Автор Тема: Skoda 125 S/130 GL/A 1985 г. - проект, реплика и още нещо  (Прочетена 48937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 10, 2017, 22:54:58
Отговор #90

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
При стъпка на резбата 1,5, 6 до 8 оборота /навивки/ на резбата са повече от достатъчно - на толкова се държат оригинално повечето автомобили, мерил съм го многократно от чисто любопитство, а и заради това, че и аз правя понякога разни експирименти :D

Юли 11, 2017, 11:41:23
Отговор #91

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
 Порязахме позаварихме и готово


    

Юли 17, 2017, 12:12:28
Отговор #92

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
този колектор е смъкнат от кадемлийска кола , на хаир да е :)

Юли 17, 2017, 13:46:25
Отговор #93

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Алоу, Делиорманът, ще Ви докладваме на администратора за писане на небългарски...  ;)

Юли 22, 2017, 22:43:03
Отговор #94

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Алоу, Делиорманът, ще Ви докладваме на администратора за писане на небългарски...  ;)
Хаххх ,  все пак  аз съм една четвърт делиорманец. :))

Опуках наново предните мигачи. Левия го нямаше никакъв , угасна и десния . Викам си - айде от до.

Да , ама като тръгнах да свалям стъклата , ужас - от ръжда превъртяха всички гайки на болтовете им , а те  са запресовани
в задната част на телата . Едвам развъртях и гайките на телата , които ги държат към купето , ред ръжда ред WD 40 .

Последното става или на канал , или на подемник , или в краен случай лягаш под предната маска.

Изработих пластмасови вложки в телата и сега стъклата на мигачите се крепят с видии за пластмаса. Възстанових и рефлекторите
им с доста качествен хром спрей Dupli Color . Имам и чисто нови мигачи , но от донора стъклата са като нови и ги комплектовах .

Тук са готови и съхнат:




РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 23, 2017, 12:22:23
Отговор #95

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Изглеждат супер. С черно вапца ли отстрани?

Юли 23, 2017, 12:48:34
Отговор #96

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Изглеждат супер. С черно вапца ли отстрани?
Не Рос , едно полиране  е предостатъчно. След сваляне на защитното тиксо е още по категорично
блестящо. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 23, 2017, 21:03:58
Отговор #97

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...Да , ама като тръгнах да свалям стъклата , ужас - от ръжда превъртяха всички гайки на болтовете им , а те  са запресовани
в задната част на телата . Едвам развъртях и гайките на телата , които ги държат към купето , ред ръжда ред WD 40 .

Последното става или на канал , или на подемник , или в краен случай лягаш под предната маска.....

Тез кебапчета съм ги ял. При възстановяването на моята 120ка.
 Отрязах болтовете с ножовка. Тръгнаха до някъде и превъртяха, но това бе достатъчно да освободят и да да бръкна с листа м/у калника и тялото на мигача. Не съм лягал отдолу :) Ти си успял по културния начин.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 23, 2017, 21:17:16
Отговор #98

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Когато карах моята 120-ка, се наложи да сменя фасонката на десния мигач и това наистина беше супер гадно упражнение. Аз също успях без да режа и затова си обещах, като ми отмине яда от тази операция за уж не повече от 15 минути работа, да сменя превантивно и левия мигач, но така и не набрах смелост :)

Кире, удари един безцветен лак на рефлектора, ще стане почти като хромиран. Не, че ще има особена разлика, като сложиш оранжевото капаче, но ей така, за собствен кеф ;)

Юли 25, 2017, 22:32:20
Отговор #99

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Роска, пробвал съ го това упражнение още навремето като се занимавах с мотоциклети предимно. Прозрачен лак нанесен върху спрей с хром ефект тотално разваля "магията" - явно разлага основата и премахва блясъка му... всъщност може би съвременните лакове и да не го правят, говоря за опит с давност 15-20 г.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.