Автор Тема: ГАЗ 2410 Волга  (Прочетена 16848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 09, 2017, 19:47:20
Отговор #10

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Успех с въстановяването.
Волгата в Надин наистина е много запазена и аз също мисля ,че е по-добре да вземеш нейното купе.Аз я снимах когато я бяха докарали и си беше перфектна.Жал ми стана като я видях там.
Между другото в Надин има още една Волга която е почти нова. Тя стои отделена отсреща на моргата където стоят камионите.

Март 09, 2017, 20:24:49
Отговор #11

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
ГАЗ 24 от 1984. Очевидно някой я е "отделил настрани", когато е дошла за скрап.

Сигурно се надяват да я продадат някога, но злото е сторено. Не завиждам на този, който ще търси начини да й оправи регистрацията.
« Последна редакция: Март 09, 2017, 20:33:20 от Ikonomov »

Март 09, 2017, 20:54:55
Отговор #12

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
КОй ще ходи скоро до този Пункт че да ида с него , да не се лутам и да видя ако мога да взема две здрави леви врати и здрава задна броня ?

Март 09, 2017, 22:08:48
Отговор #13

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
ГАЗ 24 от 1984. Очевидно някой я е "отделил настрани", когато е дошла за скрап.

Сигурно се надяват да я продадат някога, но злото е сторено. Не завиждам на този, който ще търси начини да й оправи регистрацията.

Не Викторе,колхозно поставените буфери те заблудиха.Това е ГАЗ 24 10 от август/септември 1986 г.
Иначе  по същността на темата,няма никакъв смисъл да се купува вече оглозгано купе което е  било в добро състояние,сега вече не става да се комплектова с части от това,много работи са различни и да се поставят ще има известни затруднения.
24-10 ката  само изглежда страшно,реално нищо особено и няма,реже се всичкия гнилоч до здраво и се заварява.Много по бързо ще се оправи колата така,и с по малко труд и разходи,отколкото да се прехвърля всичко на оглозгано купе от предишна серия Волга.Още повече,че и относително хубавото купе също ще иска да се завари тук там,и естествено боя.
Безсмислена кауза е да се взима купето от Надин ,точно за тази кола.
« Последна редакция: Март 09, 2017, 22:13:42 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 10, 2017, 11:31:22
Отговор #14

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Жълтата Волга съм я разглеждал още като стоеше самотна на оня буренясал паркинг. По нея няма здраво. Честно казано, се учудих, че бивше такси е доживяло до наши дни. Навремето май с нея снимаха и една готина реклама на М-тел. Или две бяха?
Според мен най-евтиния и разумен вариант е да се купи друга Волга с работещо всичко в движение с платена гражданска и данъци за между 1000 и 2000 лева. Качваш се и караш.
Понеже имам опит с таратайките, подозирам, че жълтата е изгнила сигурно до средата на вратите - говорим за колонки, носещи елементи, дъната ги няма. Отдолу греди навярно няма останали, ресорите сигурно са на път да влязат в багажника, ако вече не са влезли. Колкото и да я кърпиш с подръчни материали и да я боядисаш за 300 лева с боя за огради, няма да стане на кола. Дори да си бога на телоподаващото и да ти дават без пари ламарина, тел и газ. Трудът е адски много. И пак ще метнеш минимум 1000 лева по кърпежа. И ще изгние пак за две зими в София.
В момента може да се разпродаде двигателя - на уазкаджиите, това - онова в олх и да се издаде остатъка. Поне 500 лева ще се вземат. Още 1000 и се намира някаква нормална 24ка. С повече гледане и търсене може да се вземе и запазена. Важното е да има документи и да е в движение.
Тука само акумулатор ти е 120лв, гуми поне 400 за нови, гражданска 250, преглед 40. Интериорът е тотално нагорял от слънцето., и там трябва да се търсят табло и седалки... А човек трябва да си цени труда и времето. По добре за тия месеци прибиване под жълтата да работиш и да изкараш пари, с които да вземеш друга здрава.
За друго голо купе. Не е вариант.
Първо, няма да има документи след Надин. Второ, пак отиваме на нов акумулатор, спирачки, боя и 1001 неща. Аз съм събирал кола от гола боядисана ламарина. Еми, месец и кусур труд си беше само сглобяването. И пак всичко си имах и то не по едно и две. И пак ще ти се доще хром брони, нова решетка и така нататъка.

 
« Последна редакция: Март 10, 2017, 11:33:49 от m_g »

Март 10, 2017, 13:20:11
Отговор #15

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Аз ако искам още сега цялата мога да я шитна за 500 лв, толкова ми дават тия дето изкупуват коли, но все пак искам да видя в какво състояние е. Вариант с друго купе от 24 бих приел само ако е без двигател, скорости и мостове най- много. Като слушам това в надин колко е оглозгано, то ще трябва да се търси салон табло и какво ли още не. Сега чакам събота и неделя дано е малко по- хубаво времето да разглобя всичко, да легна отдолу и да видя много ли са пораженията.

Март 10, 2017, 15:36:08
Отговор #16

Неактивен selan4eto

  • Публикации: 97
Здравейте и от мен:)Желая ви успех в реставрацията.Волга е много ремонтопригоден автомобил и е възможно да се възстанови.Просто иска много,много упорство.Иначе ако някой знае къде се намират Газ 24 с работещо всичко по нея, нови гуми,нов акумулатор,застраховка,изрядни документи,без изгнили места с хубав салон и добре боядисана за 1500 лева нека да пише.Последното е съвсем сериозно,наистина търся такава.

Март 10, 2017, 18:05:54
Отговор #17

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Аз ако искам още сега цялата мога да я шитна за 500 лв, толкова ми дават тия дето изкупуват коли, но все пак искам да видя в какво състояние е.

Абсурд. Никой няма да ти даде 500лв от скрап, това не е бус. Заблуждаваш се.

Март 10, 2017, 18:55:19
Отговор #18

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Аз ви казвам, защото съм звънял да питам, не помня коя фирма беше, но не беше голяма като надин или мегапартс.Момчето, с което говорих ме попита първо дали е с оригиналния двигател, явно знаят че е алуминиев и ми обяви цена от 450 лв като идва до дома да я вземе. Като продам таблото и корите отделно ето ги 500, но не ми е това целта.

Март 11, 2017, 16:38:45
Отговор #19

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Аз ако искам още сега цялата мога да я шитна за 500 лв, толкова ми дават тия дето изкупуват коли, но все пак искам да видя в какво състояние е. Вариант с друго купе от 24 бих приел само ако е без двигател, скорости и мостове най- много. Като слушам това в надин колко е оглозгано, то ще трябва да се търси салон табло и какво ли още не. Сега чакам събота и неделя дано е малко по- хубаво времето да разглобя всичко, да легна отдолу и да видя много ли са пораженията.

При теб основното поражение е нанесено от немарливостта на бившия или бившите собственици.Понякога на Волгите пропускат уплътненията на клапите за вентилация и пода отпред почва да се мокри.За да се спре тази теч е необходимо да се вземе поза на миньор,ако не се направи и заедно със  традиционно поставените и  неподвижно закрепени балатуми води точно до това,пода изгнива отвътре.Предния капак пък не гние въобще,при теб явно е бил ударен отпред,нагряван и изправян с оксижен,след което без да се обработи и боядиса отдолу е оставен да изгние.
ГАЗ 24 е на полурама отпред и отзад, не може да изгние до средата на вратите,а ако ресор влезе в купето,това означава че собственика е бил особено надарен.
Аз по тези снимки не виждам нищо трагично,като се завари правилно ще изкара още толкова,колкото е карала досега.
Но все пак след като я огледаш,решението дали ще я правиш ще си бъде твое.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.