Автор Тема: Skoda 125 S/130 GL/A 1985 г. - проект, реплика и още нещо  (Прочетена 48966 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 10, 2019, 10:21:14
Отговор #140

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Привет!

Дойде време да се позанимавам малко с тази кола, понеже ми писна да я гледам как седи на стойки, и то точно пред прозореца на офиса. Реших да я раздвижа, и си дадох краен срок - 05.10, в който трябваше да е сглобена, на гуми, и в движение. Цялото окачване беше свалено, очакваше ме доста сглобяване.

Заех се с помощта на колеги и приятели, и за два дни общо взето я свалихме от стойките. Всичко де що имаше да се сменя, е сменено с чисто ново. На струга и фрезата се изработваха фланците за новите джанти, през това време ги обух с нови гуми.

Междувременно си поиграих и с двигателя, смених свещи, кабели, няколко пъти карбуратор, и още 100 неща, за които не се сещам в момента. Резултатът е, че в момента пали, работи и се движи много прилично, няма помен от недобре работещия в началото двигател. Е, тропа си единия бутален болт, но смятам така да я карам, не мисля да го отварям този мотор.

Заиграх се и с електрическата част, както и с таблото. Колата нямаше чистачки, помпичка за вода, казанче. Нямаше и никакво табло, светлините не работеха както трябва. Вече има всичко - от работещо парно, до работещи чистачки и стъкломиеща уредба. Цялото табло е монтирано, всички уреди работят. Останаха само аварийните мигачи, но и тях ще ги оправя.

След като подмених всички възможни тампончета по окачването, колата започна да вози много приятно, въпреки сниженото окачване. Планирам да я сваля още малко надолу, понеже с новите джанти се отвори доста голяма фуга между гумата и калника. Ще втвърдя и амортесьорите, и тъй като на пазара няма подобни части за такива коли, ще си ги правя аз. Шкодовият амортесьор се отваря изключително лесно, и се обслужва без никакъв проблем. Малко по-гъсто масло, и става перфектно. По този повод - приемам съвети с какво масло да ги напълня, навсякъде ми казват м10д, но знам, че с него става прекалено твърдо. Търся може би някакъв междинен вариант.

Общо взето за момента е това. Колата е технически изрядна, спирачките са нови, вече е обслужен и задния мост, има и ръчна спирачка. Предните дискове и накладки си бяха нови, слагах ги още в началото. Двигателя работи добре, окачването е на 100% обслужено. Остават ламарините, набавено е всичко нужно, но смятам да изчакам зимата и напролет, живот и здраве, да работя по купето. Пак да кажа - ръжди има много, но са само по външните панели, поради нескопосано боядисване в миналото. Отдолу колата е бетон :)

И за да не съм много голословен, че пак написах роман, прилагам и малко снимки. Харесва ми много как застана с тези джанти и гуми, лично според мен много и отиват и не я правят да изглежда прекалено модерна. Точно такава визия си представях:












Октомври 10, 2019, 16:43:43
Отговор #141

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Наистина много добре и седят джантите,отварят я много.

Ноември 17, 2019, 23:30:37
Отговор #142

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Наистина много добре и седят джантите,отварят я много.

Така си е, а освен, че я отварят, возията стана много приятна! Много стегната, и управлението е много директно. Харесва ми определено. Колата редовно си обикаля улиците на Пловдив, в момента ми е ежедневна кола на 70-80%, доставя ми огромно удоволствие. Ето и една снимка, да не съм много голословен:


Ноември 18, 2019, 09:37:27
Отговор #143

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво! Вече си е истинска екзотика да видиш задномоторна Шкода в движение. Аз сериозно бих се замислил за бяла перла  и някакъв по-интересен спойлер отзад. И бих върнал лайсните на праговете. Хем да е има препратка към поддържана кола, хем да е различно.
Някога си представях моята, бежовата, без брони, с някакви такива джанти и още една идея по-ниска. Друг спойлер и отзад голям кюнец, като тоя, дето сега го свалихме от зелената.
Е, в момента, когато почнах да карам активно и разбрах колко са полезни броните в София...

Ноември 18, 2019, 11:14:15
Отговор #144

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Усещаш накъде върви, да :) За бяла перла - не знам, има много да се кърпи по тази кола, задните вежди са за смяна, праговете, вратите, калниците... Имам ги ламарините, ще покарам тази зима, и догодина вероятно ще се сменят. Не планирам (поне за момента) някаква хубава боя, така беличко, да си личи, че е поддържана, но няма да е лъскава, лъскачка си имам, и само я мисля :D Ще има лайстни със сигурност, на място като слагам ще реша черни или хром да са, вероятно повече ще и отиват черни. И малко по-ниска ще стане, и гърне ще има. Но приоритета ще ми е в смяната на мотора, поне го имам бързия, само трябва да го събера. Че е и с документи даже, мога да си я направя и легална. Иначе и без брони и отива, но и тук си прав - необходими са, особено за ежедневно каране, а на тази кола това и е идеята.

Иначе си е екзотика, да. По улиците е много интересно, привлича внимание, но забелязвам и нещо много странно - хората повече се радват на тази вървяща скрап, отколкото на хубаво направената и лъскава друга Шкода. Аз лично логика не намирам в това, но си е факт :)

Ноември 18, 2019, 11:23:11
Отговор #145

Активен Wartburgman

  • Публикации: 363
Обеща ми нещо и още си чакам   :)) неделя те чакам за кафе.

Ноември 18, 2019, 11:39:18
Отговор #146

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Обещаното си е обещано  C:-) Имаме сделка за неделя ;)

Март 09, 2020, 09:12:35
Отговор #147

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Карам активно колата като ежедневка, и това наложи промяна по фаровете. Реших като е гарга да е рошава, и направих пълна промяна на осветителната уредба, с цялостно преработване на предните фарове. Смених и стоповете отзад, както и мигачите на калниците, за да са в тон с предницата. Ето малко подготовка:





Както се вижда, всичко е в черно. Реших на бяла кола да направя черна оптика, съответно и фаровете са черни. Какво направих - вградих биксенонова лупа и дневни светлини в оригиналния фар, който боядисах черен. Ето какво се получи:







За ефекта от промяната ще кажа само, че си заслужаваше на 100%. Свети повече от перфектно. Ето как е къси-дълги:





Март 10, 2020, 23:40:41
Отговор #148

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
С какви лупи си  ? Може ли малко подробности относно преработката :)

Март 11, 2020, 08:43:19
Отговор #149

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Разбира се, ще разкажа по-подробно :)

Лупите са комплект с ксенона. Когато реших да правя преработката, започнах да гледам лупи - в България, в китай, ксенони, комплекти и какво ли не. Общо взето стигнах до извода, че подобно начинание е много лесно достъпно вече, за разлика от преди 4-5 години. Като цяло комплектите са едни и същи и тук, и в китай. Има 2-3 производителя на лупи за вграждане, и различните търговци ги продават за различни пари. Например същите лупи, които купих за 45 евро, при това в комплект с ксенон, тук се продават на цени от 100 до 230 лв. Поръчах от китай следния комплект :

https://www.aliexpress.com/item/32854674284.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.280f4c4dC3SJGB

Пристигна за около 30 дни, при положение, че го поръчах точно около черния петък (не беше намален).

Комплекта представлява лупа за вграждане във фар с цокъл Н4, ксенонови крушки Н1 и баласти за тях, както и всички нужни крепежи и модул за превключване къси/дълги.

Монтажа е изключително лесен. Сваля се фара, разглобява се, и на мястото на старата крушка Н4 от вътрешната страна се монтира лупата. Затяга се от външната страна с гайка, като има всичките възможни гумени уплътнения, за да се затвори херметично фара след това. Така е направена лупата, че да може да се монтира по един начин само, и става едно неделимо с фара. Съответно след това си работят стандартните реглажи на фаровете. След монтажа от задната страна си е предвиден цокъл Н1, където влиза крушката по нормален начин и се закрепя с нормалната метална скобичка за цокъла.

Превключването между къси и дълги става с вградено моторче във всяка лупа, което променя фокуса при превключване. Моторчетата се управляват от модул, който взима сигнал директно от стандартната инсталация. Следователно не са нужни абсолютно никакви преработки - даже си има букси за включване на оригиналната Н4 букса.

Основното е това, другото вече е боядисване на рефлектора, монтирането на дневните светлини, и най-трудното - стъклата. Имах проблеми в тази част, исках да я правя с другата маска, да има по-класически вид. Стъклата на фаровете, обаче, тъй като са на 35+ години, се оказаха много трошливи. Не успях да полирам от стария модел, и затова сега съм с този фар, иначе идеята беше друга. Класически вид с модерно излъчване, но както и да е, занапред пак ще го мисля, това не е краен вариант. И така стана хубаво, малко по-модернистично, отколкото ми се иска, но все пак ми харесва, и то много.