Автор Тема: ГАЗ 2410 Волга  (Прочетена 16764 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2017, 20:41:16
Отговор #20

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
То всичко може да се направи, ама това ще е толкова титаничен труд, че си заслужава ако е някакво уникално класическо спортно купе, примерно. Ще вложиш огромен труд, пари, нерви и приключения, а накрая като теглиш чертата ще имаш една черга от кръпки, изстрадала и зорлем събрана кола, а ще си вложил двойно или дори повече, отколкото да вземеш направо някоя здрава. А ги има. Потърси, може да отнеме някой и друг месец, но има нормални, здрави, че даже и уникални неща. Преди време, наскоро, се продаваше една късна серия, спечелена на лотария и изминала май беше под 4 хиляди км, нова във всяко едно значение на думата, цял живот на трупчета, а парите й бяха някъде около броя километри, но пак нещо се назландисваха  :) А ето, че изключително здрави са били продадени в надин направо за по 400 лева. Помисли си, дали си струва приключението, какво ще има като краен резултат, дали не е по-добре да почакаш, потърсиш и да си вземеш истинска, хубава кола.
« Последна редакция: Март 11, 2017, 20:43:18 от Teodor »

Март 11, 2017, 22:21:56
Отговор #21

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
А не не,никакъв титаничен труд разбира се.Колегата ясно е написал в началото на темата,че целта му е не цялостна реставрация,а само да я върне на пътя,за това говорим.
Тази кола ако се работи по нея както е указано само в събота и неделя,може да бъде на пътя след три месеца,напълно технически изправна и във вид ,в който на собственика да му е приятно да я кара.
За цялостни реставрации,музейни екземпляри,големи вложения и т.н. тук изобщо не говорим.
Да се хване човек с цялостна реставрация и влагане на големи суми,е оправдано само ако човек има някакъв сантимент към конкретната  кола.
« Последна редакция: Март 11, 2017, 22:52:01 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 16, 2017, 16:12:01
Отговор #22

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Днес ходих до Надин и прибрах целия салон и таблото. Купето не се продава, изрично питах, може да се режат панели. Пода и праговете са напълно здрави, няма никъде изгнило. Ако имаш време да си отрежеш направо пода и праговете ще спестиш много труд. Иначе от колата са останали три врати, заден капак и преден мост с джанти, кардан, скорости и ресори. Всичко друго е взето. Вратите и капака са напълно здрави, без ръжда, но само шофъорската е идеална, другите имат малки кривини, но могат да се оправят. Задния капак също е перфектен.

Март 17, 2017, 11:24:28
Отговор #23

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
За пода е добре да го отреже някой дето знае какво прави.Не е проста работа...

Март 17, 2017, 19:41:46
Отговор #24

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Подът не ме притеснява толкова, все пак не е видим елемент, важното за мен е да го направя здрав.
Утре отивам при колата , че миналата седмица нищо не свърших заради лошото време, но мисля че праговете са частично изгнили и може да мине без смяната им. Ще преценя.
Кажете някой свалял ли е предно стъкло, имам дупка точно под него и трябва да се свали за да се изкърпи.
Четох в книжката че имало 6 болта, които държат хромираната лайстна, а натам как става?

Март 17, 2017, 19:53:11
Отговор #25

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Най-лесно става с чук,щанга или друг твърд предмет ... фрасваш го и после само почистваш ;D
Колегите автостъклари не вземат много скъпо ... обърни се към тях.
retrobs.com

Март 17, 2017, 20:16:53
Отговор #26

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
То ако имаше стъкла за волга лесно, ама няма. :))

Март 17, 2017, 20:21:15
Отговор #27

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да де,потърси ги за демонтаж .... професионалисти са-носят отговорност и гаранция!
retrobs.com

Март 18, 2017, 21:36:35
Отговор #28

Неактивен победовод

  • Публикации: 836

Кажете някой свалял ли е предно стъкло, имам дупка точно под него и трябва да се свали за да се изкърпи.
Четох в книжката че имало 6 болта, които държат хромираната лайстна, а натам как става?

Чел си книжка за някоя друга кола,не за Волга.Никакви болтове не държат лайстната,и тя не може да се свали,по точно може,но ако тръгнеш да я сваляш ще излезе във вид на цифрата 8.
Стъклото слиза много лесно,само трябва да се изкара уплътнението от касата в горната част на стъклото,примерно от левия ъгъл надясно.Тази манипулация се прави с широки отвертки,все пак задачата е не  да се повреди  уплътнението,а да се изкара стъклото.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 22, 2017, 14:05:50
Отговор #29

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Благодаря, ето това съм чел.