Автор Тема: Реставрация на Alfa Romeo Alfetta 2.0 QO 116-55F  (Прочетена 31148 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 03, 2010, 21:12:04
Отговор #30

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872


















 flag  flag  flag
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle

Декември 12, 2011, 21:12:48
Отговор #31

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
намерих едни стари снимки













яко мазане падна и много материал отиде ..и всичко за да е изолирано добре купето отдолу

после му пръснах и последната ръка битум на Кар-систем
























 :D :D

Centrum Transaxle

Декември 12, 2011, 23:24:38
Отговор #32

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Брей Краси, добрите стари времена се върнаха.
Отново започнаха да излизат нови Алфети от конвейра :)
Иначе ако случайно не си избрал цвят още, бих споделил, че occio di tigre си е страхотен цвят. При положение, че колата става като нова, дали не е по-добре да и запазиш оригиналния цвят. Иначе аз лично харесвам много бялото за Алфета.
Аз между другото ти звънях и исках да мина да те видя, но телефона ан който ти звънях беше изключен.
Поздрави


Декември 21, 2011, 14:54:05
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Плюс едно за мнението на Пешко за ориг цвят.
Все пак, типична разцветка си е за 80-те...
Голди 4 евър. :D
Успех с довършване на проекта, и много бъдещи щастливи мигове на каране пожелавам. :)

Декември 21, 2011, 20:52:23
Отговор #34

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Благодаря колеги ,напълно се съгласявам със вас за цвета  :D ;D
проблема е че и трите ми Алфети са в този цвят ...и мислех поне едната да е
различен цвят  ;) :D :D
Centrum Transaxle

Декември 28, 2011, 14:43:15
Отговор #35

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Вярно че ще ти станат множко :)
Но има едно предимство :D всичките можеш да ги караш е една гражданска и едни номера :D
Сега сериозно, ами наитина са множко, всичките ли оригинално са били occhio di tigre?
Ако решиш да сменяш цвета може би бяло и сребристо са цветове които според мен отиват на Алфетата.
Поздрави

Декември 29, 2011, 06:53:10
Отговор #36

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Маслинено зелена, маслинено зелена. Или черна, ама не металик. Чисто черна, по гланц. Със светъл, бежав салон, оххх.......спомени. В същност, има оригинално такова изпълнение. И тъмни, доста тъмни зелени цветове, пак със такъв салон- КЛАСИКА ! То и тъмно сини има, които не са с металичен цвят и пак са със светли салони, бежави. И светли, нетонирани стъкла. Странен ефект се получава. Все едно вътре постоянно свети осветление, гледано от вън.   Бе, хубаво си е оригинална да бъде. Не пречи и една да направиш различна, де.  :)

Януари 14, 2012, 11:51:34
Отговор #37

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Здравейте и от мен  :)
Моето мнение е също да се запази оригиналния цвят на едното QO , може би за всекидневния автомобил и така ще се отличава допълнително от останалите разцветки по улиците  ;) Но при условие , че има още два екземпляра , защо да не разнообрази малко цветовата гама .  И това според мен трябва да бъде ранната Алфета с четирите кръгли фара и модернизирания TwinSpark двигател , по възможност тъмна с жълти фарове  >:D

Поръчково Alfa Romeo Giulietta Maserati в кафяв Maserati цвят
« Последна редакция: Януари 14, 2012, 12:10:51 от RoMeO_156_GTA »

Януари 16, 2012, 18:35:36
Отговор #38

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Маслинено зелена, маслинено зелена. Или черна, ама не металик. Чисто черна, по гланц. Със светъл, бежав салон, оххх.......спомени. В същност, има оригинално такова изпълнение. И тъмни, доста тъмни зелени цветове, пак със такъв салон- КЛАСИКА ! То и тъмно сини има, които не са с металичен цвят и пак са със светли салони, бежави. И светли, нетонирани стъкла. Странен ефект се получава. Все едно вътре постоянно свети осветление, гледано от вън.   Бе, хубаво си е оригинална да бъде. Не пречи и една да направиш различна, де.  :)

Насълзиха ми се очите като спомена черна с гланц и бежов салон... Гонят ме едни спомени по моята, която продадох преди 6 години. Стар боен кораб... велика кола... ама тогава гъзарията наделя... Трябваше да е 164 с климатроник и за това дадох кораба.

Краси, евала ти приятелю! Страхотен автомобил става... Алфета-та за мен е най-красивата алфа ромео!!! Успех в същия дух!

Януари 17, 2012, 20:41:02
Отговор #39

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Браво !
Грандиозна работа, но има защо !