Автор Тема: Opel Rekord C Sprint Coupe - находката!  (Прочетена 63010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 02, 2021, 01:25:56
Отговор #180

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
отпред е по-грозен, но отзад е топ бразилеца

Август 02, 2021, 02:58:13
Отговор #181

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
продава се един в Америка
продавача се хвали че бил единствен в САЩ

друго интересно което ме изненада е че били правени до 1992

https://sfbay.craigslist.org/eby/cto/d/pleasanton-1967-chevy-chevrolet-camaro/7352567435.html
немец мръсен, бандит магистрален ...

Август 06, 2021, 00:18:36
Отговор #182

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Август 28, 2021, 16:13:05
Отговор #183

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Намерих време да сложа новия капак. Пробвах да го полирам, но има доста дълбоки дефекти по него, явно е търкалян по мазетата и се отказах. Гарнитурата за този капак се оказа малко трудна за намиране. Корковите гарнитури , които се слагат на ламариненти капаци тук не стават. Трябва гумена гарнитура от Опел ГТ примерно. Реших да сложа гарнитура от Омега/Фронтера, но и нея доста трудно намерих. В крайна сметка като пристигна се оказа, че на едно ъгълче има разлика между гарнитурата и капака. Та се наложи да коригиам със скалпела. Надявам се да няма течове в бъдеще от там.



Ето след корекцията:



Залепих месингови щуцери с течен метал, тък като оригиналните щуцери за картерната вентилация липсваха.
Относно тази картерна вентилация - чудих се много как да я вържа, какво да я правя... Четох също доста из форумите. Оригинално големия маркуч на тази вентилация се връзва в кутията на въздушния филтър. А малкия маркуч на картерната вентилация се връзва на смукателния колектор (точно под карбуратора има щуцер за това нещо). При мен обаче след като минах на двойните карбуратори нямам такъв щуцер. Имам обаче едни щуцери, които са навити на диагностичните отвори на карбураторите и са свързани помежду си на всички карбове. до колкото разбрах този вид свързване е с цел подобрение на някакви вредни емисии. Та в момента вързах именно тамкартерната вентилация. А вакуумът за делкото го преместих на отделен щуцер на карбуратора на 1ви цил, който си е предвитен точно за това.
Според това, което четох големия маркуч вентилира картерните газове когато колата е в движение. А когато е  на празен ход и затворен дросел вентилацията става през малкото маркуче, възрано на смук. колектор. Хората пишат, че ако не ти е добра вентилацията е твърде вероятно да започнат течове на масло от различни страни.

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 01, 2021, 10:59:44
Отговор #184

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво! Реставрацията е никога неспиращ процес. Някой страничен зрител не може и да си представи какви мъки се крият зад някой невзрачен детайл и колко е приятно, когато поставиш отдавна търсена част. Поздравления!

Септември 02, 2021, 06:43:51
Отговор #185

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Мислил ли си да сложиш слънцезащитно фолио на задното и страничните задни стъкла?
Тая година беше много жега и явно така ще бъде и занапред.
Или мислиш, че ще нарушиш ретро визията с него?
Освен кафяви има и сребристи, и противоударни фолиа, и то на сериозни фирми.
Аз още се колебая за моя Воксхол, ама всеки да ми гледа какво съм качил в багажника не ми харесва.
То моето е комби , де. :)
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 26, 2022, 23:20:12
Отговор #186

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Bomber, не честно казано не мисля да слагам никакви фолиа. Искам колата да е максимално оригинална, а и никога не съм харесвал фолирани стъкла.

От доста време отлагам ревизията на скоростната кутия, но намерих време и за нея. Приводът беше доста халтав. ПРи Опел Рекорд целият привод е извън скоростната кутия. Съответно се задръства с боклуци, прахоляк полепва по гресираните повърхности и с годините се появяват гадни луфтове. Освен това имах течове както от семеринга при кардана, така и от гарнитурата на капака на дъното на кутията.
Разглобих каквото трябваше и отидох на майстор стругар. ТОй ми изработи месинговата втулка, около която се движи вилката на скоростния лост. ОСвен това ми наби месингови втулки на разширените и станали елипсовидни отвори на щангата на избирача. Нови гарнитури от Германия, ново масло 80W90, хубаво гресиран аксиален лагер и качих скоростите. Хубавото на тези Опели е, че скоростите си ги сваля и качва човек сам за нула време. Много е удобно за работа. ИЗползвах момента да дам и стартера за ревизия. Имаше нагорели контакти на шалтера, както и малко разпоени намотки при колектора. Беше ми правил проблеми лятото на загрята кола (не въртеше). Сега върти осезаемо по-жизнено, надявам се да няма грижи с него повече. Използвах момента, че съм свалил кардана и гредичката под скоростната кутия та ги почистих и боядисах и тях да не са мърляви. Яд ме е, че не снимах най-важният детайл, който стругара ми направи преди да го монтирам, но бързах доста.









Dido1903 ме снабди и с една важна пружинка, която държи лоста винаги в правилна позиция и не позволява да "шикалкави" аксиално около месинговата втулка:




Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 26, 2022, 23:21:58
Отговор #187

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Междувременно се сдобих с манометри за синхронизация на карбуратори. Някой във нашия край (Видин към момента) ако има нужда от такъв уред да ми пише, ще му услужа.

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 13, 2023, 22:50:19
Отговор #188

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Малко снимки от неуспешните ми опити да си сложа Спринтовски лепенки.
Бях си поръчал лепенките от Германия преди година и през лятото реших да пробвам да ги сложа. Тези на предните калници и на вратите се получиха. Но задните калници са с особена вълнообразна форма , а лепенките са изцяло прави, нямат извивка. И така и не успях да ги сложа. После ми казаха, че трябвало да се маже със сапунена вода и разни други мурафети, но... късно.
Чудя се дали има някъде студио, където могат да ми ги залепят срещу заплащане?
100 евро е комплекта, не ми се експериментира втори път аз да го правя май...


И една снимка след като махнах лепенките и направих едно пътешествие от Видин до Благоевград и обратно за 2 дена.

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 14, 2023, 09:20:47
Отговор #189

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Чудя се дали има някъде студио, където могат да ми ги залепят срещу заплащане?
100 евро е комплекта, не ми се експериментира втори път аз да го правя май...

Жоро, в София със сигурност ще могат да ги залепят ... а вероятно и във Видин ще намериш къде (ако си там още). Някоя по-сериозна фирма, която се занимава с реклама и облепване с фолиа ще го направи.
Написах в чичко Гугъл Opel Rekord C Sprint Coupe и на изображинията по груба статистика около половината от Опелите са с тези ленти, другата половина са без тях. А от десетина сини с твоя цвят (включително и твоя го има  :) ) само един беше облепен с тези ленти  ;). Честно казано на мен не ми харасва особено ... прекалено някак голям и дълъг е Опела ... калниците отзад са с някаква по особена/извита форма и някак не ми пасват тези ленти, но е въпрос на вкус. Ето един малко по-здраво облепен Опел, който обаче ми хареса. Въпреки, че не си падам по прекалени "шаринии", тук основния оранжев цвят с малко повече облепване в черно ми се вързва и ми харесва. Но знам, че за доста колеги може и да дойде прекалено "нашарен"  :).   И пак казвам - въпрос на вкус е.
ПС. Благородно ти завиждам за джантите! Мисля, че са Rostyl и навремето такива джанти (във варианти 14 и 15 инча и с правилното междуболтово разстояние) оригинално са слагани на лимитирани серии Костенурки в ЮАР и стоят чудесно.

« Последна редакция: Февруари 14, 2023, 09:42:27 от Nik1600GT »