Автор Тема: Анодиране на алуминий  (Прочетена 2734 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 24, 2017, 15:14:07
Прочетена 2734 пъти

Неактивен bmw2002tii

  • Публикации: 35
Така, имам следния казус. Имам доста алуминиеви, заводско анодирани лайстни по колата. Доста от тях съм събрал нови, но някои не се произвеждат от бая време, а вече са надрани с годините. За да не се различават от новите ще трябва да изчистя драскотините и да ги анодирам, за да постигна сходно бляскав ефект. Знаете, че анодираните детайли пак имат хром ефект, но леко замъглен / малко по-матов. Доколкото разбирам крайният финиш зависи от това колко време седи детайла във ваната - колкото повече - толкова по-матов е ефекта, но пък и защитата, която дава анодирането е по-голяма. Поправете ме, ако греша.

Свързах се с една фирма от Панагюрище мисля и жената ми беше обяснявала, че преди да правя каквото и да е по старите детайли, трябва да им ги занеса за ДЕанодиране, за махане на това покритие. В противен случай при повторно анодиране могат да се появят някакви петна.

Интересувам се:
- Дали някой го е правил или има информация дали това е така, дали всичко съм разбрал правилно?
- Колко време горе-долу трябва да стои детайла във ваната, под какви параметри, за да се постигне такъв ефект (на горе-долу всички марки коли лайстните изглеждат по един и същ начин и всеки е виждал предполагам). Тук съм наясно, че времето зависи от сплавта на детайла, тока и някакви други такива параметри, които не разбирам.
- Това покритие надеждно ли е, защото от едно друго място където поцинковат ми споменаха, че детайлите пак пожълтявали.
- Знаете ли места с по-големи вани за анодиране?