Автор Тема: Ниса 522М (Микробус) 1989 г.  (Прочетена 9310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2017, 10:42:36
Прочетена 9310 пъти

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Здравейте, уважаеми съфорумци!

Обещах да отворя тема и за моята Ниса. И понеже все обещавам и все се каня, и все не остава време, най-после и това се случва. По-нататък, ще кача и снимки, ни първо малко да добие вид. Въпреки, че е проста кола, има много неяснотии кое как трябва да бъде. И както успях да преведа от един полски форум - всеки нещо си е правил по Нисата така, че "няма две еднакви Ниси на света". Аз ще се опитвам да я докарам моята до максимално оригинално състояние, до колкото това е възможно.

В началото не палеше. Нови акумулатор, делко, бобина, свещи, ревизия на карбуратор, свеж бензин и сега пали.

В момента се борим с тоците, тъй като мишки са изплюскали част от инсталацията и почти нищо не работеше. Вече са възстановени габарити отпред и отзад, къси, дълги, частично мигачите, както и клаксонът. Чистачки работят, но не усещам потенциометърчето за скоростта им да прави някаква разлика. Сменени са спирачни тръбички, три от спирачните цилиндри с чисто нови, също и чисто нова кормилна кутия. Гумите са й като нови, има и две резервни гуми с джантите.

Вентилаторите вътре работят, но понеже бяха слагали някакви тръби от В и К за въздуховодите към стъклата и шофьора, тези които не изглеждаха добре бяха изхвърлени, ако мога да намеря такива, ще ги възстановим, ако не, ще се изграждат от В и К пак, но по-цивилизовано? Дали са същите от Жук?
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 12:57:34 от dido1903 »

Февруари 19, 2017, 10:51:08
Отговор #1

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Много добре! Вкарай някой друга снимка да се порадваме.Я ми кажи за въздуховодите на парното-диаметър, дължина на тръбите, че имам едни такива въздуховоди, останаха ми като правих Уаз-ката.Представляват като картонени тръби обвити с алуминиево фолио и са гъвкави. :)
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Февруари 19, 2017, 12:41:11
Отговор #2

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Чудесно ,още една Ниса давай снимки ... имам ориг каталог от 390стр и някои нови части

Февруари 19, 2017, 14:56:53
Отговор #3

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188


Ето от тези три маркуча само един е останал и не е читав. Понеже не намирам снимка на оригинални такива, публикувам някакво решение, което намерих по Интернет. Но прав е колегата, че са нещо като картонени, увити с фолио.

Февруари 19, 2017, 14:59:40
Отговор #4

Активен kaci

  • Публикации: 956
дайте диаметър на тези тръби и може би ще мога да ви помогна.

Февруари 19, 2017, 17:34:54
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Продават се такива въздуховоди с различни диаметри, само че са лъскави като алуминиево фолио. Имам даже някъде парче такъв май от парното на едната Шкода, но не знам дали е същия диаметър
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 19, 2017, 17:39:13
Отговор #6

Активен kaci

  • Публикации: 956
Тези които се използват за отоплителни системи са алуминиеви отвътре и с хартиена облицовка отвън.....изцяло "алуминиевите" са с друго предназначение и то в двигателния отсек  :) :) :)

Февруари 19, 2017, 18:41:49
Отговор #7

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94


Ето от тези три маркуча само един е останал и не е читав. Понеже не намирам снимка на оригинални такива, публикувам някакво решение, което намерих по Интернет. Но прав е колегата, че са нещо като картонени, увити с фолио.
Измери диаметъра(вътрешния) на този дебелия долу и пиши.Също напиши от къде си? :)
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Февруари 19, 2017, 19:32:43
Отговор #8

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Колега, понеже и нисата и полския фиат са от братска Полша, е вероятно и маркучите да са им еднакви като диаметър.Ако напишеш какъв е на нисата диаметъра и съвпадат с фиатовите имаш два маркуча от мен.

Февруари 19, 2017, 23:24:52
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тези които се използват за отоплителни системи са алуминиеви отвътре и с хартиена облицовка отвън.....изцяло "алуминиевите" са с друго предназначение и то в двигателния отсек  :) :) :)
Моторчето на парното при старите шкоди 1000МБ/S100/110 е точно отзад в двигателня отсек ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.