Автор Тема: 12-то класик рали „Златни пясъци“ 12 - 14 май 2017  (Прочетена 5750 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 08, 2017, 18:33:48
Отговор #10

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
         Господа организатори, по програмата на състезанието, на 5 май трябваше да бъдат обявени в сайта заявилите се за участие екипажи.  До момента няма никаква информация.  Очаквам да бъдат публикувани, защото старта е след броени дни.  Надявам се че поне резултатите ще бъдат качвани по-навреме.
         Успех на всички които ще вземат участие.
« Последна редакция: Май 08, 2017, 23:23:47 от Speeder »

Май 08, 2017, 23:59:00
Отговор #11

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Христо, г-да организаторите най-вероятно няма да отговорят тук, а от потребител Neptun_Motor до момента има само едно мнение, в което е публикувана брошурата на ралито (но не и заявка...). В брошурата аз не видях някъде да е написано, че на 5-ти май ще бъде обявен списък със заявки, а че записването за участие е до 5-ти май. Нещо, което е пропуснато, но би трябвало да е актуално, е условието, че след тази дата таксата за участие ще е по-висока. Още по-висока би трябвало да е при записване в деня на проявата. Това обаче не знам доколко стриктно се спазва от организаторите. Те разбира се допускат участници и в последния момент. За огромно съжаление обаче, дори редовни такива се появяват в последния момент, поставят организатора в неудобно положение и на всичко отгоре не са съгласни с условието за плащане на по-висока такса. Също така мога да гарантирам, че е пълно с хора, които се обаждат по телефона, казват че ще участват и действително участват, но попълват заявка на старта, защото ги е домързяло преди това... И всякакви такива комбинации, вариации, пермутации, които обезсмислят наличието на списък със заявки, но според мен. Мен ако питаш - не трябва да има компромиси. Ако не е пристигнала заявка и не е платена такса, всички закъснели трябва да бъдат таксувани по правилата, за да има действително някакъв ред. Орлин се опитва да не е чак толкова "лош" към участниците си, но в крайна сметка, донякъде и заради тях, той излиза несериозен.
За нещо по-различно от предходни години мисля, че не е реално да се надяваме. До момента от едната камара нови молби, обещания и предложения за съдействие за организирането на "Златни пясъци", няма никакъв резултат. Сякаш провеждането на това рали е някаква орлинова фиксидея, в която няма нищо положително за никой друг, освен за него... Ще завърша все пак с нещо положително - май не бях съвсем прав относно подкрепата. Такава е оказана от община Шумен - разрешено е да има ЧК и майсторско управление (ново за ралито) в самия център на града, на площада пред общината. Защо организаторите не анонсират това - не знам... Аз лично допускам, че това е било разрешено скоро и в момента се преправя графика и пътната книга...
И друго, което пак си е лично мое мнение - отново е цяло чудо, че при тези обстоятелства и условия, пак ще има Класик рали "Златни пясъци". Добро или лошо - ще го има!
А който не е доволен и не намира смисъл или предизвикателство - не участва ;).

Май 09, 2017, 16:41:37
Отговор #12

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Дължа извинение - оказа се, че има програма за 12-то класик рали "Златни пясъци", която обаче не е публикувана, а е изпращана по електронните пощи във вид на покана за участие.
Там, точно както Христо е написал, е обявено: "5-ти май - Публикуване на предварителният списък на участниците". Въпреки това, списък със заявки действително няма.

А ето и самата Програма (публикувам я аз, понеже вече я имам):

Петък, 12.05.2017
- 17:00 - Административна проверка документи на автомобила, застраховки, документи на екипажа. Място:  к. к. "Златни пясъци"; х-л "Астера" (Паркирането на автомобилите да не се извършва на главната алея пред хотела поради агресивни "паяци")
- 18:00 - Начало на техническата конференция - х-л "Астера", Зала ( I-во ниво)
- 20:00 - Подреждане на състезателните автомобили на главната алея пред х-л "Астера", к. к. "Златни пясъци"
- 20:30 - Официално откриване на ралито - Старт-финална арка пред "Астера", к. к. "Златни пясъци"
- 21:01 - Старт на I-ви етап
- 22:40 - Финал I-ви етап - гр. Варна

Събота, 13.05.2017
- 08:30 - Подреждане на състезателните автомобили на главната алея пред х-л "Астера"
- 09:15 - Официално откриване на II-ри етап - Старт-финална арка пред "Астера", к. к. "Златни пясъци"
- 09:30 - Старт на II-ри етап
- 18:00 - Финал на II-ри етап - гр. Сливен; бул. "Георги Данчев" - паркинг зад м-н "Кауфланд"

Неделя, 14.05.2017
- 09:01 - Старт на III-ти етап - гр. Сливен; пл. "Хаджи Димитър"
- 16:30 - 18:30 - Финал на III-ти етап; оформяне на крайно класиране; награждаване на призьорите; закриване на ралито - Старт-финална арка пред "Астера", к. к. "Златни пясъци"

Май 09, 2017, 17:11:51
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Oхооо , нощният етап става традиция! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 14, 2017, 22:27:40
Отговор #14

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Очаквам официалните резултаи, по етапи, крайно? Тенк ю  :P
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 15, 2017, 13:55:52
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Oхооо , нощният етап става традиция! :D
Нощните етапи всъщност бяха два и доста интересни, жалко че за втория поне според мен финала не бе на подходящо място и предполагаше сериозно нарушаване на поддържаната средна скорост точно в края на етапа... не че това е ощетило конкретно някого, защото важи за всички състезатели, но е в разрез с международните правила за регуларити ралита. Така екипажите, които се стремят да поддържат средната скорост равномерно точно през целия етап всъщност ще са ощетени за сметка примерно на някои, които случайно или нарочно е карал по-бързо и принудителното забавяне на темпото в самия край му е подобрило резултата... все пак нали дисциплината е "точна езда", а не "разкази с неочакван край" :D
Резултатите ги има публикувани още от малките часове днес във ФБ страницата на АМРК Варна, за което може да благодарим главно на Росен, надявам се ще ги качи и тук за тези, които нямат ФБ регистрация.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 20, 2017, 08:26:12
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Малко със закъснение потърсих и открих това:
http://tvshumen.bg/novina/retro-rali-zlatni-pqsyci-premina-prez-shumen/1813

... и още:
« Последна редакция: Май 20, 2017, 08:32:42 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.