Автор Тема: Skoda 125 S/130 GL/A 1985 г. - проект, реплика и още нещо  (Прочетена 48955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 20, 2017, 19:50:17
Отговор #80

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Вероятно вдлъбнатото място може да се ,,налее" и после полира. Ако се намират трудно такива лайсни си струва да се пробва.

Юни 21, 2017, 10:09:57
Отговор #81

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На моята - модел 1987, също са алуминиеви черни лайсни. Не знаех, че на прага има и по-дълги, моите се събират само на прага, но си бяха сложени и върху част от калника. Някак по-завършено стои. По принцип на японките им отива да са с черни лайсни. И чистачките са черни, броните са пластмасови. Май до 85 или 86г имат лайснички хром под прозореца, може до тогава да са били с хром и на покрива и на прага, не знам.
На алуминиевите боя грам не се задържа. Моите съм ги боядисвал много пъти и все боята се лющеше. Е, то е ясно - по заводската технология - боя върху метал, без грунд. Ако се дадат на прахово, може би ще станат.
По стечение на обстоятелствата веднъж накупих горни хромирани от някогашното магазинче Шкода зад баня Мадара - онова гаражче не на Разслатица, а на следващата пряка, дето после стана плод и зеленчук. Мислех, че са за калника на Октавия, ама се оказаха дълги и в последствие загрях, че са 105/120 на покрива. Тогава оттам взех нови тасове и фар за МБто на Росен и тия лайсни.
За сега лайсните не ми трябват, но кой знае... Тя и Шкодата нали уж не ми трябва и няма да я правя, ама преди 2 месеца си купих чисто нов Jikov 32SEDR за нея.  :D
 

Юни 21, 2017, 12:27:09
Отговор #82

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
85 година навсякъде са хром, на тавана, на праговете, и на вратите под прозорците също. А тези на праговете са издължени към калника, и завършват леко заоблено. Според мен красиво стои, разбира се, че 89-90 година би трябвало да е с черни, и ще стои много по-правилно. То и самия факт, че последните са скъсени и с тапички (като на Жоро) прави визията на колата една идея по-модерна, ако може така да се каже.

Юни 21, 2017, 20:05:48
Отговор #83

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ревизирах и реанимирах и карба. От до . След едноседмична баня в светилен газ и коресилин следва продухване на всички
отвори и процепи със сгъстен въздух . Винта за регулиране на празния ход се нуждаеше от нова гумичка , дадох му я.

Всички жигльори се почистват за последно преди монтажа със специален конусен мини райбер.

Ускорителната помпа е в много добро здраве , но гумичката/пръстенчето на човката също беше приключила и колата ми
погоди номер на два пъти в града - глъхнеше и гаснеше при подаване на газ . Отделно от там изпускаше гориво .  :)


« Последна редакция: Юни 21, 2017, 20:21:36 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 25, 2017, 20:31:25
Отговор #84

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Кире, поздравления за напредъка!
Ако мога обаче да си позволя да дам съвет - започни работа по купето. Мисля, че не е лошо то да ти е приоритет и покрай него да си правиш разни други, по-дребни дейности ;). Е, разбира се купето си е бюджетно приключение и вероятно трябва да се подготвиш за него, но все пак - разглобяване, почистване, намиране на проблеми места...

А съвсем между другото - моята 120-ка е на малко над 100 000km и е със здрав "дневен" километраж. Вие обаче ме уплашихте с тия страшни истории за пластмасови колелца. В Шкода форум също съм чел, че много хора са страдали от тях.

Юли 10, 2017, 18:04:51
Отговор #85

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да  подготвим почвата за монтаж на летите чехословашки ралиджийски електрони. Те са с дебела основа
и изискват по дълги шпилки.

Анастас ми осигури изгодно корейски шпилки на цена като за резервна част за брой. М12 по 1,5мм стандартно
с диаметър на шлиците 14,5мм - почти с милиметър повече от оригиналните чешки с d = 13,4mm.

С този диаметър шпилки с необходимата дължина не успях да открия . Минах на радикалния вариант - разпробих
главината на 14мм на бормашина . Свердлото бе доразбило отворите с 0,1мм

Реших да се пробвам на директно набиване с 0,35 мм допуск на сглобка със стегнатост. Получи се!

Ето как става технологичния процес:



« Последна редакция: Юли 10, 2017, 20:38:32 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 10, 2017, 20:47:41
Отговор #86

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Като гледам си и със специалните кухи болтове за Електорните, които би трябвало да пасват и на оригиналните шпилки.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 10, 2017, 20:50:18
Отговор #87

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Като гледам си и със специалните кухи болтове за Електорните, които би трябвало да пасват и на оригиналните шпилки.
Ама не пасват Митко ,  стоковата резба завалийката едвам покрива няма и половината  на Оргинала. Мит и легенда е , да знайш. :winktongue:

На 4 - 5 витки няма да те шия. :P :))
« Последна редакция: Юли 10, 2017, 20:52:53 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 10, 2017, 20:58:32
Отговор #88

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Абе варненците едно време си караха спокойно с такива кухи болтове, аз също имах такива и дължитата им беше достатъчна за да покрие дълбочината на отвора на джантата... твоите или не са оригинални, или са за джанти тип "маргаритки", които са малко по-тънки и съответнно кухите болтове за тях - по-къси.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 10, 2017, 21:45:48
Отговор #89

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Абе варненците едно време си караха спокойно с такива кухи болтове, аз също имах такива и дължитата им беше достатъчна за да покрие дълбочината на отвора на джантата... твоите или не са оригинални, или са за джанти тип "маргаритки", които са малко по-тънки и съответнно кухите болтове за тях - по-къси.

Болтовете не са оригинални , по къси идват и ме вкараха малко във филм . Масрафа на шпилките излезе по тънък ,
та вземах шпилки с точната дължина и това ти е хепиенда. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987