Автор Тема: Citroen ВХ 16TRI 1984  (Прочетена 13629 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 22, 2017, 22:57:51
Отговор #30

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Не за първи път боядисвам частично или отделни детаили и аз не го одобрявам но е по лесно бързо и с времето нещата се сливат и почти не си личи . Нямам време  за цялостно боядисване на този етап правя най належащите неща. Автомобила не е за изложба, някой ден може и да се случи когато се снабдя с нужното оборудване, имам желание и опит. Въпрос на време е, всичко да правя само и единствено аз и никой друг, мисля че това е най доброто, когато е излязло от твоите ръце. Цялостно ако трябва да се боядисва означава лятото да се отдам изцяло на това. Днес отказаха скоростите 1 час загубих за отстраняване на проблема една зегерка беше излязла , бензиновата помпа също... дошло и е времето това точно днес, имам друга утре ще я сменя. Събота ще ходя на ретро събора в Русе дано успея. А имам още неща за довършване, взех си отпуска . Боята няколко пъти я правеха перфектно, този път черното не се е смесило, бояджията ме предупреди означаваше още една седмица да съм без кола. А колата тепърва ще ми е необходима и боята ще загуби блясъка си защото от скоро добавих още едно хоби... и тези черните брони беше крайно време да станат червени за да прилича на нещо по различно от Москвич Алеко,нищо лично към въпросната марка.
« Последна редакция: Юни 22, 2017, 23:13:19 от Йордан Дончев »

Юни 24, 2017, 23:38:30
Отговор #31

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Ретро парад в Русе. Имаше много автомобили, не всички бяха в перфектно състояние но по важното е че са в движение. Запознах се с нови хора, но и разбрах че никога една кола не е достатъчна . Идеалната стара но с блясък и перфектна механика ретро кола, рядко се кара само в специални или изключителни поводи. За жалост автомобила без проблем надживява собственика, естествено с нужните грижи за идните поколения. Всеки решава колко време и средства да вложи в тази страст. С напредване на годините по думите на по възрастните собственици реставрирането е много по трудно въпреки по добрите условия и материална база. Такъв е човешкия  живот както акумулатор с течение на времето отслабва и се задоволява с по малко енергия, не всички са пристрастени към една кола. Свят широк хора всякакви но важното е че на всички им е хубаво от такива събития и прояви.
« Последна редакция: Юни 24, 2017, 23:46:51 от Йордан Дончев »

Септември 02, 2017, 00:30:59
Отговор #32

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Време е за един проект. Вече се преборихме с едни тампони на макферсъна за Ситроен Ксантия практически вечни и неправещи палатки. За ВХ нови няма повечето са 30 годишни или сменени от по нови или малко карани. Имам няколко за проекта, ето и малко снимков материал.
« Последна редакция: Септември 02, 2017, 00:34:05 от Йордан Дончев »

Ноември 20, 2017, 20:27:23
Отговор #33

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Освежих едни стари джанти и лепнах нови зимни гуми. Ето и крайния резултат. Чакам първия сняг.
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 20:30:25 от Йордан Дончев »

Ноември 21, 2017, 08:23:28
Отговор #34

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Абе баш тези Sport джанти не е трябвало да боядисваш, но пък стои добре черно с черно.

Ноември 22, 2017, 22:20:06
Отговор #35

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Имам два комплекта иначе не бих посмял. Лятото ще съм със сребристите. От известно време някакви вибрации в определени обороти се предават по купето дори и волана. Около 1500 няма 2000 е по осезаемо. Малко над 13 000км и то след такъв капитален ремонт...Някъде в зоната около ангренажа и се предава по купето. Естественно след консултация при колега механик диагнозата беше крушовидния тампон. Чакането си заслужаваше и времето от 86г до днес и някакви си 15мм слягане на гумата сравнено с новия. Вибрация вече няма но....десен спирачен апарат има лек теч. Скоро и там ще има заигравка, никога нищо не е правено освен нови жила за ръчната дискове и накладки.

Ноември 30, 2017, 22:40:48
Отговор #36

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Време за ремонт на спирачния апарат. Намерих чертеж и набедих уплътнение от страната на механизма за ръчната спирачка, при ВХ ръчната спирачка е на предните колела както Ксантия, ХМ, С5. Необходими инструменти ключ 10, 14, 19 и плоска отверка. Работа за около 1 час без моткането. Не са необходими приспособления или преси. Счупих зегера смених с нов, цената за двете страни 60 стотинки, буталото нямаше теч а водачите почистих и смазах. Сега спира нормално ръчната е както преди, следи от течове няма.

Април 17, 2021, 21:54:16
Отговор #37

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Издирвам този лип спойлер. Ако някой може да помогне или знае нещо по въпроса ще съм благодарен. https://www.chevronics.co.uk/product/front-bumper-spoiler-bx/?v=79cba1185463

Октомври 24, 2021, 20:07:54
Отговор #38

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Ремонти и заигравчици.
« Последна редакция: Октомври 24, 2021, 20:13:21 от Йордан Дончев »