Автор Тема: Първите ретро паради, ралита и срещи - до 2005 г.  (Прочетена 26731 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2017, 23:38:32
Отговор #40

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Благодаря за снимките и също, че са малко размазани, та не се вижда в колко окаяно състояние беше купето на моето спортно фиатче тогава ;D Каращите след мен към манастира споделиха, че цялото се "гънело и сучело като змия", а вратите често се отваряха сами в движение :shy: На всичкото отгоре малко преди къмпинга над манастира по баира скъсах вентилаторен ремък и моторът прегря, та се наложи Маргарит да ме дърпа последните метри с мерцедеса преди да намерим дама, склонна да се раздели с чорапогащника си :))
Все пак по-нататъшната съдба на фиатчето не беше трагична като на белия Дофин, а отиде при пловдивския фен Пламен Роглев, който стегна купето, боядиса го и му поизправи линията доколкото бе възможно. А аз по онова време вече си бях заплюл следващата марка и модел, който се появи при мен година след продажбата на фиата, но вече в мащаб 1:1.
Синият Адмирал беше и все още е на бай Здравко Карчин от Бусманци, но сега вече е пребоядисан тъмнозелен... помня, че май на същия поход моторетката на бай Кольо /лека му пръст/ аварира и беше прибрана до София именно в багажника на този Адмирал :)
« Последна редакция: Ноември 19, 2017, 23:46:50 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 20, 2017, 15:41:41
Отговор #41

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Според мен може и да грешиш по отн. на Адмирала на Карчин.
Тоиа синкавиа е от 2-та сериа, а сегашниа му в брит гриин цвет, ми приличаше да е от по-бабешката 1-ва сериа.

Имам по Феисето албум с неговиа от ретроапрада 2013 в неговото село.
Виж го, там има детаилни снимки на сегашниа му.

Ноември 20, 2017, 19:46:52
Отговор #42

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Снимките са размазани по две причини - проблем с лентовия апарат навремето, с добавка че сега ги снимам с телефона от хартиените оригинали. Но поне придобиваме обща представа  ;) Опелът Адмирал не зная на кого беше, със Здравко се запознахме по-късни години, виждал съм го няколко пъти след това, може би на Спасовден. Преди време май излезе и обява за колата, но не съм напълно убеден дали е същата кола...

P.S. Митак, Реното Дофин е светло синьо, въпреки че на снимките изглежда бяло  ;)

Ноември 20, 2017, 21:04:45
Отговор #43

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
Аз бих искал да видя снимки от парадите които минаваха през Кюстендил ....от там имам хубави емоции

Ноември 21, 2017, 13:49:58
Отговор #44

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Аз бих искал да видя снимки от парадите които минаваха през Кюстендил ....от там имам хубави емоции

Имам снимки и от там, ама карам по ред мероприятията :) Даже първото ми участие като шофьор с ретро автомобил е точно на едно рали Рилски Манастир, когато за първи път трасето  мина през Кюстендил.

Ноември 22, 2017, 23:50:41
Отговор #45

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Ето една позьорска в стил Людмил от същия поход до Рилски манастир ;D

Участвахме преди доста годинки в един ретро поход наречен "Кюстендилска пролет", който продължи с автобус до хотел "Трте буки" и добре, че оставихме колите долу, щото в планината имаше към половин метър сняг :) Ако изровя стари снимки оттам ще кача...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 23, 2017, 20:43:22
Отговор #46

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Продължавам със снимки от ретро рали София-Солун-София 1999 г. Снимките са правени от мен на площада до Американски университет в Благоевград.





Варненският Мерцедес 220, преправен на кабрио. Активно каран в онези години. Някой знае ли каква е съдбата му днес?





NSU 1000 Prinz на Митко Тачев. Тогава още със старата боя - малко по-тъмно синьо от сегашния му цвят.





Опел Олимпия Рекорд Р1 на Киро Иванков, тогава се запознах с него и след ралито му ходих на гости в Поповяне. От тогава са ми в главата неговите две Алфи 1750 GT Veloce, които продаде по-късно.






Ноември 23, 2017, 20:54:00
Отговор #47

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Опел Капитен на Дончо Дончев. До него се вижда и една хубава пловдивска Шкода Октавия. Някой знае ли какво се случва с тези коли?





Опел Капитен на Миро Мирчев:





Асеновградско Рено Фрегат, единствено него съм виждал в движение в България. Не беше добре реставрирано, но поне имаше движещ се по паради екземпляр. Сега май е изоставено и с някакъв розово-лилав цвят ако не се лъжа... На втората снимка до него се вижда хубав софийски Москвич 407, и неговата съдба ми е неизвестна.




Ноември 23, 2017, 21:00:39
Отговор #48

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Ситроена на Бай Апостол от Асеновград:





И хубавата Импала, която за съжаление намери нов дом извън пределите на страната ни.





И последната снимка е старта на етапа от Благоевград до Сандански. Киро и Опела потеглят  :)


Ноември 23, 2017, 21:13:09
Отговор #49

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
   За протокола да отбележа, че Бай Кольо тогава участва също, разбира се със Зетката, беше взел и съпругата си и си се возеха двамата на мотора. Не знам дали така са пътували през целия път, но от София до Благоевград бяха двамата на мотора, а и от Благоевград до Сандански стартираха пак като екипаж. Тогава вече бяхме приятели с него и доста си поговорихме, за съжаление не съм запечатал този момент със снимки, всъщност току що си спомних този детайл от това рали  :D