Автор Тема: Новак и ентусиаст с Matra Murena 1981 - френското Ферари  (Прочетена 12258 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2017, 21:08:51
Прочетена 12258 пъти

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10
Здравейте колеги. нека се похваля с една сравнително рядка френска екзотика производно на Талбот. Доста неща са писани в интернет за който го интересува. Цяла зима се проточи стягането и но вече нямам търпение да я подкарвам и вече мисля за нов проект. Ако някой от вас има информация за подобна кола в България или части поизостанали за Талбот в магазините може да се обаждате на моя телефон 0887 277 004 Митко.[/img][/img]
« Последна редакция: Март 06, 2017, 09:06:32 от dido1903 »

Март 04, 2017, 21:13:34
Отговор #1

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Добре дошъл, колега !
Успех в начинанието. Пропуснал си обаче съществена част за старт на една тема - снимките ...

Март 04, 2017, 21:21:55
Отговор #2

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
.... и в коя част на земното кълбо се намира?
Добре дошъл!
retrobs.com

Март 04, 2017, 21:26:44
Отговор #3

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10
Извинявам се много , но не успях да кача снимките естествено за новак, но в мобилето ги има. Утре ще ги има и тук ако ми обяснят как, а иначе съм от Варна.

Март 04, 2017, 21:56:54
Отговор #4

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ти си я придобил или реставрирал ?
За това ли иде реч ? - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11488651345081938&slink=2337qm

Март 05, 2017, 18:58:43
Отговор #5

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10

Март 05, 2017, 19:20:02
Отговор #6

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Явно е същата от обявата, която постнах по-горе.
И въпросите - кой се е занимавал с нея - ти или някой друг ? Каква е историята и ? И последно - продаваш ли я или тепърва си се сдобил с нея ?

Март 06, 2017, 19:38:10
Отговор #7

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10
Явно е същата от обявата, която постнах по-горе.
И въпросите - кой се е занимавал с нея - ти или някой друг ? Каква е историята и ? И последно - продаваш ли я или тепърва си се сдобил с нея ?

Миналата есен ходих до Италия близко до швейцарската граница. Покрай разходката попаднах на Ланчия Монтекарло и на Матра Мурена, и двете ми харесаха и бях готов да ги купя но си останах само с Мурената. Влекат ме отдавна подобни екзотики. Историята на колата е също екзотика. Цяла зима се купуваха нови части които не са проблем и са сравнително евтини и се монтираха. Нямам нищо против да я продам защото веднага тръгвам на лов за още по голяма щуротия съответно за повече средства.Кеф цена няма а мерака край няма.

Март 06, 2017, 20:11:50
Отговор #8

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Похвален ентусиазъм, пожелавам успех в следващите проекти !
Ще споделя обаче нещо, което предполагам не е само мое мнение,  което установих още с виждането на снимките от обявата.
За огромно мое съжаление кола е възстановена по безобразен начин - предна броня китосана със запълнени отвори за оригиналните мигачи и монтирани накакви си. Подобни на жигулови. Задницата е още по отчайваща. Състояла се е вакханалия на местния /не казвам български, може и така да е внесена, ще получим от автора на темата яснота/ тунинг с монтирането на ужжжассно антикрило , последващо замазване на оригиналната странична линия и монтиране на гротескни задни светлини. Интериорът е просто уникално съчетание на безвкусица. За него съм почти сигурен , че не е дошъл така от Италия, там такива неща просто не се случват. Оригиналните джанти са отстъпили място на недоразумителни екземпляри. Ако ги има запазени оригиналните ще бъде просто милост за окото да бъдат върнати на мястото им. За окачване и мотор няма как да коментираме нищо.
Ще отбележа отсега, че в тук, във форума, се поддържа дух на толерантност към тунинг и други авторски решения, но случаят с тази кола не мисля да е "тунинг" или някаква версия на къстъм изпълнение, а просто безвкусно натъкмена, наистина рядка кола.
Жалко. Може да се оправи, но жалко за усилията, които са положени, могли са да бъдат насочени в правилна посока.
Това е моето мнение.

Март 06, 2017, 21:41:05
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Подкрепям напълно твоето мнение с изключение, че не е невъзможно да е внесена в подобен вид и просто понапудрена козметично тук. В този случай би било трудно и скъпо да се намерят оригинална маска и стопове... въпросът тогава остава само защо е била купена. Ето няколко примера за дори по-драстични извращения при това не нашенски, а от "белия свят". Дори там се предлагат и готови китове за загрозяване на колата - http://carjoy.nl/matra-shop/index.php?route=product/category&path=64


Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.