Автор Тема: Новак и ентусиаст с Matra Murena 1981 - френското Ферари  (Прочетена 12268 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2017, 10:57:26
Отговор #30

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10
 При отваряне на задното стъкло минава на много малко разтояние от спойлера, не е нагласено. Не е от друга кола защото ширината на Матрата е малко нестандартна заради трите седалки. Тапицерията не беше оригинална, плата който са ползвали е бил подходящ за завеси. Недостатък беше че е хлъзгав безкрайно избелял и захабен. Относно начина и на каране съм учуден от този сравнително малък Талботов мотор. В момента е с един карбуратор Weber 36 DC NVA 16 но имам и комплектована глава обурудвана с два Solexa и всички принадлежности като кутии и въздуховоди. Някой ден ако е още моя мога да ги монтирам. В преговори съм и за Ланчия Монтеркалото за което споменах в началото на темата и ако успея да се справя с финансите ще запазя и двете.

Март 14, 2017, 12:38:37
Отговор #31

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Добре,защо след като е вложен собствен труд,имало е доста пот и след всичко това е пусната за продажба? Та дори не са минати сигурно и 1000км. след възстановяването?
Имай в предвид ,че от примерно 10бр. в нашата малка родина твоята изглежда май да е в графа най-добра, освен тва е в движение...
« Последна редакция: Март 14, 2017, 12:45:25 от yoz »

Март 14, 2017, 14:51:58
Отговор #32

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
пак да напиша, такава мурена в същия цвят от години е в един двор във Варна на ул. Мир, след кръстовището с околовръстното, нагоре по улицата и вдясно зад един зид, не се вижда от улицата... едва ли е продадена, преди 2г. не беше, имаше документални проблеми, но беше оригинал и комплектна - може да се ползва всичко от нея.

Март 14, 2017, 17:23:58
Отговор #33

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10
Мурената за която говорите е във Варна от много години. Ходил съм да я гледам но според мен за да стане на нивото на моята са нужни около 10000лв  Много от детайлите и са със сериозни забележки. Заради ключалките на задното стъкло които липсват от години макар и поцинкованата рама багажника е прогнил доста. Но няма смисъл да търся кусури на чуждата кола, от няколко месеца си има нов собственик. Човекът е от Сливен на възраст доколкото разбрах от разговора е автомонтьор и е много радостен от придобивката си. Обади ми се за части но това което го търси го нямам за което съжалявам.

Март 14, 2017, 20:53:19
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Относно части и консултации може да се свържете със собственика на пътна помощ Нирад, той е един от най-заклетите фенове на марката у нас и има няколко модела Талбо включително Мурена, както и много части. За съжаление със смяната на телефони и сим карти във времето съм затрил номера му, така че трябва да го намерите чрез сайта на фирмата http://www.nirad.bg/
« Последна редакция: Март 14, 2017, 20:59:21 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 17, 2017, 17:35:02
Отговор #35

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колега, DIMI,
ако в събота, 25-ти март имаш свободно време, може да докараш колата пред Спортна зала за отриване на варненския рерто сезон ;)

https://www.facebook.com/AvtoMotoRetroClubVARNA/

https://www.facebook.com/events/1237355283050600/
« Последна редакция: Март 17, 2017, 17:57:21 от rsk »

Март 21, 2017, 20:26:14
Отговор #36

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10
Съжалявам че няма да мога да присъствам, но имам запланувано дълго пътуване. Винаги може да се срещаме и да обсъждаме нашите проблеми пък и мераци, посочил съм си телефона а за мероприятието някой друг път.

Май 18, 2017, 15:43:13
Отговор #37

Неактивен DIMI

  • Публикации: 10
Извинявам се за дългото отсъствие но вече съм на линия. Мурената потегли за Пловдив с горд нов собственик който като млад е карал Багера. Да му е честита и безавариина много километри.