Общи форуми > Общ технически

Заваряване при ремонт и възстановяване на каросерии:методи,практики,техники.

(1/10) > >>

немо:
Щеше да бъде хубаво тези дискусии за заваряването да са отцепени в отделна тема,но като се има предвид писаното тук и в темата на S15 за миг-брейзинга май ще стане доста хаотично ако просто се пренесат мнения.Все пак ще пусна тема за заваряване в общи технически,моля да споделите опит.Методи,практики,техники,подготовка на повърхностите и т.н....
Не ми пречи да се дискутира тук,просто съм на мнение,че това е инфо,което заслужава да бъде концентрирано в отделна тема.
 п.п.От тук:

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1214.210.html

РумбатаБс:
Немо,в твоята тема има достатъчно снимки на професионално изпълнение на технологичните изисквания в други също ... мислиш ли,че всички колеги ще хвърлят сума пари за да достигнат оригинала?
Ако е така съм за тая тема!

rsk:

--- Цитат на: немо в Февруари 26, 2017, 21:54:35 ---... Методи, практики, техники, подготовка на повърхностите и т. н....
Не ми пречи да се дискутира тук, просто съм на мнение, че това е инфо, което заслужава да бъде концентрирано в отделна тема...
--- Край на цитат ---

Подкрепям мнението. Аз следя с интерес и двете цитирани теми (твоята и на колегата S15) и Ви благодаря за споделянето на всички интересни подробности! Така правят интелигентните хора - споделят знание, информация, опит...!
В отделна тема информацията ще е още по-лесно достъпна. Лично аз едвали скоро ще стигна до реставрация на това ниво (за да ползвам по предназначение всичко прочетено), но дори и да е "само" за четене, пак е много полезно!

dido1903:
А в подраздела "Техническа литература" има качени много книги, предимно на английски - за заваряване, температурна металообработка, МИГ и т.н.
Напр.:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,5543.0.html

немо:
Днес проверих във Вюрт.Пастата за калайдисване,която е снимана в темата за Монцата не се намира вече,защото е заменена от аналогичен продукт,доколкото разбрах без съдържание на олово.За това търсене по стария арт.номер вероятно няма да даде резултат.Цената на заместителя е над 160лв. за килограм.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия