Автор Тема: Opel Rekord C Sprint Coupe - находката!  (Прочетена 18854 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2018, 20:30:45
Отговор #140

Неактивен DMC

• Публикации: 1210
  • Георги Димитров
Благодаря ви :)
Малко информация относно какво процедурата за пускане в движение на автомобил, който е закупен спрян от движение.
Когато го купих, извадихме на името на собственика нови талони в КАТ Хасково след сверка на рама и номер на мотор. Но ни дадоха само големия талон, защото Опелът беше далеч от нормален и работоспособен вид. Казаха ми - като го стегнеш идваш тук, минаваш каналите за техническипреглед и ти даваме и малкия талон и си в движение.
Година и половина по-късно аз го стегнах и отидох направо в КАТ Габрово за да си го регистрирам на мое име и да го пусна в движение.
Накараха ме първо да се наредя за документи за издаване на регистрация. Минах сверка на двигател и рама и ми издадоха талони, като отново ми дадоха само големия. Казаха ми - отиди сега и си плати данъка за година и половина назад (от когато е договора) и ела после да я проверим технически.
Ходих до общината, заведох я, върнах се в КАТ да я проверяваме. Редих се отново на всички гишета за разни листчета. Отидох на каналите, тествахме светлини, спирачки, аптечки, пожарогасители и колата вече е официално в движение.
След това трябваше да ида да мина ГТП, защото това в КАТ не било преглед (макар, че мериха същите неща).
Самото пускане в движение струваше 10лв, а регистрацията 46лв.
По принцип подлежа и на глоба, защото не съм я регистрирал на време, обаче понеже е минала 1 година от договора, глобата е изтекла по давност :)
« Последна редакция: Октомври 18, 2018, 10:09:06 от dido1903 »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
BMW E28 M535i '86
BMW E12 520 '78
Opel Rekord C Sprint '67

Октомври 17, 2018, 21:31:38
Отговор #141

Неактивен hydrometalique

• Публикации: 1645
    • http://www.dsclub-bg.com
Тоест, като се игнорира персоналният фактор на това, кой държи на нерви и кой се нерви лесно, можем да заключим, че технически регистрацията и пускане в движение не е кой знае колко страшна работа.
Честито и от мен !

Октомври 18, 2018, 00:22:43
Отговор #142

Неактивен DMC

• Публикации: 1210
  • Георги Димитров
Пф, сега прочетох колко правописни грешки имам в горния пост  O:-)

Иначе да - процедурата не е сложна. Щях да свърша всичко за 1 ден ако не ме бяха върнали, заради проблем в задна дясна спирачка. Оказа се, че имаше останало масло по накладките и барабана, тъй като преди време беше протекло цилиндръчето. Аз смених всичко тогава, но явно не съм почистил добре накладките и барабана. Та прибрах се вкъщи, напръсках ги с някакъв специален спрей за почистване на спирачни дискове и се върнах в КАТ на следващия ден. На повторния тест всичко беше наред, с което приключи сагата.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
BMW E28 M535i '86
BMW E12 520 '78
Opel Rekord C Sprint '67

Октомври 18, 2018, 09:41:54
Отговор #143

Неактивен fifo

• Публикации: 778
Жоре, още веднъж Честито!
Тия габровските регистраторджии много люти ве
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 18, 2018, 10:28:23
Отговор #144

Неактивен ГеоргиБс

• Публикации: 31
Честито! Много хубава кола.И този син цвят......красота.

Декември 19, 2018, 22:23:58
Отговор #145

Неактивен газаджията

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Маестро газаджия
    • Газов инжекцион софия
Честито и от мен :) Аз имах Вауксхал Аскона Вива, един рядък и прекрасен модел, приличат си малко освен в задницата, седан беше. Прекрасен проект, но се разделих  с него преди много време поради лични причини :). Това са прекрасни автомобили, немска версия на мъсъл коли по външен вид ( с не мъсъл двигатели :D ) Автомобилите, които най-много харесвам са старите. Красиво си я реставрирал :)