Автор Тема: Алпийски пътища  (Прочетена 15655 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2017, 21:43:55
Отговор #10

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Страхотни снимки!!! Пълнят ти душата!  :)

Ако трябва да кажем нещо и за в България ... проходът Шипка е любим и препоръчвам на всеки, който все още не е минавал от там. На мен ми е близо и често го използвам, ако ходя към Ст. Загора, Казанлък или Пловдив или уикендите понякога, като скучая отскачам до Габрово и от там нагоре ... кафе в град Шипка и после наобратно  ;D
Дори преди години бях попаднал на една статия за най-добрите пътища доставящи удоволствие в Европа ... Шипка беше там, с коментар (по спомен) нещо от рода: ако пътувате от Румъния за Гърция, задължително преминете през Шипка ...  ::)

Март 23, 2017, 22:56:26
Отговор #11

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За Шипка подкрепям! Минавам го поне 3-4 пъти годишно с огромно удоволствие, за където и да пътувам, и трябва да пресичам Стара Планина, винаги пътувам през Шипка!

Март 23, 2017, 23:25:17
Отговор #12

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Скоро преасфалтираха и Искърското дефиле от София в посока Своге. Не съм сигурен до къде е новият асфалт но ще проверя много скоро. Дано е поне до Лакатник.

Колеги добавяйте смело снимки от местата за които става въпрос. Разбира се в нета има достатъчно но нищо не може да се сравни с личният опит  :)


п.с. прохода Шипка също претърпя ремонт преди години от южната страна. Сега как е има ли вече дупки по стар обичай или все още се държи?

Март 23, 2017, 23:55:52
Отговор #13

Неактивен ГеоргиПр.

  • Публикации: 32
Пътят през дефилето е завършен до Мездра и е в идеално състояние. Нов асфалт + нови прилежащи съоръжения , като мантинели отбивки канавки и т.н.

Март 24, 2017, 00:55:56
Отговор #14

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Скоро преасфалтираха и Искърското дефиле от София в посока Своге. Не съм сигурен до къде е новият асфалт но ще проверя много скоро. Дано е поне до Лакатник.

Колеги добавяйте смело снимки от местата за които става въпрос. Разбира се в нета има достатъчно но нищо не може да се сравни с личният опит  :)


п.с. прохода Шипка също претърпя ремонт преди години от южната страна. Сега как е има ли вече дупки по стар обичай или все още се държи?

От Южната страна е перфектен, а нощем с маркировката (хоризонтална и вертикална с водещи светлоотразители по скалите и мантинелата) е просто чудно за каране. От северната габровска страна не е зле ... няма дупки (или поне до преди да падне снега, тази година още не съм минавал), но беше добре като цяло.

Друг доста живописен маршрут е Троян - Кърнаре. Много живописен от върка към южната част. к
Също така целият подбалкански път от Казанлък до София ... през двете малки дефиленца на Калофер и след Мирково ... а от Кърнаре посока Златица и Пирдоп е просто невероятен широк и живописен скоростен път с малка натовареност ... за това много се предпочита и от велосипедисти в топлите месеци.

п.п. на вторият разклон за Мирково в посока София има камера ;)
« Последна редакция: Март 24, 2017, 00:58:29 от dan4oteto »

Март 24, 2017, 07:05:40
Отговор #15

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Пътуването през Стелвио засега ми се изплъзва, но преди две години направих генерална репетиция с минаване през Transfagarasan....
Адреналина от завоите още ме държи и се надявам някога да мина пак от там, но с Купето......


 
Тук има още няколко снимки https://flic.kr/s/aHskeg7YBX

Април 01, 2017, 08:55:19
Отговор #16

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
О Трансфагарашан е първият проход които минах с Алфата през 2012.Той стана и причината да взема решението да я купя и много други неща...
Когато го караш за първи път е все едно правиш секс за първи път.Румънците ни светнаха че след 17 00 колите и туристите намаляват и може да се кара.
Е кои колкото му стиска де.


Април 01, 2017, 10:20:19
Отговор #17

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Тия мостчета от последната снимка са страхотни. И останалото де. Колко е далеч до там от Дунав мост? И къде е подходящо за нощуване в района?
До сега не съм ходил в Румъния но този път го даваха по Топ Гиър и съм си го сложил в ,,любими".  Безопасно ли е нощуването на колите или да търсиме охраняем паркинг?

Април 01, 2017, 14:29:47
Отговор #18

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ето блога на един приятел с много снимки и инфо за Румъния и Transfagarasan, отразяващи няколко негови пътувания до там. Между другото Борко е от нашата "ретро партия" - пътува до доста красиви (а понякога и направо опасни) места с Хонда Шадоу  ;). В блога има и други интересни маршрути.

https://borislavkostov.wordpress.com/adventures/transfagarasan-2016/
https://borislavkostov.wordpress.com/adventures/transfagarasan-2015/
https://borislavkostov.wordpress.com/adventures/transfagarasan-2014-chapter-1/
https://borislavkostov.wordpress.com/adventures/transfagarasan-2014-chapter-2/
https://borislavkostov.wordpress.com/adventures/transfagarasan-2014-chapter-3/
« Последна редакция: Април 01, 2017, 14:37:58 от Nik1600GT »

Април 02, 2017, 09:19:31
Отговор #19

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
     Тия мостчета от последната снимка са страхотни. И останалото де. Колко е далеч до там от Дунав мост? И къде е подходящо за нощуване в района?
До сега не съм ходил в Румъния но този път го даваха по Топ Гиър и съм си го сложил в ,,любими".  Безопасно ли е нощуването на колите или да търсиме охраняем паркинг?
От София през Синая до прохода са около 600 км.Може и по на пряко през Слатина но там пътя може да те изненада.Общо взето в Румъния пътищата е по добре да се следват главните,инак има вероятност да се окаже чакъл.Обичайно все още е някое село да има асвалт само по главният път останалите да са чакълести.А и Синая,Брашов и Сибиу са страхотни градове.Инак за спане търсиш в селцата преди прохода.Има доста вили които се дават на вечер.Имай в предвид че дори през лятото там си е студено.
Ако ти трябва повече инфо звънкай телефона ми го има.
Поздрави.