Автор Тема: Москвич номер 21 - Рила пикап 1970 г.  (Прочетена 6863 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 01, 2019, 19:02:45
Отговор #10

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Нее, аз не обвинявам колата... Че не го исках си беше чисто по моя вина, иначе нямаше нито една в осмича... Беше в перфектно състояние, за което аз в общи линии не съм си мръднал пръста. По скоро обратното, аз чупех, Стефан поправяше след мен.
Но като ти е зле на главата, няма логика. Все пак избрах много добър нов собственик... Поне много по-добър от мен.

Септември 03, 2019, 11:00:47
Отговор #11

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Така....след като го докарах в нас, пикапа изкара една зима стоейки на едно място. Пролетта на 2018г. реших малко да го стегна и приведа в техническа изрядност и да го направя годен за каране. На тази първа снимка на двигателя се вижда как бях увил бобината, уж с цел да не хвърля искри към горивовъздушната смес излизаща през отвора за свещта на втори цилиндър:



Тук се вижда маркуча които бях забил в отвора, за да отива сместа надолу, а не горе към делкото. След това един колега от москвич форума, ме светна, че е трябвало да махна капака на клапаните и да развия кобилиците на втори цилиндър, че да не отварят клапаните. Което е доста хитро решение, ама откъде акъл да се сетя за него. Така нямаше да има никаква опасност от пожар, ама.....



Свещта която лепих с лепило и водопроводни конци, явно съвсем безуспешно:



Капачката на радиатора беше изгнила и беше изхвърлило малко вода:



Изглед отпред:



Изглед отзад, забелязват се първите отливки на стоповете, които излизат в края на 69г. и заменят вертикалните стопове на 408. Следващите отливки са оребрени и с повече хром :



Реших че всичко де е старо по и около двигателя ще сменявам:



Повечето маркучи от маслената магистрала си бяха оригиналните с дата 1970г.



Водната помпа при москвич 408 има тази метална пластина, която е с две гарнитури които са различни, но могат да се разменят и тогава почва да изхвърля вода от радиатора, поне при мен го направи, като ги обърках:







Самата водна помпа, беше за лагери и смяна на уплътняващите елементи:



Бил е оставян с вода, поради което тапите на блока едвам се държаха, съответно ги смених:





Двг. беше обезглавен. Цилиндрите бяха добре, буталата нямаха луфтове, освен това имаше мощност дори на три цилиндъра като го докарах, поради което реших, че няма да пипам блока и буталата:



В коша на москвич 408И има предостатъчно място и просто е кеф да го ремонтираш :)



Главата, вижда се как на четвърти цилиндър вече има втулка, явно някой е сменял свещи на поразия, без да разбере причината защо двг. ги цапа. От опит казвам, че москвич цапа свещи от слаба искра. С правилна искра просто забравяш за смяна на свещи:





Гърнето също бе сменено, интересното бе, че беше изгнила самата тръба на гърнето, която е доста дебела:



Свалих и съединителя, беше буксувал и изкопал слънцето, намерих и сложих направо цял нов притискател /същия при москвич 408 е разглобяем и подлежи на ремонт, но не ми се занимаваше/ :





За съжаление другите снимки от ремонта на ходовата част ги няма поради както се казва "технически проблеми". Затова ще обобщя какво бе правено - нова глава, с нови клапани, правена в сервиза на мой съученик и москвичаджия, нови свещи, нови кабели, нова плочка на делкото и кондензатор както и нова капачка, ново ангренажно  колело, рециклирана водна помпа, рециклиран стартер /всъщност само едно смазване и зачистване на контактите го направи като нов/, нов радиатор, нови маркучи навсякъде, ново реле за зареждане, нови тампони на двг., нови тапи на блока, връщане на лоста на скоростите на кормилото /тъй като беше свален на пода/, нови карета на кардана, старите буквално се разпадаха, ново масло навсякъде, рециклиране на всички цилиндърчета и помпи, ново гърне, монтиране на газова уредба, ново радиаторче за парно, смазване на всички механизми по купето, нови спирачни маркучи.
     След това направих първите пробни кръгчета, беше просто кеф за душата :) Вървеше, спираше, беше тих като църковна мишка, само мъркаше, ли мъркаше. Звука на москвич 408 за мен е музика за душата  O:-). След това се заех да изчистя купето. Нямах време да го боядисвам отвън, това ще е някъде напред във времето, но поне исках да изкърпя пода и да го измия. Отвътре беше просто ужасен. Поради това извадих всичко от купето:









Тука мишките доста го бяха поизяли:







"Легена" бе направен от конструкция със сваляеми дъски, много удобно и ремонто пригодно, но и много мръсно :)







Оригиналните седалки и кори, кафяв много приятен цвят за мен, само че не ставаха за нищо. Близо 50-те години на съществуване без грижи не им се бяха отразили добре:



И с това се изчерпват снимките които имам. Останалите когато вече е измит и сглобен ги няма вече, трябва пак да го снимам, но ще е по натам. Все пак трябва да се знае, че  изкърпих пода, измих всичко, отвътре и в легена има нова боя, има запазен червен салон от москвич от 72г., освен това изправих броните, изчистих всичкия хром, нови стъкла на мигачи и стопове, нови рефлектори на фаровете и хубави джанти и гуми. Накрая последва обща автомивка. Пикапа се промени коренно. Директно го пробвах до София. Пустиняка му си вървеше ли вървеше, а в кабината е много уютно. След това разбира се и го ползвах по предназначение - за превоз на материали и т. н, като разбира се го пазех. Работи само на газ, така и не му сложих резервоар за бензин, на негово място сложих газовата уредба. Карам си го от време на време. Много ми е симпатичен. Та така, трябва скоро да го снимам за да видите реални снимки. Планове за в бъдеще са му да му ударя една боя отвън, има и прагове за смяна и вежди. Но ще е по натам. За сега и така си го карам и си му се кефя. Не страдам от скрупули че имало малко ръжда и т.н. А и си ми върши страхотна работа, мога да превозя почти всичко :)


Та в заключение ще кажа - с минимални усилия и средства приведох една кола в движение, една кола която бе на 48 години когато я взех. Една кола напълно ремонто пригодна и така измислена, че с малко внимание може да бъде вечна. Една кола която може да надживее 99 процента от другите коли при същите условия. Има два типа хора - които обичат москвич и които го мразят. Няма среден тип които да е безразличен към тази марка. Е, аз съм от тия където обичат москвичите, даже може би прекалено много, ама такъв съм си. Москвича не е просто кола, това е начин на живот. Ако щете ме мислете и за луд, маниак и т.н, може и такъв да съм. Отплеснах се, пикапа ще снимам и покажа пак в най скоро време, даже мисля да го направя и ежедневка :) Толкоз за сега, скоро нови снимки O:-)







 

Септември 03, 2019, 12:47:58
Отговор #12

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Ако не си затворил мотора още, промий много сериозно между цилиндрите в охладителната чадт. Там се задържат тонове ръжда и тиня и после мотора грее. Аз на моя осмск извадих 2 пръста ръжда, на друг осмак имаше и повече. Та няма да има охлаждане с толкова тиня вътре.

Септември 03, 2019, 13:56:03
Отговор #13

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Ако не си затворил мотора още, промий много сериозно между цилиндрите в охладителната чадт. Там се задържат тонове ръжда и тиня и после мотора грее. Аз на моя осмск извадих 2 пръста ръжда, на друг осмак имаше и повече. Та няма да има охлаждане с толкова тиня вътре.

Благодаря за съвета, направил съм го вече, а мотора е сглобен още миналата година и вече има няколкостотин километра навъртени. Просто останалите снимки ги нямам вече. Мотора си работи екстра, не грее, има си мощност като за осмак и което е най важното - не тече масло :) С новото гърне като е на празен ход някой път мисля, че е угаснал, толкова добре работи, ама да не говоря повече, да не го урочасам :)

Октомври 09, 2019, 10:17:01
Отговор #14

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Преди няколко дена ползвах пикапа ефективно. Освен че ми е кеф, че е москвич, ми върши и супер работа. Механично е напълно   завършен, външния вид не съм го пипал. Няма кога, а и така си ме радва. Иначе пали и върви без грешка. Не минах много километри, общо за тази година са не повече от 250-300, ама каквото ми е потрябвало да си транспортирам, съм го направил.
Малко снимки от онзи ден:



Тук беше мокър и се вижда че е лъскав, ама всъщност боята е тотал щета:



Хрома си е неговия оригинален, само го почистих и изправих броните:









Товарния отсек събира доста. Изпитан е с 10 торби цимент и 10 чувала пясък едновременно:



Салона - неговия оригинален беше кафяв, но беше станал на тор, сложих каквито имах седалки и кори, беше доста чистичко вътре, но не съм го чистил от няколко месеца:



Иначе цялата кабина е изкърпена и мината с боя за цвят:



Смея да твърдя че мотора работи почти идеално :)







На табелката пише " Рила 1400", "Балканкар Ловеч", "Произведено в България", "1970г.". И си мисля - никога няма да видя съвременна такава табелка. Това е от епохата когато сме били производители, а не само консуматори. Ама какво да се прави.....



На купе 408И газова уредба се монтира елементарно. Стойката за хидро-вакумния усилвател на спирачките при 412, пасва идеално за изпарителя. Водата за изпарителя се взема от маркуча за парното които минава точно оттам. Можеше да измисля по скрит монтаж за клапаните, ама не ми се занимаваше тогава:





Та така - пикапа много ме кефи. Вътре ми е супер уютно, парното е на 6, скоростния лост на волана е много удобен. Като голям минус мога да посоча че копчето за чистачките е на неудобно място, трудно се достига, пречи лоста за скоростите, ама всичко друго е на удобно разстояние. Само ме е яд че нямам цяла предна седалка, ако си намеря ще си я сложа :) Звука на 408 мотора също е несравним. Абе москвич - кеф за душата :)

Октомври 09, 2019, 11:03:40
Отговор #15

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Супер е Ловечкото Ел Камино :) Страшно много ми харесва! С цяла седалка ще е още по-страхотно, винаги съм ги харесвал диваните отпред :) А и така, както е в момента, с червен салон, също ми допада, някакси контрастира с тъмно синия цвят, добра комбинация е

Октомври 09, 2019, 11:22:32
Отговор #16

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
И при мен изпарителя е там, но мисля че идва твърде далеч от карбуратора. Сложих го от другата страна, до акумулатора, маркучите  стават доста къси и има доста по добра динамика. Минус на този монтаж е че не може лесно да се проверява маслото, да се сменят свещите. И пак го върнах там, където и ти си го сложил. Но имаше разлика, определено.

Октомври 15, 2019, 10:00:49
Отговор #17

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
      В неделята пак си върших доста работа с пикапа. Пустиняка си върви и не се оплаква, въпреки че си го товаря като магаре :) Снимах го малко от вътре:

      Разбира се бакелита отдавна е станал на прах. Цвета на таблото му е оригиналния, доста интересен за мен цвят, които не съм виждал никога. Стърчащите жици са за газ/бензин, все забравям да му взема и сложа едно копче. Затвърди се мнението ми, че лоста на кормилото е в пъти по удобен:



      Тубата в момента е резервоар за бензин. Сложих газовата уредба на мястото на резервоара и така и не направих нещо по въпроса със местонахождението на бензина. Последно ми свърши газта и трябваше да ползвам бензин. Волана също се разпадаше и като стар колхозник го бях увил с изолирбант  >:D Ръчната също ми бе странна докато свикнах с нея. Стои на това място до около 1973г. Таблото с този километраж се монтира до към средата на 1974. След това идват кръглите километражи. Между другото топката на скоростния лост оригинално не е тази, по малка и продълговата е. Съответно нямах такава и сложих от механизма на шейните на седалките. Резбата пасва точно:



Много ми харесва жабката с надписа, жалко само че е на латиница:



Корите на вратите и седалките са от по късна година на производство. Оригиналните са с други шарки. Дръжките на прозореца и за отваряне се монтират до 73г. когато се заменят с по нови. Голямата дръжка на вратата е от 2140, оригиналните са по малки но нямат арматура и лесно се чупят и съответно трудно се намират. До 73г. рамката на малкото стъкло на вратата както и огледалото и арматурното табло се боядисват в цвета на купето. След това за няколко месеца тези "екстри" както и таблото се боядисват с проста черна боя, явно за по лесно до появата на полиуретановото табло в края на 73г.




Та така, за сега пикапа върви екстра  O:-)

Ноември 18, 2019, 15:07:51
Отговор #18

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Като си почнал колекция на Москвичи да ти предложа още един. Преди малко говорих с една комшийка и стана дума за Москвича на баща й. Той не го кара от 10-на години и стой на село в гараж, доколкото разбрах, жалко че са го бракували, да не му плащат верисиите. Иначе комшията си беше таабетлия и си го гледаше подобаващо. Той е от последните преди Алеко, маслено зелен. Ако проявяваш интерес мога да се опитам да те свържа с тях.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.