Автомобили > На изток от Желязната завеса

ГАЗ 2410 Волга

(1/11) > >>

Юлиян:
Здравейте колеги, ето и моя проект, с който почвам да се занимавам, възстановяване на Волга ГАЗ 2410.
Купих колата края на 2015, въпреки, че мечтаех за ГАЗ 24, но не можах да намеря документално изрядна на сносна цена.
Имах за цел да направя цялостна реставрация, защото колата е в окаяно състояние, но нямаше къде да я държа и работите се проточиха. Сега, година по-късно съм решил да се заема сериозно, въпреки, че по волгата ще се работи само събота и неделя и работата пак ще върви бавно. Засега целта ми е да я върна на пътя, кърпене, боядисване, пълна техническа изправност. Цялостната реставрация ще я отложа за по-добри дни.
Ето снимки когато купих колата.






А ето я и сега






Започнах да разглобявам малко по малко, извадих таблото, седалките, корите и гледката ставаше все по- плашеща.
Подът отпред трябва да се смени изцяло, отзад е добре.








Сега под капака, двигателят работи перфектно, много балансирано, без чукания и тракания. Мисля да не го пипам, да му сменя само масло, филтри, свещи и кабели, чукче, и да му сложа транзисторно запалване.







Относно ламарините мисля че само с капака ще срещна трудности, много е изгнил и най- вероятно ще се търси друг. Предните калници имат ръжди но не е страшно, задните са перфектни. Вратите също имат дупки, но ще станат.







michev:
Майко мила  :o! Ти си страхотен оптимист! Воля и търпение ти желая, ще са ти много нужни! Успех в начинанието!

fokke:
И аз така реагирах............
Успех и от мен , адски много работа , моето мнение е че ако искаш чиста 24 кам в момента се продават две купета в пъти по добри от това при теб , а по-стари , можеш да купиш по -доброто и да насадиш твоя мотор. Това ми хрумва като идея

По старите волги преди 83=5 та са по здрави като ламарина

Юлиян:
Мислил съм го и аз този вариант, даже веднъж бях на косъм да я дам за скрап и да взема една друга, но сърце не ми даде.
Сега на първо време искам да я разкостя, да изрежа гнилочите и да видя какво е положението, тогава ще преценя дали ще се взима купе.

S15:

--- Цитат на: Юлиян в Март 08, 2017, 23:32:46 ---Мислил съм го и аз този вариант, даже веднъж бях на косъм да я дам за скрап и да взема една друга, но сърце не ми даде.
Сега на първо време искам да я разкостя, да изрежа гнилочите и да видя какво е положението, тогава ще преценя дали ще се взима купе.

--- Край на цитат ---

   Ако така и така ще я разкостваш направо мини голото купе на пясъкоструй. Това ще ти даде най ясна представа какво да остане. Е и няма да има ръжда разбира се  :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия