Автор Тема: Opel Rekord C Sprint Coupe - находката!  (Прочетена 62547 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2017, 22:28:27
Прочетена 62547 пъти

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Здравейте,

Представям ви най-новата ми придобивка - Opel Rekord C Sprint. Автомобилът беше на обявен в olx.bg където беше забелязан от Dido1903. Дидо всъщност беше виновникът аз да се сдобия с колата, за което много му благодаря. Ще оставя на него да обясни (ако желае) защо пропусна да я купи и я остави на мен. Не се мина без съдействието и на Speeder, който беше нашата къртица в района :) (благодаря, Митак!).
Първоначално знаехме, че колата е двуврато купе затворено в гараж и, че е версия Спринт. Speeder доказа достоверността на тази информация и освен това направи снимки, които осмислиха предстоящата авантюра.
В крайна сметка след като получих благословията и на двамата администратори веднага си взех отпуска и реших да замина на следващия ден за Харманли. И понеже и двете клапи на сърцето на Дидо са Made in Rüsselsheim той реши да сподели моето приключение, взе си отпуска от днес за утре и  дойде с мен до Харманли на лов за Рекорди :)
Там ни посрещна чичо Гошо - собственикът на колата. Той самият я има от 1991ва година, купил я е от Сливен и я е карал съвсем малко след това. Причините за това некаране на колата така и не разбрах. В крайна сметка, уговорихме цената, събрахме наличните документи (бележка за сваляне от отчет) и отидохме в КАТ- Хасково да видим как трябва да процедираме нататък. Там ни казаха, че колата е спряна от движение, талонът е върнат при тях и следва да платим данъците до момента, да направим ГО и да отидем на място в КАТ да ни върнат стария талон. Със стария талон вече ще можем да отидем при нотариус да я прехвърлим. Оставих капаро, стиснахме с чичо Гошо ръцете и с Дидо потеглихме към София.
Седмица по-късно въоръжен с платформа тръгнах към Харманли. Стигнахме към 12ч там и веднага отидохме в данъчното да оправим данъците. Чичо Гошо е освободен от данъци и не дължи нищо. Но аз знам, че в този случай се издава една бележка, в която пише, че лицето ХХХХ не дължи данък за МПС с рег. номер  УУУУ към дата ZZZZ. Служителката в данъчното не знаеше, че може да издава такива бележки, но беше крайно услужлива, обади се на нейни колежи, консултира се и ни издаде такъв документ. Понеже  не беше сигурна дали е точно това, което искаме каза, че няма да ни таксува за услугата. Наистина много приветлива и услужлива жена, каквито рядко има по държавните учреждения.
Направихме ГО и с бележката за данъците отидохме в КАТ. Там ни питат: "Ами къде е колата?" Оказа се, че са се объркали и трябвало и колата да е с нас, защото системата не им давала да кликнат пускане в движение ако няма нови номера. А за има нови номера трябвало да мине канал.
Хайде обратно от Хасково към Харманли да товарим гробника. Върнахме се към 15:00 в КАТ. Тия от канала казаха : О, тая кола няма как да мине. Тя е мръсна, спаднали гуми... няма как да стане. Но обясних им каква е ситуацията, не сме от района, разкарваме платформа и т.н.... Хората се направиха малко на тежки, но в крайна сметка свериха рамата и номера на мотора и попълниха документите. После голямо чакане на гишетата. Явно там никой не беше правил подобна процедура - от кола с черни номера да се издадат документи и да с епусне в движение. Дадоха ни голям талон, табели и ни казаха, че колата ще бъде с документи, но спряна от движение, тъй като е в лош вид. Но издадените документи са достатъчни за прехвърляне на колата. Като приключихме с това евче беше 16:30. Веднага тръгнахме за Хавманли, тъй като нотариусът работи до 17ч. Отново отзивчиви хора, разбрахме се по телефона да ни изчакат и свършихме работа. Купих бутилка ракия и бонбони на чичо Гошо, взехме си чао с уговорката, че пак ще се видим и поехме към София при вече залязващо слънце.
Цял ден напрежение, нерви и в крайна сметка хепиенд. Голям кеф.
Продължавам утре, че вече не ми се пише.
Ето снимките на любителя-археолог Speeder:




































































« Последна редакция: Май 11, 2017, 08:29:46 от dido1903 »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 10, 2017, 22:58:31
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Имах удоволствието да седна в тази кола - много красив и рядък модел. Радвам се, че си се захванал да го спасиш за сметка на раздяла с 1-2 от любимите си баварци... но така е, човек не може да има всички коли, а и няма смисъл понеже няма време да се карат всичките и постепенно стават недвижимости.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 11, 2017, 00:21:18
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Честита находка!
С какво се отличава модификацията "Sprint"?

Май 11, 2017, 00:39:25
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Честита находка!
С какво се отличава модификацията "Sprint"?
Aми , честито и от мене , ето разликата на прима виста - салон , кокпит и 5 болтови джанти от Commmodore. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 11, 2017, 07:21:30
Отговор #4

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Страхотна красавица, при това гаражна! Честито. ;D

Май 11, 2017, 07:31:34
Отговор #5

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Страхотна красавица, при това гаражна! Честито. ;D

+1

Адмирации и за шпионите, къртиците......

Май 11, 2017, 08:59:14
Отговор #6

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
ИСКАМ .... просто да я видя на живо и в това състояние :)

Май 11, 2017, 09:29:41
Отговор #7

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Благодаря за добрите думи, Жоро! Желая ти много хубави моменти и успех в работата по колата.
Аз ще се включа с няколко бързи изречения най-вече по намирането на Рекорда.
Обявата за колата си появи в началото на март в Олх - без снимки, без подробности, без инфо.
Тъй като си записвам разни обяви, реших и с тази да направя така до изясняването на въпроса.
Ето я:




Спомням си че в началото на март покрай 3-и бях зает и имах много работа на компютър.
Следобеда докато пиех кафе реших да поразгледам обявите и я видях.
Звъннах и попаднах на . . . посредник!!! Веднага светна предупредителна лампа - поразпитах го, но не беше въобще в час - нито с обявата, нито с модела на колата. Ядосах се и толкова.
Няколко дни по-късно Митака ми писа лично с въпрос дали съм видял обявата.
Отговорих му, че дори съм говорил с посредник. Ето:

Мерси,Митко!
Вече звъннах - внимание - ПОСРЕДНИК!
Какъв е точно Рекорда? - "не знам"
Какви форавое и стопове по форма? - Не знам"
Дай телефона на собственика? - "Не ти трябва,аз имам повече информация за колата" (?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!)
Дай снимка? - "Нямам снимка"

Нямам нерви да се занимавам с глупости,Митко,при все че според мен не е измама обявата,просто е некадърник и несериозно подготвен.
Но зверски ме дразни ,че е посредник!!!!!!!!!!
Поздрави!

Няколко дни по-късно обчае видях, че телефонът вече е различен - звъннах и тогава попаднах на собственика.
Минахме през стандартния разговор за разпознаване на марка и модел и се убедих, че говорим за Rekord C.

Прецених обаче, че няма да имам сили да се захвана с още една кола и се отказах. Всичко в края на краищата опира до точна преценка на различни фактори, най-вече финансови.

Пък и тъй като беше обществено достояние обявата предположих, че така или иначе ще бъде купена скоро.

В средата на март, т.е. 2 седмици по-късно си бяхме направили традиционната сбирка на по бира в „Дон домат“ и си приказвахме за коли. За какво друго  :D
Митака ме подсети за тази обява, разказах му и обясних на Жоро, който прояви интерес към модела.
Още 4-5 дни по-късно Митака се оказа, че има път към Хасково. Нещо ме глождеше и го помолих при възможност да отскочи до Харманли да види има ли такава кола или не.
Останалото Жоро го е споделил.

Май 11, 2017, 11:13:44
Отговор #8

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Честита находка, ще следя с интерес.  :o
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Май 11, 2017, 12:43:00
Отговор #9

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
В крайна сметка след като получих благословията и на двамата администратори веднага си взех отпуска и реших да замина на следващия ден за Харманли.

Чакай да те "хейтна" и тук:

Връзкаааааар  >:D Мафияяяяяяя  >:D  :winktongue: ;D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001