Автор Тема: Citroen ВХ 16TRI 1984  (Прочетена 13632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 30, 2017, 22:43:21
Отговор #10

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Слабите места на ВХ от моите наблюдения, поне при моя автомобил е мястото около точковите заварки а не самите заварки. С времето влагата прониква в пространството между двете плоскости защото  лепилата и уплътнителите губят херметичните си свойствата, автомобила е на 31г и приемам щетите за нормални. Цялото купе е направено с тънки ламарини а местата където се повдига с крик или се захващат тампоните на моста  са по дебели планки от порядъка на 3мм. По документация шасито тежи 241кг а целия автомобил 990кг. Най големи поражения има в задната част където е захванат задния мост на предните тампони намиращи се под задната седалка, кухината е изолирана, калника няма предпазител и от там идват бедите  корозията работи от  вън на вътре. Аз отлагах достатъчно дълго, лявата страна беше в подобно състояние но успях да се преборя. С този проблем ще се занимавам по сериозно близките няколко дена. [url=http://pichost.name/image/InWcF][/url]

Май 31, 2017, 09:14:20
Отговор #11

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Как мислиш да третираш след кърпежите вътре в кухините ?

Юни 01, 2017, 00:12:27
Отговор #12

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
Бях правил проба желязо намазано с ръждопреобразувател Вюрт и такова без и ефект имаше. Заварки и всичко оголено до метал бях го намазал и след това грунд и боя,тази година имаше точици ръжда от камъчета удряли прага и сега е наново третиран с вюрт и боядисан с феролит и черна боя. За това и десния праг е от неръждавейка и при нарушение на боята няма да му навреди.Кухините не ме плашат. Фабрично са направени добре но има някакво фолио което с времето се отлепя. Масло може да спре евентуална корозия и си мисля за един коктеил молибденова грес за карета объркана с масло. Валволин имаха спрей преди години подобен на течната грес в спрей, за кухини. Не съм стигнал до там, всеки ден около 3 часа отделям не е като да свалиш двигателя за ремонт.
« Последна редакция: Юни 01, 2017, 00:45:57 от Йордан Дончев »

Юни 01, 2017, 11:19:29
Отговор #13

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Това на Валволин сигурно е бил парафин. Парафинът според мен е добър вариант за подръжка - чисти и сухи, здрави оригинални панели ( примерно на вратите отвътре ). За заварявани, преправяни и обработвани с химии парафинът според мен не върши работа. Защо не пробваш първо цинков спрей, после грундове и т.н ?

Юни 01, 2017, 23:00:37
Отговор #14

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Цинков спрей ще си купя и след него грунд и другите нещица. Хванал съм се мърдане няма, предполагам с тези темпове другата седмица трябва да е готова. Днес затворих кухините от страната на купето този път с неръждаема ламарина. Трябва да подсиля още няколко места. Арката на под калника е по интересна и забавна част с лявата се бях заиграл с дебела ламарина и на места много напластявах и изграждах, тел не жалих. Един приятел с Нисан имаше проблемен калник и го направих с неръждаема ламарина така я и продаде. С крик и стойка вече може да се вдига и подпира не е както оригинала но за моите възможности и средства е напълно достатъно.
« Последна редакция: Юни 01, 2017, 23:08:17 от Йордан Дончев »

Юни 03, 2017, 22:17:04
Отговор #15

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Грубата работа е свършена, остават дребни неща. Вътрешната страна напръсках с цинков спрей и след това с черна боя протекта. Сложих подсилваща планка в предната част където се вдига с крик за всеки случай. Опитвам се да запълня идеално предната и задната част на прага с изрязани ламаринки по шаблон на мястото,  остават по някоя и друга малка пролука. За финала ще останат детайли като задната вежда и бояджилъка. С боди 930 ще намажа няколко пъти под калниците. 

Юни 04, 2017, 00:29:42
Отговор #16

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Бодито е абсолютен боклук! Потърси алтернатива!

Юни 04, 2017, 23:20:35
Отговор #17

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
  Още не съм го нанесъл. Препоръчай нещо друго, за да знам с какво да го заменя. Боди 999 е другото по добро специално където има заварки.
« Последна редакция: Юни 04, 2017, 23:37:25 от Йордан Дончев »

Юни 04, 2017, 23:40:20
Отговор #18

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Каквото и да вземеш друго, все е по-добро.
Опитай с Novol или Car System. Те са в по-ниък ценови клас, но са определено доста по-добри от Бодито.

Юни 04, 2017, 23:42:38
Отговор #19

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
999 го хвалят наистина, но другото не откарва и 2 години - одървя се, нацепва се и пада, говоря от личен опит. Питай някой бояджия или тенекеджия за съвет, знаеш, че тук не съм компетентен.