Автор Тема: Opel Rekord C Sprint Coupe - находката!  (Прочетена 62609 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2018, 20:30:45
Отговор #140

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Благодаря ви :)
Малко информация относно какво процедурата за пускане в движение на автомобил, който е закупен спрян от движение.
Когато го купих, извадихме на името на собственика нови талони в КАТ Хасково след сверка на рама и номер на мотор. Но ни дадоха само големия талон, защото Опелът беше далеч от нормален и работоспособен вид. Казаха ми - като го стегнеш идваш тук, минаваш каналите за техническипреглед и ти даваме и малкия талон и си в движение.
Година и половина по-късно аз го стегнах и отидох направо в КАТ Габрово за да си го регистрирам на мое име и да го пусна в движение.
Накараха ме първо да се наредя за документи за издаване на регистрация. Минах сверка на двигател и рама и ми издадоха талони, като отново ми дадоха само големия. Казаха ми - отиди сега и си плати данъка за година и половина назад (от когато е договора) и ела после да я проверим технически.
Ходих до общината, заведох я, върнах се в КАТ да я проверяваме. Редих се отново на всички гишета за разни листчета. Отидох на каналите, тествахме светлини, спирачки, аптечки, пожарогасители и колата вече е официално в движение.
След това трябваше да ида да мина ГТП, защото това в КАТ не било преглед (макар, че мериха същите неща).
Самото пускане в движение струваше 10лв, а регистрацията 46лв.
По принцип подлежа и на глоба, защото не съм я регистрирал на време, обаче понеже е минала 1 година от договора, глобата е изтекла по давност :)
« Последна редакция: Октомври 18, 2018, 10:09:06 от dido1903 »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 17, 2018, 21:31:38
Отговор #141

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Тоест, като се игнорира персоналният фактор на това, кой държи на нерви и кой се нерви лесно, можем да заключим, че технически регистрацията и пускане в движение не е кой знае колко страшна работа.
Честито и от мен !

Октомври 18, 2018, 00:22:43
Отговор #142

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Пф, сега прочетох колко правописни грешки имам в горния пост  O:-)

Иначе да - процедурата не е сложна. Щях да свърша всичко за 1 ден ако не ме бяха върнали, заради проблем в задна дясна спирачка. Оказа се, че имаше останало масло по накладките и барабана, тъй като преди време беше протекло цилиндръчето. Аз смених всичко тогава, но явно не съм почистил добре накладките и барабана. Та прибрах се вкъщи, напръсках ги с някакъв специален спрей за почистване на спирачни дискове и се върнах в КАТ на следващия ден. На повторния тест всичко беше наред, с което приключи сагата.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 18, 2018, 09:41:54
Отговор #143

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Жоре, още веднъж Честито!
Тия габровските регистраторджии много люти ве
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 18, 2018, 10:28:23
Отговор #144

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Честито! Много хубава кола.И този син цвят......красота.

Декември 19, 2018, 22:23:58
Отговор #145

Неактивен газаджията

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
  • Маестро газаджия
    • Газов инжекцион цена софия
Честито и от мен :) Аз имах Вауксхал Аскона Вива, един рядък и прекрасен модел, приличат си малко освен в задницата, седан беше. Прекрасен проект, но се разделих  с него преди много време поради лични причини :). Това са прекрасни автомобили, немска версия на мъсъл коли по външен вид ( с не мъсъл двигатели :D ) Автомобилите, които най-много харесвам са старите. Красиво си я реставрирал :)

Март 29, 2020, 23:06:00
Отговор #146

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Малко да раздвижа темата.
Захванах се отново с Рекорда след дълъг застой. Миналата година почти не съм прави лнищо по него. Карах го чат пат ей така недовършен. Събраха се доста задачи по другите ми коли и затова го поизоставих.
Сега реших да му направя най-накрая парно.
Оригиналното кранче на парното е месингово и с много специфична форма. Ето как изглежда:




Моето беше разпаднато и затова карах без парно. Именно заради този кран изводите на радиаточето са много особени (ще ги видите на снимката).




От един донор свалих цяло парно, което се оказа се с различен кран и различен радиатор. И реших да ползвам него (левия на снимката). При него тръбите излизат по удобен начин и са насочени директно към коша. При този модел парно кранът стои в коша. При другият модел парно (този в дясно + кранът, който съм показал по-горе) кранът стои в купето закрепен на самото тяло на парното.
Преди да сложа "новия" радиатор реших да го огледам - виждаше се, окисление от теч на 2-3 места. Сложих го на чешмата с един маркуч, затапих другата тръба и ... протече от 2 места. Зачистих местата с месингова телена четка и ги запоих. Последва повторна проба на чешмата - няма теч. Разгледах вентилаторите - различни са на 2те парнота. Почистих и двата мотора, смазах втулките и ги пуснах на акумулатора за да видя кой работи по-добре и кой е по-тих. Работеха идентично, избрах еидния и сглобих парното.















Сега ще сложа външно кранче за парното. Закупих едно, което ми се стори много подходящо, но забравих да го снимам. Идните дни като го сложа ще пусна снимки.


През 2019та успях да се сдобия с комплект чистно всмукателни колектори (dbilas dynamics) и въздушен филтър за CIH двигател. Преди 2 месеца пък си купих случайно 2 бр. DellOrto DHLA от Alfa 75 1.8. За жалост бяха дупчени за газ. Разглобих ги, почистих ги и ги сложих в колата. Имаше бая полимеризирал бензин при ускорителните помпи. Не съм сменял гарнитури и о-пръстенчета, само почистих и сглобих. По-натам ще ги ревизирам детайлно. Искам сега просто да видя как върви, как се държи. Може би ще трябва да сложа жигльори и т.н. за двулитрова кола, а не за 1.8 както е в момента.
Пригодих жило за газта от Лада (беше под 10лв чисто ново). Сложих жило за смукач и я запалих. Запали от четвърт, държи си празен ход, форсира се. Още не съм навързал водите за да мога да я покарам, но идните дни ще свърша и тази работа.










Срещнах една особеност - двата карба стоят раздалечено един от друг (за разлика от Алфата) и затова палчето, което движи втория карб не може да го достигне.
ИЗмайсторих някакво удължение, но забравих да до снимам подробно. Стана добре - стегнах го и с болт и с двукомпонентно лепило. Оказа се, че тези кадмираните детайли на карбуратора са от някакъв изключително твърд метал. С 3 чисто нови свредла пробвах и не успях да го пробия. Затова се наложи да ползвам лепила и т.н.







Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 31, 2020, 17:03:02
Отговор #147

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
освен всичко, визията е супер също :)

Април 01, 2020, 10:44:08
Отговор #148

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Жоро, това вече са истински карбове (и филтър). Стига да "изчистиш" всичко по тях. Хубавото е, че за тези карбове има всичко и могат да се настроят за практически всякаква кубатура в диапазона 1300 -2000 кубика.
За настройките на карбовете - сервизирай всичко по тях, поиграй си с настройката и синхронизацията им (това на мен ми е най-приятната част), покарай, пусни едно CO и тогава евентуално мисли за други жигльори. Разликата от 1.8 Алфа до твоя 1.9 мотор откъм кубатура е минимална, а не знам Алфата дали не е с по-агресивен разр. вал, до какви обороти развърта и се налага да "хранят" карбовете и т.н. Така, че може и да не са малки жигльорите. Има случаи, когато се слагат по-големи спортни карбове (откъм дифузьори и жигльори, че и откъм размер) на 1.3 кубатура отколкото да речем на 1.8. Но карбовете при тази иначе скромна 1.3 кубатура се налага да "хранят" ефективно до едни 8000-8500 оборота (в комбинация с агресивен разпр. вал), а при "цивилния" 1.8 мотор сме 2000-2500 оборота надолу. 
« Последна редакция: Април 01, 2020, 11:17:05 от Nik1600GT »

Април 01, 2020, 12:32:52
Отговор #149

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ники, така е - може и да са добре откъм жигльори. С тия карбове 1.8 Алфата е 120 коня, а с оригиналните карбове моя Рекорд го дават 115 к.с.
Вчера ги синхронизирах, проверих още веднъж и запалването. Speeder И Stancho Atanasov ме снабдиха с уред за мерене на вакуума в смукателния тракт и хубав регулируем стробоскоп.
УСпях лесно да синхронизирам карбовете. В книгата пише - завиваш 4те винта за смесите до край и после развиваш 4 пълни оборота. След което синхронизираш двата карбуратора и настройваш празния ход. На мен 4 оборота ми се сториха доста и ги развих 3 пълни оборота. Малко беднее сместа, като върна газта от време на време детонира. Освен това няма хубав "ряз" мотора. Но пък работи спокойно, мога да я сваля и под 900 оборота на празен ход. Не ми харесва как пръскат ускорителните помпи (сравнявам с карбовете на Алфата, които са същите). Днес ще ида да купя ремонтни комплекти и ще ги ревизирам както трябва карбовете.
Запалването го направих 4 градуса статичен аванс при около 800 оборота, както го дават по книгата. С включен вакуум става повече.



Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9