Автор Тема: CLASSIC RACING 2017 - 26.03.2017  (Прочетена 15660 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 28, 2017, 13:45:24
Отговор #30

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Не обръщайте темата на Всички vs. Ладите!!!

Говори се за "изкорубени пистови бегачки". Случайност е, че в случаят явно са били Лади.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 28, 2017, 13:56:58
Отговор #31

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз не мисля, че проблема е в ладите, в по-горния клас с БМВ-тата е същата работа... така че не се хващай за думата. Не виждам проблем и да се състезават силно модифицирани и осъвременени класики, те са си доста атрактивни. Но като гледам класирането топ времената във ВСИЧКИ класове са от приблизително еднакъв порядък, докато последните по резултати, явно принадлежащи на най-близки до стокови коли също са сходни. За мен извода е, че в случая не толкова размера, т.е. кубиците са от значение, колкото степента на тунинга. Резонния извод според мен е, че за да се запази интереса за участие на ретро феновете с оригинални спортни класики, класовете трябва да се обособят първо на Сток и Модифицирани, пък оттам нататък ако се налага да се подразделят още на 2-3 подкатегории по обем... мисля, че приходите от повишените цени, както и повечето очаквани участници и публика ще покрият разходите за наградния фонд на тези класове. Ако насоката на организатора обаче е да се привличат основно полупрофесионални и професионални рацери, то посещаемостта от класик феновете ще става все по-малка. Не случайно и сега виждам, че пишещите тук участници в рейсинга се броят на пръсти, вероятно са по-активни в Тунинг форума... това по повод изказването за разликата между тунинг, рАЦИнг и класик феновете :)

п.с. Абе ние хубаво си чешем тук езиците цели страници наред, ама няма ли някой се смили и да качи малко снимки за тези, които не можаме да присъстваме по уважителни причини?
« Последна редакция: Март 28, 2017, 14:20:26 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2017, 14:11:58
Отговор #32

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ок, взимам си бележка и се извинявам.
Всъщност съм напълно съгласен с мнението на Митко, а и идеята му за класовете е добра.

Март 28, 2017, 14:26:45
Отговор #33

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не се извинявай, всъщност нормално е някой Лада фен да се изкефи когато кола от марката, макар изкорубена и далеч от оригинала дава равни и по-добри времена от доста по-мощни и расови бегачки :) Всъщност ще разкриеш ли тайната на прословутата Лада на Лишев, за която питаха и други колеги какво има под капака, който упорито отказва да отвори? Аз знам само, че мотора си е ладов и за да стигне до този резултат е минал през доста неуспешни опити...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2017, 15:58:46
Отговор #34

Неактивен 8541angelg

  • Публикации: 12
Аз се извинявам, че като "новак" давам акъл, но ако се въведе изискване за участие само на класически автомобили, които имат валиден технически преглед и регистрационни номера, това ще отсее крайно модифицираните бегачки, които освен всичко друго, са и заплаха за по-бавно движещите се стокови автомобили по пистата, с пилоти аматьори като мен :-) . Да, и аз им се изкефих, но може да се отвори един времеви прозорец за каране на специално пригодени автомобили /докарани на платформи/, които да се съревновават един с друг, а автомобилите, които са дошли на ход по пътищата, да се пуснат отделно. Всъщност, всеки иска да получи удовлетворение от това, което е постигнал с автомобила си, вкл. с модификациите, които е направил.   

Март 28, 2017, 16:52:18
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Останал бях с грешно впечатление, че се изисква и валиден технически преглед за да караш на пистата, но май се отнасяло само за коли с АГУ:
....
Разрешено е участието на автомобили с АГУ, стига те да са минали техн.преглед и да имат валиден документ за това. При административният преглед всеки участник е длъжен да представи на администратора:
- Валидна шофьорска книжка
- Син талон за контролни точки или заверен акт
- Копие на платежно за платена такса участие
- Талон за техн. изправност на АГУ
....
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2017, 18:36:42
Отговор #36

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Всъщност ще разкриеш ли тайната на прословутата Лада на Лишев, за която питаха и други колеги какво има под капака, който упорито отказва да отвори? Аз знам само, че мотора си е ладов и за да стигне до този резултат е минал през доста неуспешни опити...

Тайната аз не я знам. Чувал съм разни догадки, но не искам да говоря публично за неща, които няма как да докажа. С него не се познавам лично, просто сме се виждали на две-три състезания из боксовете. Чувал съм го да казва, че е бил механик на Милчо Стефчев - Мичкина, което за мен значи, че е имал откъде да вземе знания, вероятно има и голям опит, следователно е напълно възможно да направи един много силен 1600 кубиков двигател.
« Последна редакция: Март 28, 2017, 18:39:06 от Frysco »

Март 28, 2017, 18:56:05
Отговор #37

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Tолкова силен, та да върви с турбо лада и почти колкото заводско Е30М3, просто няма как да стане! Капака на тази кола не случайно не се отваря! Мотора или не е 1600 кубика /най-вероятно не е и ладов, предполагам нещо с японски произход/, или не е атмосферен! Не е и задължително  да е турбо, има и механични компресори. Това също е в сферата на догадките, също нямам информация, но колата определено не е за клас атмосферни до 1600 кубика!

Март 28, 2017, 19:11:15
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И аз подозирам, че едва ли е 1,6 ами по-скоро някой разпилен нивов 1,7 ама дори в този случай си е постижение да дава по-добри времена от повечето турбо бегачки. Би трябвало да има все пак техническа комисия, която да надниква под капака и да ги проверява тези неща. Обаче то не е само до мотор, ами на Калояново дори в по-голяма степен е и до окачване и гуми за даване на по-добри времена... виждал съм много такива случаи, когато някои прави ластици на правата, а после образува влакче след себе си по завоите :)

p.s. интересен въпрос е наистина кола с механичен компресор в клас Турбо ли трябва да кара? Тогава трябва да се нарича клас Компресор :)
« Последна редакция: Март 28, 2017, 19:35:56 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2017, 19:27:27
Отговор #39

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нали не мислиш, че турбо Ладата е неподготвена? А М3 Е30-ката? В никакъв случай не пренебрегвам значението на гуми, спирачки и окачване, но в случая не е там ключа за палатката :D Ако в тези състезания, имаше възможност за контестации и *отваряне* на съмнителен автомобил, биха се видели интересни неща!