Автор Тема: Opel Rekord C Sprint Coupe - находката!  (Прочетена 62554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 31, 2017, 13:27:18
Отговор #30

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Не знам за друго, но тия джанти много му седят, и златисти както са на синьото....   има ли ги 4те оригинални иначе?

защо не намериш някоя омега А 2,6 и да насадиш ДВГ-то от нея - това купе на мен ми се връзва със звука на боботещ шестак....

Май 31, 2017, 13:47:06
Отговор #31

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Едва ли аз, с моите ограничени технически познания,трябва да отговоря,но това ,което знам е, че вкарването на шестак в този кош изисква рязане и вдигане на тунела на скоростната кутия. Инак не се побира.
Това - чисто технически, разбира се.
 :)

Май 31, 2017, 13:55:14
Отговор #32

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Не знам за друго, но тия джанти много му седят, и златисти както са на синьото....   има ли ги 4те оригинални иначе?

защо не намериш някоя омега А 2,6 и да насадиш ДВГ-то от нея - това купе на мен ми се връзва със звука на боботещ шестак....

Механджия, за момент ми минаваше през главата смяна на мотор. Но после размислих. Според мен вариантите така в началото на един проект са 2:
1.реставрираме всичко до сток с минимални компромиси
2. Правим т.нар. resto-mod
При първия вариант колата остава като експонат, връща те назад във времето като седнеш да я караш.
Втория вариант ти дава кола, която става за ежедневно ползване - и върви добре ,и спира добре, и харчи прилично и музика има и т.н.
Аз такава кола обаче си имам - зеленото БМВ. Него не съм го реставирал до автентичен вид, направих си го по мой вкус и му се радвам.
Този Опел няма да го карам всеки ден. Но всеки път като седна в него ще се въщам половин век назад. Със старомодния мотор, спирачки и поведение. Има си тръпка в карането и на такъв автомобил.
Не на последно място бюджета. Ако правя ресто мод бюджетът ще се раздуе. Ще взема стар мотор от Омега и ще метна 1000лв в него за ревизия - глави, лагери, съединител. Ще сложа 5ца кутия, ще търся кардан да скъсявам. Хубаво ама пък ще трябва и да спира. Ще трябва и спирачки да направя, радиаторът ще е малък ще трябва д арежа маската за по-голям радиатор... Една такава конверсия ще повлече доста неща със себе си, които си струват и пари. Освен това влагайки пари по този начин рядко гарантират възвращаемост. А аз освен, че си обичам железата, искам да си имат възрващаемост. Освен забавление тия автомобили са ми и инвестиция. В банката лихвения процент на депозит е 0.4%, затова предпочитам да си вложа парите в джелезо. Там имам идея колко е дивидента и не завися от банки :)

Освен това точно тази бройка е толкова здрава и хубава, плюс това е Спринт, и ще е грехота да се модифицира според мен.

Оригиналните джанти стоят да. 5 на брой са, но са в лош вид. Даже не знам дали стават за безкамерни гуми.
Тия ББС-и вероятно няма да останат, защото гумите идват височки отпред. ВЕроятно ще мина на едни яки Мелбер 15х7 със същата плетка, макар и не толкова дълбоки. За тях по-лесно ще намеря гуми. Тия ББС-и са 14х7 и най-тясната гума за тях е 195. А 195мм гума за 14" си е скъпа работа.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 31, 2017, 13:59:48
Отговор #33

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Едва ли аз, с моите ограничени технически познания,трябва да отговоря,но това ,което знам е, че вкарването на шестак в този кош изисква рязане и вдигане на тунела на скоростната кутия. Инак не се побира.
Това - чисто технически, разбира се.
 :)

Точно така, приятел присади преди 15 години 3.0'24 мотор и скорости от Омега А в такова купе, и то даже бе Комодор версия.  Интересно каде по София отиде неговата кола, бе бордо металик.
Та тои промени целия кожух на тунела над скоростите, понеже не пасваха тия от Омегата.

Освен това голямата ценност тук е именно оригиналния му със савпадащи номера Спринт мотор. След време и ако се продава, всеки ще му тарси ориг. мотор вътре дали е.
Иначе не шастак, то и осмак от Корвет може да вкараш.
То и има 2-3 такива бройки Комодори, правени навремето от Ирмшер, с мотори от Дипломат.

Ама кел файда като ще върви, като се промени оригиналността на Спринт версията.
То все пак няма да е хот-род, а си е оригинално семи-гранд туризмо купенце,  :)
« Последна редакция: Май 31, 2017, 16:22:13 от dido1903 »

Май 31, 2017, 20:47:35
Отговор #34

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Поне по снимки, колата заслужава да се реставрира в оригиналния и вид. За мотора - той търпи модове. Така и така като се отваря, едно разстъргване до 95мм с едно хубаво валче на хидравлика и едни хоризонтални вебери и плетеница няма да му понижат цената, дори напротив.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Май 31, 2017, 20:54:40
Отговор #35

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
За стъклата - ако можете свалете ги без да вадите лайсната. Ужасно мека, крехка, гънеща и не възвръщата формата си е. Имам на рафта свалени стъкла с лайсна на тях и имам свалени лайсни които на нищо не приличат...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Май 31, 2017, 21:17:54
Отговор #36

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
За стъклата - ако можете свалете ги без да вадите лайсната. Ужасно мека, крехка, гънеща и не възвръщата формата си е.
Тая въпросната лайсна не е ли твърдо парче метал ?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 31, 2017, 21:54:13
Отговор #37

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Тц, някакъв алуминизиран боклук и се мачка като кашкавал.... Предполагам че монцовите са като мантовите и са само външни ала жигула. Тия к***лета са със зъбци навътре до ламаринения ръб, ако не и след него. И са такава отвратителна сплав като външните ненамираеми лайсни, но са толкова тънки че не виждам кк ще се демонтират и монтират без щети :(
Сваляне с нея и при монтажа ПУ, друг начин не виждам за тази операция.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Май 31, 2017, 22:12:37
Отговор #38

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Не,на Монцата са твърди,Т-образен профил и се набива в уплътнителя и го заклинва.За това трябва да се извадят преди сваляне.Нали тъпия джамджия така ми счупи предното стъкло на 1-вата Монца.
Но ако на Рекорда са тип "жигулски" да не се махат в никакъв случай.
Драмите са заради невъзможността за намиране на каквото и да е,уплътнител,лайсни,стъкла и т.н.....
п.п.В сервизното ръководство на БМВ Е24 при смяна на предно или задно стъкло пише,че демонтажът на старото става с изрязване на уплътнението  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 31, 2017, 22:17:09
Отговор #39

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Той ако не ги снима, ще ви ги снимам аз от рафта да видидите за каква пед***стия става дума... Лошото е че изгнива точно ръба под челния джам и искаш не искаш трябва да го свалиш и оправиш...

Радоев да изкаже и той мнение, виждам че чете и темата :)
« Последна редакция: Май 31, 2017, 22:22:37 от 30e »
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic