Автор Тема: Opel Rekord C 1700 1967 2-door sedan  (Прочетена 10372 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2017, 09:39:47
Отговор #10

Неактивен Niceday4play

  • Публикации: 18
Това ми беше полезен опит :)

Май 13, 2017, 07:51:32
Отговор #11

Неактивен Niceday4play

  • Публикации: 18
Добро утро Колеги,

Моля за помощ.

След като бе направен реглаж на чукчето и наковалнята , проверени всички кабели , свещи и прочие, изчистен карбуратор и регулиран колата продължи да губи мощонст когато види малко зор (баир). Предположхме , че тъй като беше затлачен карбуратора най-вероятно причината е ,че има боклуци в резервоара. След като го демонтирахме и отворихме се оказа чист. Отворихме капака на двигателя , за да проверим клапаните и имаше 2 запекли , оправихме ги. Тръхнах на тест и пак същия проблем, но този път само като загрее.
След голямо търсене на оптиен майстор намерихме един, които ни каза , че проблема е заради липса на синхорнизация между карбуратора и бензиновата помпа (тя също бе подменена с нова в началото на ремонтните дейности).

Та , може ли да ме насочите към грамотен майстор , който може да свърши тази работа , че станаха големи приключенията с тази кола?

Благодаря!
Поздрави,
Иван

Май 13, 2017, 10:23:13
Отговор #12

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Я най-добре проверете налягането в цилиндрите на тази кола, преди да се чудите какво друго да правите. Особено след като е имало два без хлабина, защото предполагам това имаш предвид под запекли. Когато се регулира чукче, се прави и регулировка на предварението на запалването, това предполагам сте го направили. И моя съвет е колата да я пипа някой, който е наясно със старите автомобили, и е виждал чукче и карбуратор ;D Не е задължително да е спец по Опели, а просто да е кадърен и мислещ майстор от старата школа.
« Последна редакция: Май 13, 2017, 10:26:46 от michev »

Май 13, 2017, 23:00:12
Отговор #13

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Като за начало изхвърлете механичните повдигачи и минете на хидравлични. Реглажа им е - в изпразнено състояние наполовина свити. Ако не помогне мерете компресия, след като запалителната система е нова не виждам други причини.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Май 13, 2017, 23:06:01
Отговор #14

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Не забравяйте да сложите лепило на гайките на кобикиците, защото имат навика да се развиват.
Пс - това със синхронизация на помпа с карбуратор може да го каже само пълен лаик...може да раздува платно но за никаква синхронизация не може да става дума.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Май 14, 2017, 10:23:58
Отговор #15

Неактивен Niceday4play

  • Публикации: 18
Вчера пробвах един стар номер и взе , че стана. Увих бензиновата помпа с парцал и я облях със студена вода и прекъсването изчезна.
Покарах около 20-25 км и пак почна да прекъсва , полях я пак и отново всичко се нормализира.
Да уточня помпата е чисто нова.

Май 14, 2017, 16:14:28
Отговор #16

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Здрасти,
мога да ти дам да пробваш с друга горивна помпа. С моя Рекорд получих една резервна, не знам в какво здраве е. Ако колата ти  е вече в София мога да ти измеря компресията, както Мичев препоръчва.  Не съм сигурен следващата седмица как ще съм зает, но принципно вечер след работа може да дойдеш и ще свършим тия неща. Ще проверим и вакуум-регулатора на запалването и предварението. Сега ти пиша ЛС с моя телефон.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 18, 2017, 21:12:16
Отговор #17

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Няколко пъти вече виждам колата на "Пиротска" :) Ако живееш наблизо и имаш време и желание се обади, преди години имах такъв Рекорд и може би ще мога да съм ти полезен с нещо. С тази кола не би трябвало да стъпваш при никакви майстори ако имаш инструменти,време и желание. Един съвет - има един самохвалко (забравих му името) в Орландовци, който твърди, че може да ремонтира всички карбуратори, не ходи при него в никакъв случай !

Май 19, 2017, 13:53:11
Отговор #18

Неактивен Niceday4play

  • Публикации: 18
Здравей,
Попринцип се съветвам само с майстори, само за настройката на карбуратора и чукчето ползвах един.
Иначе днес след 17:30 ще съм пред блока(на кръстовището на ул.Осогово и ул.Пиротска) сменяйки едни маркучи,че последно остана да дърпа въздух някъде между помпата и резервоара.

Поздрави!

Юни 19, 2017, 10:41:31
Отговор #19

Неактивен Niceday4play

  • Публикации: 18
Здравейте колеги,

Пиша с доста закъснение , но новината е добра.
Автомобила вече работи перфектно и както предполагах проблема се оказа много елементарен.
Цедката на сондата беше не просто запушена , а въобще не можеше да премине течност през нея.
В допълнение на това карбуратора и чукчето беяха настроени перфектно и постигнах невероятния разход от около 10л/100км в градски условия ,което на фона на предишните 15-17л/100км е доста добър резултат.:)