Автор Тема: Спиране от движение на МПС заради неплатена ГО  (Прочетена 7732 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 26, 2017, 23:34:17
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
По неофициална информация от застраховател, който в частност прави и застрховки ГО с намаление за ретро коли, инфото от гар. фонд ще може да бъде обработето в КАТ около м. юни т.г. така че поне дотогава не очаквайте второ уведомление оттам. Аз също получих известия за 3 от колите ми още в края на февруари, но скоро мисля да им направя ГО, понеже сезонът започва и мисля да ги подкарвам и минавам на преглед. Друго което забелязах, че  не получих писмо от гар. фонд за автомобил, който бях застраховал разсрочено на 4 вноски, но съм платил само първата от тях. Това според мен означава, че от фонда поне засега не могат да следят за редовното плащане на вноските, а гледат само крайната дата на ГО.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 26, 2017, 23:52:16
Отговор #11

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Продължавам да твърдя, че глоба може да бъде наложена, респективно колата да бъде спряна от движение, единствено ако те хванат на пътя без застраховка! Всичко друго са празни приказки! Ако автомобилът е с регистрационни табели, налични в собственика талони, минеш си прегледа и си направиш застраховка, си напълно законно на пътя. КАТ нито могат, нито ще тръгнат да се занимават с глупостите на гаранциония фонд, а ако случайно нещо такова се случи, ще им разпорят задниците в съда!

Април 27, 2017, 15:00:26
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И аз така мисля... все пак правете си ГО поне няколко работни дни преди да си изкарате колата, за да има време да се задейства системата. Не знам има ли начин някъде в нета да се провери по рег. номер дали колата е отчислена, респ. отново зачислена, като има възможност за ГО?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.