съм го запомнил със зелената глава и никела. Някъде около '95-а беше, на парад в Костенец.

Февруари 22, 2017, 20:02:36
Отговор #36

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913


Сега виждам споменаването на комбито от Асеновград. Наследниците на човека са продали колата даже доста отдавна , най-вероятно 3-4 години назад, на човек от София, декларирал идея да я реставрира. Лично аз не съм стигнал до информация за такова намерение, нито знам кой я е закупил, но имам усещането , че колата отдавна е напуснала границите на милата ни Ро`дина . Не съм от ожалващите, но ще бъде празно без тая кола у нас. Просто няма Safari-та .

Февруари 23, 2017, 11:34:44
Отговор #37

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да Боре, жалко.
То не само Ситроени комби, а ми и едно хубаво 404 комби не остана.
Всъщност, от над 20 год в БГ наживо не съм виждал дори и 504 комби.
Към Пежата комби имам голям сантимент, защото в началото на 90те с едни приятели обиколихме Египет за 40 дена надлъж и на шир /от Кайро до Алексаддрия до Асуан до Суецкия канал и пак до Александрия и до Кайро/ с 2 Пежа комби последователно ползвани- едно 504 от 70-те и едно 505 от 80-те производства.
И двете бяха с 3 реда седалки, с климатици и бензинови мотори.
Въпреки че се возихме по 6-7 човека наведнъж във всяко, и то с много багаж, бяха и двете много комфортни, и не дадоха и ни най малък дефект за тия над 5000-6000 км общ пробег.

Та в тоя аспект, 505 комби още има тук там у нас, ама някой знае ли, дали някъде в БГ има останало някое ако не много хубаво, то поне комплектно такова 504 комби.  :)

Април 14, 2017, 22:37:19
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Намерих във Фейса обява със снимки от лятото на 2012-та https://www.facebook.com/pg/Retro-avtomobili-117460381646925/photos/?tab=album&album_id=393927347333559
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 19, 2017, 17:39:48
Отговор #39

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
И дойде време да актуализирам малко темата: снимките са от ретро-рали Рилски манастир 1999 година.

Рено Дофин в тунинг изпълнение - тогава колата беше в добро здраве, днес изоставена и в окаян вид. Скоро колега пуска снимки на тази кола във форума.





Дофинът на Бай Лальо:



Именно тук се запознахме с Митко Ненов, тогава беше с този Фиат 850 Спорт, но на таблото имаше Шкода 110Р в мащаб 1:43  :D





Ягуарът на Орлин Лилков, на едната снимка се вижда и част от кюстендилската жълта Симка, която беше и през 1998 година на това рали:





Владо Топалов с Чайка ГАЗ 13:



Два Мерцедеса 110 - единия е на Маргарит Карабуров, червения е с габровска регистрация, предполагам е на Ангел Колчевски:





Софийски Опел Адмирал:



Сааб 96 V4 на Жоро Георгиев:



И една перфектна тогава Шкода Октавия Супер, мисля че тогава я караше Маринчо Папунков, а сега тази Шкода е при дилъра на марката в Благоевград Митко Тахтаджийски.