Автор Тема: Новак и ентусиаст с Matra Murena 1981 - френското Ферари  (Прочетена 12261 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2017, 23:06:42
Отговор #10

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10
Явно не сте запознати със състоянието на европейските Матри. Първо тава според мен е автомобил който всеки собственик след петата година все нещо е правил по него. Цялата кола е една тънка стъклопластова коруба която се чупи или пука от щяло и нещяло, но пък се прави пък лесно и евтино. Имам въпрос към Вас виждали ли сте въпросните фарове и мигачи на живо, стоят зад един обикновен плексиглас въздушно закачени и се пръскат с кал и прах без да може да се мият, става пълна смрад. Затова промених конструкцията временно. Оригиналните халогени са Гарело а мигачите са на Рено 12 които са същите на Дачия 1300 каквито са и моите, пазя старите а тези са чисто нови. Стоповете за които също ме критикувате са от фиат купе не са моя приумица така я купих, пък и ми харесват повече от оригиналните малко са овчи. Съжалявам че не правих снимки за състоянието в което я купих и разглобяването на всяко едно болче или всяка педя търкане на стъкломат. Явно очаквате че съм си взел нетрадиционна кола с идеята да я правя музеен експонат зад витрина и имам сертификат за произход на всяко болче и т.н. Да ама не, тя е за мое собствено удоволствие, и ако нещо не ми хареса по нея няма да се колебая да го коригирам.

Март 07, 2017, 07:38:10
Отговор #11

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Успех много си е добре колата :)

Март 07, 2017, 14:19:47
Отговор #12

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
над околовръстното на Левски на ул. Мир имаше същата такава червена, още на старите бели номера, за около 1000лв се даваше преди 2г. някъде..
иначе е станала свежа!

Март 07, 2017, 14:44:11
Отговор #13

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Хубава си е колата.  Един риторичен въпрос, колко Мурени има в България?

Март 07, 2017, 16:30:59
Отговор #14

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
БРАВО за спасяването на колата ама защо е пусната за продажба? Какъв е двигателя, в какви още френски бангии се вгражда?

Хубава си е колата.  Един риторичен въпрос, колко Мурени има в България?
Според мен под сайванти и по гаражчета/дворове не повече от 10бр.

Март 07, 2017, 21:06:45
Отговор #15

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колега DIMI, никой не оспорва правото на всеки собственик да прави с колата или вещите си каквото си иска. Напълно естествено е. Затова и се казва "собственик" , щото нещото е собственост някому. Можеш да си вапцаш колата в екстаравагантни цветове, да я кичиш с каквото си пожелаеш - твое право и вкус си е . Въпреки това, поради факта, че дискусията ни е на форум платформа си позволявам да правя коментари по отношение някои по-екзотични автомобили из нашите ширини. Сантимент ми е, пък и е редно нещо като е определена грозотия и недоразумение да си го кажеш свободно. Поне аз така смятам, пък и ми е право  :) Още повече когато се отнася за рядкост, която се превръща в още по-голяма рядкост ( да не кажа уникалност ) благодарение творческите умения на собственика си.

Явно не сте запознати със състоянието на европейските Матри.
Определено най-вероятно не съм толкова добре запознат с конкретния модел, но съм се интересувал в миналото и съм се поподготвил. Не мога никак да споделя мнение, че видиш ли всеки собственик на такава кола след петата година почва да я "подобрява", , понеже купето е от крехък стъклопласт. Виждал съм такава кола, гледал съм внимателно и обстоятелствено доста детайли и мога само да кажа - всеки от нас реставраторите е бил изкушаван от идеята да побългарява отделни детайли. По-евтинко е и по-лесно. Аз също съм побългарявал. Но стремежът  на повечето реставратори е да улесняват работата си на скрити и не толкова фрапиращи детайли като визията. Но да замажеш прекрасните предни мигачи и да ги замениш с тези мижави мигачлета от Рено тире Дачия 1300 е просто без коментар. Щом сте заменил конструкцията "временно" , значи няма база за спор, нали така ?
Стоповете за които също ме критикувате са от фиат купе не са моя приумица така я купих, пък и ми харесват повече от оригиналните малко са овчи.
Тук вече останах поразен  :)) Естествено всеки има право да прави с возилото си каквото си ще, но да се изказва от позицията на високата си "естетика" за овчите оригинални стопове - това може да си позволи само истински ценител  :)) Май трудно се забелязва детайлът, който се повтаря в профила на автомобила от предната част на мигача със задния елемент, просто линията е прекрасна.


Явно очаквате че съм си взел нетрадиционна кола с идеята да я правя музеен експонат зад витрина и имам сертификат за произход на всяко болче и т.н. Да ама не, тя е за мое собствено удоволствие, и ако нещо не ми хареса по нея няма да се колебая да го коригирам.
Аз лично никакви очаквания нямам. Важното е Вие какви очаквания имате и как се възприема колата . Виждам от по-горните постове одобрения на свършената работа, така че резултатът явно е добър  :D За някои. Зависи от критерия.

Между другото има доста клубове из Европа за модела и марката с доста информация.
Ето на заинтересованите един от сайтовете, не само на Матра, но и други модели. Информация има достатъчно - видове моторизация, цветови комбинации, години и шасита ( авторът на темата също може да свери шасито си, ако не го е направил досега ) .- http://www.matra-passion.com/

За финал ще спомена само, понеже казах, каквото имах да кажа и мисля да не тровя делото на човека с повече писания, че се надявам новият собственик ( а идеята за нов собствени е достатъчно прозрачна  :D ) да върне оригиналните детайли по местата им, за да се радваме още повече на колата.
Автомобилът е крайно интересен и си заслужава всеки момент, посветен на нея.
Поздрави и лека вечер на всички  :)

Март 08, 2017, 20:35:08
Отговор #16

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Без да претендирам да съм експерт, майстор, реставратор или каквото и да е - ОВЧИ СТОПОВЕ???
Матра Мурено е произведена в едва 5600 екземпляра, от които надали са останали повече от 1000 - според мен дори да е калпава, пак си заслужава да се съхрани в оригинален вид.
Колко се пукат стъклопластовите панели........ами имам 2 20 годишни Рена и НЕ, въобще не се пукат толкова лесно.
А иначе всеки има право на вкус - независимо дали на някой друг му харесва или не.

П.П. В България съм виждал само една такава - преди 2 години се продаваше за около 3000лв. Варненска с черни кожени седалки, изтъркано червена на цвят.

Март 08, 2017, 21:48:01
Отговор #17

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 08, 2017, 23:07:54
Отговор #18

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1450808231617840&set=pcb.10154949157681132&type=3&theater
Е, някой от нас са упражнили правото си на избор да нямат профили във Ф.... няма значение...

Март 09, 2017, 13:19:51
Отговор #19

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Еее, защо така пък вие със забележките веднага посрещахте човека?
Според мен добре изглежда колата. Ако се направи оригинална още по-добре.
Сигурно е сложно с частите за толкова рядка машина, така че е правено с каквото има.

DIMI, може ли да споделиш впечатления относно поведението на колата? Как ускорява, как спира? Изглежда спортна, а е със сравнително малък мотор. От друга страна пък е лекичка. Сигурно е интересна за каране.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9