Автор Тема: 17-то ретро рали "Розова долина" 2017  (Прочетена 17527 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 22, 2017, 01:55:40
Отговор #10

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Мите, предложението ти не знам от кога е, но това няма значение. Смятам, че всички реплики, дуплики, модификации и тем подобни препарирани автомобили трябва да сме в един клас. Някакси не е редно за всяка кола да се прави клас, така се губи състезателната тръпка. Лани всички станахме Шампиони, и какво от това? Аз се боря да има еднакъв регламент, едно времеизмерване, синхрон между организаторите и координация. Против съм скритите контроли, Скритите съдии и ръчното времеизмерване! Бих си платил по-висока такса за участие, но всичко да е регламентирано. С поста си не визирам никой конкретно, а предлагам надграждане на статуквото да сега прилагащо се. Благодаря за вниманието :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 22, 2017, 10:30:39
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Всъщност идеята може и да не е моя, просто съм я написал тук още в началото на шампионата и при разговор с Боби се оказа, че сме били на едно мнение по въпроса, но реално основно Орлин изготвяше тия правилници... А състезателната тръпка по нашите ралита се губи не толкова заради разводняването на класовете, а по други причини, част от които си засегнал по-горе... по-скоро кашата там беше толкова голяма, че дори организаторите  се объркваха кого къде да сложат, да не говорим за участници и публика. Въпреки дългогодишната вече традиция на т.нар. "ретро ралита" у нас, които само до преди няколко години бяха по-скоро походи с по 2-3 ЧК-та и майсторски, а сега нещата с истинските регуларити правила едва прохождат, та е хубаво да са по-простички и ясни като за начало.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 22, 2017, 11:42:34
Отговор #12

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Привет, хубаво че подхванахте темата, та да я изясним. Днес говорих отново с Орлин и в крайна сметка се разбрахме да опростим нещата и да се направят класовете както е логично.
И така:

Категория /Клас „Янгтаймери”  - включва следните видове автомобили:
- туристически  автомобили /автентични/ произведени от 01.01.1987 до 31.12.1992 г.

Категория /Клас „Модифицирани" - включва следните видове автомобили:
-  модифицирани /тунинговани/ автомобили произведени до 31.12.1992 г.
-  автомобили тип „реплика”  произведени до 31.12.1992 г.
-  състезателни автомобили произведени до 31.12.1992 г.

След малко ще коригирам списъка.

Май 22, 2017, 17:06:38
Отговор #13

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Списък със заявки по класове/групи.

Май 22, 2017, 17:51:11
Отговор #14

Неактивен boris037

  • Публикации: 20
Извинявам се предварително за въпроса, който ще задам, но да си призная едно нещо не разбирам - при положение, че техническите характеристики на автомобилите нямат абсолютно никакво значение в подобно съревнование, какъв е смисълът от клас за модифицирани автомобили?

Не ме разбирайте погрешно - аз съм се доказал, че дори в класа да сме само трима участника, аз пак ще съм четвърти и за мен няма никакво значение къде ще бъда записан, но се чудя защо трябва да усложняваме живота на организаторите с подобни казуси.
Мое лично мнение е, че колкото по-големи са класовете, толкова повече хора, ще се борят за едно и също място, което ще направи цялото мероприятие по-интересно. Разбира се ще има по-малко победители, но пък това ще направи постижението им по-ценно.

Цялото това разграничаване на стари, йънгтаймери, модифицирани, състезателни, източноправославни...така де европейски ми идва малко алогично. Защото хората, които са привърженици на ретро автомобили и без това са една шепа, хайде сега да се делим и на ретро, по-ретро и най-ретро...

Май 22, 2017, 19:49:49
Отговор #15

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Извинявам се предварително за въпроса, който ще задам, но да си призная едно нещо не разбирам - при положение, че техническите характеристики на автомобилите нямат абсолютно никакво значение в подобно съревнование, какъв е смисълът от клас за модифицирани автомобили?
...

Колега, разделението по класове има своята логика в не малко аспекти.
Мога да започна с това, че тези класове не са приумица на организаторите, а на международната федерация FIVA. Дори само този факт за мен е показателен, че организаторите на класик ралитата и шампионата са подходили правилно. Всъщност това е само първата стъпка към още по-голямо класифициране на отделните автомобили, което обаче изисква много по-голям ресурс за организаторите, какъвто естествено у нас липсва. И целта разбира се не е да има разделение, а напротив - въпреки различните коли, всеки да получи шанс за добро класиране. В момента няма бонус в класирането за много по-старите коли, което би било редно, но би усложнило многократно цялата организация. А освен това е малко странна схемата, която се прилага с подобни случаи, но това е друга тема. В настоящата ситуация един участник със сравнително мощна и не толкова стара кола - примерно от 80-те, би имал много по-лесна задача, в сравнение с участник с автомобил от 30-те години. И ако липсата (засега) на бонус, стимулиращ участниците със стари коли, не им влияе на стимула да карат, то наличието на съответния клас би им дал допълнителен стимул и шанс да постигнат победа, макар и само в класа си. Повечето състезатели се радват на участието си, но наличието на приз в края на ралито, прави събитието малко по-специално. Мисля, че само това е достатъчно обяснение.
Наличието пък на класове за модифицирани автомобили, също няма за цел да ограничи някой, въпреки, че лично според мен трябва да има нещо като наказание за силно модифицираните автомобили, като единствената цел на това би трябвало да е реверанс към тези, които са реставрирали в оригинал колите си или са правили точни реплики. Повечето тук мисля, че ще сме съгласни, че не е особено редно да има "равен старт" за автомобил пълен оригинал и такъв със примерно съвременен двигател в старо купе.
И т. н., и т. н.
Въпросът има много нюанси, но първите стъпки са направени и посоката е правилна.
Адмирации за усилията и волята на Орлин Пенев от Варна и Борислав Моравенов от Пловдив!

Май 22, 2017, 20:52:02
Отговор #16

Неактивен boris037

  • Публикации: 20
Колега, разделението по класове има своята логика в не малко аспекти.
Мога да започна с това, че тези класове не са приумица на организаторите, а на международната федерация FIVA. Дори само този факт за мен е показателен, че организаторите на класик ралитата и шампионата са подходили правилно. Всъщност това е само първата стъпка към още по-голямо класифициране на отделните автомобили, което обаче изисква много по-голям ресурс за организаторите, какъвто естествено у нас липсва. И целта разбира се не е да има разделение, а напротив - въпреки различните коли, всеки да получи шанс за добро класиране. В момента няма бонус в класирането за много по-старите коли, което би било редно, но би усложнило многократно цялата организация. А освен това е малко странна схемата, която се прилага с подобни случаи, но това е друга тема. В настоящата ситуация един участник със сравнително мощна и не толкова стара кола - примерно от 80-те, би имал много по-лесна задача, в сравнение с участник с автомобил от 30-те години. И ако липсата (засега) на бонус, стимулиращ участниците със стари коли, не им влияе на стимула да карат, то наличието на съответния клас би им дал допълнителен стимул и шанс да постигнат победа, макар и само в класа си. Повечето състезатели се радват на участието си, но наличието на приз в края на ралито, прави събитието малко по-специално. Мисля, че само това е достатъчно обяснение.
Наличието пък на класове за модифицирани автомобили, също няма за цел да ограничи някой, въпреки, че лично според мен трябва да има нещо като наказание за силно модифицираните автомобили, като единствената цел на това би трябвало да е реверанс към тези, които са реставрирали в оригинал колите си или са правили точни реплики. Повечето тук мисля, че ще сме съгласни, че не е особено редно да има "равен старт" за автомобил пълен оригинал и такъв със примерно съвременен двигател в старо купе.
И т. н., и т. н.
Въпросът има много нюанси, но първите стъпки са направени и посоката е правилна.
Адмирации за усилията и волята на Орлин Пенев от Варна и Борислав Моравенов от Пловдив!

Колега, съгласен съм с всичко изброено от теб, най-вече с адмирациите за организаторите!


Поздрави!
« Последна редакция: Май 22, 2017, 21:49:36 от boris037 »

Май 22, 2017, 22:06:41
Отговор #17

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Списък със заявки по класове/групи.
Да, това вече е друго нещо. Многократно съм говорил с Боби и Орлин за оптимален вариант на ралитата и изчистване на всичко излишно. Началото е поставено и от тук нататък може само да се надгражда. Предполагам, че от следващата година ще има и бонуси и реверанси към по старите автомобили, въпреки, че няма точна дефиниция кое е янг,олд,ретро,класика. Аз лично преди няколко години предложих, ние по-пипнатите автомобили да сме в отделен клас, и да не се мушим при оригиналките, щот ако има скоростен етап да речем на Дракона или някъде другаде, просто всичко се обезмисля за някои екипажи. Вярвам на Боби и Орлин и се надявам всички кръгове да са с едно времеизмерване, знам, че е скъпо но това е правилната посока, Камен даде началото с него на Ретро рали България...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 25, 2017, 22:06:44
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Понеже събитоето доста наближи искам да попитам за повече подробности около маршрута - колко километра е общо поне приблизително, колко отсечки за точна езда ще има и т.н. Освн това засичането както миналата година ли ще бъде - точно при знака за финал на отсечките, или както в наскоро завършилото рали Златни някъде по трасето между старта и финала на отсечката?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 26, 2017, 23:03:27
Отговор #19

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Понеже събитоето доста наближи искам да попитам за повече подробности около маршрута - колко километра е общо поне приблизително, колко отсечки за точна езда ще има и т.н. Освн това засичането както миналата година ли ще бъде - точно при знака за финал на отсечките, или както в наскоро завършилото рали Златни някъде по трасето между старта и финала на отсечката?

Отговарям:

Първи ден
Пловдив, Пазарджик, Драгор, Гелеменово, Левски, Попинци, Панагюрище – 78 км
Панагюрище, Златица, Пирдоп, Копривщица – 66 км

Втори ден
Копривщица – Стрелча – Красново, Красновски бани, Старосел, Паничери, Хисаря, Баня, Калофер – 95 км
Изпитания за класиране:  четири първи ден и две втори - общо шест броя -160 км. Финалите не са скрити, междинните контроли не са обявени.