Автор Тема: CLASSIC RACING 2017 - 26.03.2017  (Прочетена 15873 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 27, 2017, 21:49:50
Отговор #20

Неактивен 8541angelg

  • Публикации: 12
За новаци като мен, тази среща беше пълна изненада! Повечето автомобили отговаряха на определението classic cars само заради тенекиените си обвивки. Нищо друго от classic не беше останало от тях! Ладите, бийтъла, мантите, не бяха от най-класическите. Принципно, няма нищо лошо, ама трябва да има някаква граница, поне според мен... Сигурно мнението ми  е странно, но както казах, бях там за първи път и може би затова. Иначе, само похвали за организацията и инициатива

Март 27, 2017, 22:16:50
Отговор #21

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Колега привет,
От всички заявени автомобили 30 на брой, само две може би бяха сток. Мероприятието се казва "Класик рейсинг" с определена цел. За девет години формата претърпя много промени. Колите са разпределени по класове на кубици, нарочно, за да има някаква равнопоставеност. Отделно направихме и клас ТУРБО. На едно състезание експериментирахме класовете по години...ми не става. 40 коня кола в клас с Мустанг, ама са в едни години. По кубатура решихме , че е правилно.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 27, 2017, 22:27:24
Отговор #22

Неактивен 8541angelg

  • Публикации: 12
А отделно и за входната такса да споделя моето мнение...
Ние, участниците, платихме такса заради пистата, отчитането на времето, линейката и малка част за организацията. Напълно справедливо, получихме услуга. Ама, за какво платиха останалите? За паркинг? Тези дето са платили за участие, очакват да има публика, а публиката и тя трябва да плати. И промотиращите прудукти и те трябва да платят. Сигурно само съдържателите на ресторанта с кебапчетата не плащат. Сигурно си има бизнес калкулации за цялата организация, но това си е мноето първично мнение.

Март 27, 2017, 22:48:26
Отговор #23

Неактивен boris037

  • Публикации: 20
Колега, поздрави за Супрата, наистина е страхотен автомобил!

Радвам се, че участвах, съжалявам само, че отпаднах толкова рано от надпревата.
Колкото за възникналата дискусия - не вярвам много собственици на класически автомобили да подложат, това което притежават на подобен тормоз :)

Поздрави на всички!


Март 27, 2017, 23:03:11
Отговор #24

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Колеги, веднага ви отговарям и на двамата. Първо, таксата за участие няма нищо общо с входната такса. Това е клубно мериоприятие, членовете на клуба не заплащат такса вход, карат в съботния ден безплатно, това е защото са членове на клуба. Второ, една година направих така, че механиците на пилотите да влизат без да заплащат такса вход, е нали се сещате , че имаше 150 продадени билета и 1000 механика на пистата...а нали също така се сещате, че това няма как да стане повече, нека си имаме уважението. Всеки може да отвори сайта на пистата и да види какви са цените за определени минимални изисквания, за да има мероприятие...предполагам, че като си направите сметка, сметнете и данъците, щот и касов апарат имаше на входа, сами ще се съгласите, че САРК АВАНГАРД няма нищо общо с Армията на спасението и донорския фонд на Ротшилд. Що се касае до тормоза на колите...карането е за удоволствие, това не е шампионат, а ивент да се видим, да си начешате крастата, да покарате, да се срастнете с колите си, да се усетите...иначе има и друг вариант, качете си колите в хола, сложете си ги в секцията и им се любувайте. Не си мислете , че едно едно ретро рали примерно с 400 км маршрут е по-леко, напротив, по-тежко е...мога още да ви пиша, но едва ли има смисъл. В крайна сметка организирахме и ретро парад, само изложба. Тук ще дам и един пример, няма как на Момчил Варшавата да даде време на пистата, но на изложбата може да даде пример как се прави кола. много се надявам да вникнете в думите ми и да ги разберете. Отворен съм към всякакви въпроси, обсъждания, мнения...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 28, 2017, 07:35:26
Отговор #25

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Колега привет,
От всички заявени автомобили 30 на брой, само две може би бяха сток. Мероприятието се казва "Класик рейсинг" с определена цел. За девет години формата претърпя много промени. Колите са разпределени по класове на кубици, нарочно, за да има някаква равнопоставеност. Отделно направихме и клас ТУРБО. На едно състезание експериментирахме класовете по години...ми не става. 40 коня кола в клас с Мустанг, ама са в едни години. По кубатура решихме , че е правилно.

Влади, едва ли е някакво генерално решение, но би могло освен разделянето по кубатура да се заявява мощност с представяне на документ от дино и т.н. Ясно е обаче, че влияят и куп други фактори - олекотяване, модифициране на окачването и спирачната система, ако щеш едни гуми и т.н. Както се казва - пълно щастие няма ;D .

Март 28, 2017, 10:42:20
Отговор #26

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Влади,предполагам че след 10-тото издание на CLASSIC RACING ще закръглиш 1-вия си милион  :winktongue:
п.п. Постът е ироничен....за питащите посетители,които е трябвало да похарчат 16лв. за вход.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 28, 2017, 10:49:09
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колега привет,
От всички заявени автомобили 30 на брой, само две може би бяха сток.
Tова е така вероятно, защото колегите със стокови класики просто не виждат смисъл да участват и само да си мъчат колите, след като не са конкурентни на силно тунингованите и почти професионално подготвени със съвременни средства "класики". Специално най-малкия клас доминиран от Ладичките вече ми прилича силно на група хоби X1 на БФАС Лично аз нямам технологични и финансови възможности да подготвя такава кола, точно затова последните 2 г. не участвам, липсва ми интригата поне да се боря за място в челото, а само за олимпийския принцип не ми се плаща хич не малката състезателна такса... за да врътна само няколко обиколки на опашката в класирането. На марковите събори на Пежо и Шкода примерно, таксите за участие в гонките и свободното каране са на порядъци по-ниски вероятно заради по-силна подкрепа от спонсори, затова състезателната краста ще си я чеша там ;)

п.с. във ФБ Ники Ковачев беше предложил да се направи клас за стокови класики, независимо от възрастта и кубиците им. Сигурно помнш, че на първите рейсинги още преди да се захванеш с организациата им беше точно така и с моето Пежо 1.3 се борех наравно с коли по над 2000 кубика... и поне стоковите от тях ги биех убедително :) Та според мен нищо не пречи да пробваш догодина и ще видим колко биха се записали... пък ако не се съберат достатъчно, разбирай поне 5-6 винаги можеш да отмениш класа.
« Последна редакция: Март 28, 2017, 11:06:19 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2017, 12:56:50
Отговор #28

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Абсолютно съгласен с Митака Кранкенщайн !
Още миналата година казах на Влади моето мнение , че с тези напомпани бегачки с коруби на Лади ще губи все повече интереса на класическите любители. За съжаление тове не е само мое мнение, то се видя и на тазгодишното издание. За парада няма какво да коментирам - една шепа коли . Това е следствие на първото . Класик рейсинг си е класик рейсинг, не знам какво ще рече "определена цел" , както горе се изказа Влади. Вярно е, че търсенето определя предлагането , но зависи в каква посока. Търсенето на тунинг феновете е едно, на класик феновете е съвсем различно нещо. А ако имаме идея да доближим станадарта си до средноевропейския в класиккар културата присъствието на тунинговани бегачки сред класиките няма да спомогне.
Ще допълня и още нещо, което е лично и само мое мнение - не искам да ангажирам никого. За мен това събитие от края на март от години беше всъщност откриване и старт на сезона - среща с приятели, нови коли, нови проекти, приказка с по-подготвени хора, не с редовните зяпачи от площада и изобщо един чудесен старт на годината. Разочароващо ми е да виждам празна откъм класики поляна с разхвърляни джанти и скоростни кутии, вместо колона от класики за любуване и приказка. Миналата година имаше сигнали за такъв тип разочарование, беше слабо откъм класики, тази година се затвърди откровено.
Естествено политиките си ги определя организатора, но аз изгубих онова чувство на приятен класик старт. Факт.

Март 28, 2017, 13:37:55
Отговор #29

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Формата на състезанието е такъв, че просто не е изключително само за сток класики. Това е състезание за модифицирани класики. Искате да се забрани на ладите да участват? На какво основание?
Според мен, колеги, проблема е само една лада от малкия клас, а не всички, прав ли съм?