Автор Тема: Мазда RX-7 FC 3 Gen Реставрация  (Прочетена 5063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 24, 2017, 00:52:32
Прочетена 5063 пъти

Неактивен DTodorov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Радвам се, че попаднах на този форум пълен със съмишленици  O:-)
Искам да споделя последният ми проект, а именно небезизвестната Мазда RX7 FC.
Колата я закупих преди 10г. в следствие на неутолимото желание да имам кола с роторен двигател. Случайно попаднала в България попадна в точните ръце :) Беше много запазена и най-важното при тези машини пали и върви!
За жалост, с годините избиха ръждиви точки на конфликтни места, една лека градушка обезобрази предният ми алуминиев капак и направи няколко точки по други елементи, които ми бъркаха в очите. Не издържах дълго и реших, че за 30 годишнината е настъпил момента за реставрация!!! Така започна всичко :)
Качвам една част от снимките и се надявам да ви хареса :)



 


« Последна редакция: Април 24, 2017, 01:01:02 от DTodorov »

Април 26, 2017, 17:09:34
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
уау, тя е като нова!   страхотно, и честито!   колко време отне всичко, къде е правена и т.н. - всякакво инфо ще е интересно!

Май 03, 2017, 23:32:00
Отговор #2

Неактивен DTodorov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Колата я правих предимно сам. За подготовката на купето и бояджийската част ми помогнаха двама приятели, като те са определено професионалисти в бранша и резултата е на лице.
Като цяло всичко ми отне около 4 месеца като се работеше поне 6 дена в седмицата, но и колата беше в доста добро състояние!
Най-важното е, че колата стана по-добре защитена от корозия дори и от фабричното! Всичко е старателно почистено и тройно обработено!
Първоначалната идея беше да я подготвя за продаване, но вече трети месец не я пускам.......... просто много я обичам :)

Май 05, 2017, 12:02:40
Отговор #3

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
не я продавай - щом ти е минала през ръцете, това я прави ценна вече, не само повече от отличното състояние!  аз така направих една 124ка купе от-до, включително сам я боядисах колата, и после я продадох, за което още съжалявам!..

Юни 22, 2017, 17:59:14
Отговор #4

Неактивен vili

  • Публикации: 18
    • http://www.mazdabg.com
Страхотна е на снимки, а още повече на живо.
Много работа, но си е заслужавала.
Браво  ;)
B.R.Team!
1985 Mazda 626 GC 2.0 FE-EGI