Автомобили > Френски автомобили

Citroen ВХ 16TRI 1984

(1/8) > >>

Йордан Дончев:
 Здравейте. Днес се регистрирах, дълги години в Ситроен форума. За моето болестно състояние по ВХ или сферохолизъм е от 2003г. Но не Ситроен ВХ беше мечтаната кола от мен. Пежо 205 малко автомобилно бижу, ноо не то промени представата ми за френското нестандартно мислене в автомобилостроенето. Нямах намерение да купувам голям автомобил, но този ме грабна с возията   добрия двигател  и ниската цена  също немаловажен фактор за мен. За тези 13г съвместен живот. Ако мога да го нарека... сме преминали през катастрофи сериозни мащабни ремонти над 100 000 изминати километри, промяна в мисленето ми изцяло за автомобилите и работата ми като автомонтьор дълги години. Малко сервизи имаха желанието за ремонт на този автомобил, но не след дълго започнах работа в автосервиз.  Повечето ремонти извършвам аз. Повечето са публикувани в Ситроен форума. Много от нещата не са оригиналните за модела но взети от по нови или стари ВХ. Двигателят е 1,9GT 84г С направен капитален ремонт, салона е от последните за модела стандартно рекаро. Не блести с кой знае какво но не е скучна кола както за каране така и за правене. Винаги има с какво да те изненада. Не е автомобил за всеки, от типа качваш се и караш. Сега се получава качването и карането но с много планови и не планови ремонти. А те край нямат. http://www.clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?f=9&t=68175 //pichost.name/images/2017/04/20/20150318_170033a5a58.th.jpg[/img][/url][img

hydrometalique:
Добре дошъл и тук !
Ако имаш някакви снимки на колата - интериор и екстериор ще е хубаво да ги пуснеш.

Йордан Дончев:
 Пресни снимки от днес. След частичното боядисване на лява предна, задна врата и калник. Малко настройка на сместа с газ анализатор.0pe][/url]

РумбатаБс:
Като виждам вестниците "Работническо дело" се сещам за професионализма преди 30 години :winktongue:

Йордан Дончев:
 Един Форд Галакси ме беше посмачкал преди 7 години, застрахователите оцениха щетите на почти 700лв. Заден калник беше проблем да се намери по онова време, декоративен панел също. Вратата в момента е за смяна, майстора който боядисва след мен... си остави ръцете на задна дясна врата. В момента имам две здрави чакащи своя ред напълно оборудвани врати. Всичко което някой друг е правил по тази кола си е оставял ръчичките и за това избягвам по всякакъв начин някой друг да пипа. Ляв праг сменях в продължение на един месец, и сега не ме е страх да вдигам колата на което място пожелая, на ред е левия тръгнал е но може да отложа и тази година. За всяко нещо трябва желание и време, ние самите сме си катализатори или ограничители за много неща. Ето и малко не вестникарски снимки  :winktongue: Няма нищо случайно на този свят за добро или лошо.   [url=http://pichost.name/image/IAUXv][/url]

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия