Автор Тема: Информация за един майстор от Сърбия.  (Прочетена 3617 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 22, 2017, 21:42:04
Прочетена 3617 пъти

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Става дума за кмета на българското село Лукавица, в Сърбия, в западните покрайнини. Приятел го намерил на място и си харесал една от неговите Застави 750. Предложението било да му я продаде и след това и да я реставрира за него-имал нови части, щял да я изкърпи и боядиса.
Въпроса е някой знае ли нещо за този човек, читав ли е, не е ли... офертата е съмнително ниска.

Април 23, 2017, 17:20:15
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Искам и аз една гърбава Застава, но от по-старите от 60-те г. с обратните врати - такава ми беше първата ретро кола. Ако майстора прави отстъпка при групови заявки, да се включа и аз :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 23, 2017, 22:37:14
Отговор #2

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Може и да направи, значи обявената цена за колата плюс реставрация е 1800 евро... аз лично нямам идея за какъв човек става дума, но тъй като интересуващия се ми е приятел, може ако искаш да мръднем да видим що за пиле е... а ти какви застави има.На снимката която ми показаха имаше няколко.

Април 24, 2017, 08:08:56
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Май ще заформите едно авто походче с проучвателна цел  >:D
Чувал съм, че в Сърбия има много сервизи, специализирани за реставрация на марки, за които са се произвеждали части там. Фиат и деривати, също Ситроени. Имали са производство на доста компоненти, не само в Сърбиа, но в бившата Югославия и чаркалък бол, включая едрогабаритни. Навремето ми подхвърляха цени за реставрирана Диана или 2ЦВ за около 2000-2500 евро, така че може би не е чудно за Заставките, които там са си масовост да са такива цените.

Април 24, 2017, 18:36:50
Отговор #4

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Съмненията ми касаят само майсторлъка на човека... знаете у нас колко са кът майсторите на купетата, някак си ми е трудно да повярвам, че в Сърбия в едно от първите села до границата има такъв.Но може и да има-а и факта, че майстора е и кмета на селото и то е българско село, ме кара да си мисля, че все някой може да е чувал за него.
Иначе добрите походи от такива идеи се раждат. Принципно, никога не са излишни идеи къде да си разходиме колите...

Април 27, 2017, 15:02:09
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Абе според мен най-добре да е нещо готово реставрирано, така виждаш какво получаваш за парите си.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 14, 2017, 00:40:53
Отговор #6

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
В крайна сметка моя човек е купил количката от кмета, без да се възползва от уменията му на майстор. Сега се дири човек, в нашенско, да реставрира купенцето.

Юни 26, 2017, 22:08:57
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Не знам дали тук е удачното място да го препостна, но ако някой се интересува от работа в близката чужбина, колегата Благой търси монтйор за работа с ретроколи в Македонската му фирма.
Заплатата е обявена 20000 Динара на месец.  :)

https://web.facebook.com/bpetrovski/posts/10155441841948158