Автор Тема: Проблем с L Jetronic  (Прочетена 4195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 26, 2017, 17:42:33
Отговор #10

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Проблемът решен!
Благодарение на безценната помощ на Кирил Киранов, тук познат като fulcrum  :)
Как процедирахме.
Първо трябваше аз да си уточня кой точно командва инжекторите. В случая ЕКУ-то, което всъщност пуска импулсно маса. Тоест трябва да има перманентен плюс. Меря инжекторите - няма никакъв перманентен плюс. Тоест нямаме захранване на ЕКУ-то. Екуто е извадено навън, меря пиновете на ЕКУ-то с пробна лампа - няма никъде 12 волта.
Звъня на Киро и тръгваме да търсим тока. В случая захранването минава през две релета - едното Голямо с 6 пина и малко с четири пина. В случая малкото реле се води главно, понеже захранва след себе си голямото реле, което пък от своя страна води захранване на ЕКУ-то.
Едно уточнение - при откачане и закачане на релетата се чува как сработват и качват гориво в системата.
Мерим с пробна лампа краката на малкото /главно/ реле на ивдекс 87 и индекс 30 - ток има на 87 , но на 30 няма, веригата не затваря. По препоръка на Кирчо правя късо на двата пина - 30 и 87 и токът се появява от една страна в ЕКУ-то и от друга перманентно на инжекторите.
С така направеното окъсяване въртим ключа и моторчето заработва, сякаш преди малко е било изгасено  :) Блажен звук !
Извод - дефектирало главно реле.
Това е  :)
Благодаря на Киро за отделеното време и точните бързи съвети !

Февруари 26, 2017, 20:34:28
Отговор #11

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Адски досадни са тези "дребни" проблеми за диагностика. Преди седмица си изгубих четири часа да търся причина за липса на искра, само за да открия хлабав куплунг, който, макар и закопчан, не дава "+" на бобината... >:D
Радвам се, че си открил проблема.
Поздрави.

Февруари 26, 2017, 21:14:59
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Боре , и аз благодаря , за нищо . Винаги изпитвам удовлветворение , когато помогна. И на мен самия са  ми помагали. :)

Конкретно - винаги проблема се търси отзад напред , от изпълнителния механизъм към източника на енергия. Независимо
дали системата с конкретния проблем е механична , хидравлична , пневматична или електрическа.

Просто , тривиално, базирано/следвано на/от утвърдени правила и /или принципи в струрирането изграждането на една
система. При търсенето на повреди много помага  способа ,,тука има - тука нема'' , првърнал се в нарицателен в живота и техниката. :)

Една пробна лампа и един мултицет за такива електронни горивни с- ми от първи род , каквито са К и L Jetronic ,
   както и за някои монтроници , реникси  , феникси върши достатъчно работа. Хардуеъра в много от случаите е определящ за
откриването и отстраняването на повредата. :)
« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 21:51:00 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987