Автор Тема: Opel Ascona C 1983 2 door  (Прочетена 7561 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 12, 2017, 01:11:29
Прочетена 7561 пъти

Неактивен ddcommerce

  • Публикации: 17
Здравейте, ето и моята красавица :) Opel Ascona C 1.3S/75Hp Luxus с 2 врати









Opel Ascona C 1.3S Luxus 1983г.

Април 13, 2017, 02:04:05
Отговор #1

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Интересен екземпляр.
Разкажи повече за колата и за себе си ...

Април 13, 2017, 23:10:21
Отговор #2

Неактивен ddcommerce

  • Публикации: 17
Вярно че забравих да се представя :) . Казвам се Димитър Методиев от гр. Стара Загора, винаги съм харесвал надеждни и леко странни автомобили, можеби и затова до сега съм купувал автомобили между 1980 и 95 година тъй като смятам, че като цяло техника след 1996 г. няма читава :) Първият ми автомобил беше Форд Фиеста МК2, но след 4 години безспирна употреба започна да ме вкарва по сервизите и се разделих с нея, след това имах Мицубиши Колт 1,3/75 коня, 93 г. това беше колата която за близо 100 000 километра само масло и се доливаше и един път и смених ангренажен ремък, но за съжаление японско и много изгни и последва съдбата на Фиестата, отиде на вторични суровини, докато притежавах Мицубишито се бях сдобил и със един Фиат Панда 1000 кубика 2WD производство 1989 г. страхотна емоционална количка, тогава се занимавах с разнос на брошури за хипермаркетите и тя ми беше работното магаре, проблема беше като я товаря докато опре на тампоните после лесно :) също така беше поизгнила, а и я бях купил за 300 лева и съответно като свършиха брошурите свърши и тя и хайде на вторични, следващия път ще кача снимки на въпросните возила, яд ме е че не ги запазих но..... младост :), а Опелчето го купих преди около година от гр. Раднево, нямах автомобил и търсих нещо евтино и здраво защото не разполагах с много пари и така попаднах на обява и я купих за 490 лв. беше с поразхлопана предница, изтървали предни амортисьори, но вече тези проблеми са отстранени, остана малко да пооправя външния вид и ще се засичаме по съборите :)
« Последна редакция: Април 13, 2017, 23:12:31 от ddcommerce »
Opel Ascona C 1.3S Luxus 1983г.

Април 18, 2017, 23:22:10
Отговор #3

Неактивен ddcommerce

  • Публикации: 17
Здравейте колеги, някой може ли да ми каже как мога да си разглобя вентилатора за парното, като ето този е:




Статора и ротора съм ги разделил, проблема е че четките и колектора се падат от страната на вентилатора, а той май е капсолован, някой ако има идеи ще се радвам да сподели. Лека вечер.
Opel Ascona C 1.3S Luxus 1983г.

Април 19, 2017, 00:34:17
Отговор #4

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не е капсолован , просто ще накиснеш с  няколко грама/капки VD 40 или газ за горене  сглобката м/у вала на ротора и турбината , малко
пистолет за горещ въздух , подлагаш турбината на стойка ,  с едната ръка на ротора и с другата почукваш отгоре върху
вала , ще отлепи . Щом дойде наравно с втулката на турбината , дорник отгоре за добутване и си ти човека. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 19, 2017, 19:51:52
Отговор #5

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Симпатична немска поостаряла дама. Ако искаш да изглежда порядъчно ще са нужни съответните инвестиции  ;) Успех!

Април 21, 2017, 21:46:22
Отговор #6

Неактивен ddcommerce

  • Публикации: 17
Благодаря колеги за ценната информация, оказа се че колектора на ротора се е загладил и реших да си потърся от някъде, нещеш ли един Опел Кадет с не леката участ за скрап ми стана донор :) и сега си имам доста запазен вентилатор за смешните 15 лв. и утре ще го монтирам.
« Последна редакция: Април 21, 2017, 21:58:12 от ddcommerce »
Opel Ascona C 1.3S Luxus 1983г.

Април 24, 2017, 21:36:24
Отговор #7

Неактивен ddcommerce

  • Публикации: 17
Малко снимки от монтажа:

ето го и донора :)

след кратко почистване почти заблестя

следва монтаж:



кратък тест:

и воала, всичко работи перфектно, чак ми отвя перчема :)



и чисто новата ми втора употреба бубина:

и старата която отстрани си личи къде е избила:

за сега толкова от мен.
Обещаха ми от вторични да ми свалят един стартер и един алтернатор от същия Опел донор за скромните 60 лева и ще има снимки от тяхната профилактика.
Opel Ascona C 1.3S Luxus 1983г.

Април 24, 2017, 23:11:08
Отговор #8

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ако когато включиш парното , ти тръгнат чистачките , хахахххх , съедини кафявия кабел на парното
здраво на маса с една кабелна обувка с ухо . На пет опела ми е правило подобен номер. :)) O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 25, 2017, 21:59:05
Отговор #9

Неактивен ddcommerce

  • Публикации: 17
Прибави и моят в класацията, на мен ми го направи зимата, но вътре при буксата беше доста влажно. :)
Между другото от неделя нещо взе да ми притропва като клапан, но не съм сигурен. Не е аванс защото по някой път тракането не е равномерно. Ще го разнищим случая ;)
Opel Ascona C 1.3S Luxus 1983г.