Автор Тема: Opel Rekord C Sprint Coupe - находката!  (Прочетена 62588 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 31, 2017, 23:34:46
Отговор #40

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Да, следя темата с интерес и се радвам на този красив Опел :) Свалял съм само стъкла на Рекорд А заедно с лайсната. Утре ще погледна дали мам свалено стъкло от Рекорд Ц, ще снимам какво е положението на това, което имам свалено. И на мен ми предстои такава работа по моя Рекорд, но първо ще търся ново уплътнение и чак тогава ще демонтирам. Гледах Комодорето на Миро, той е купил ново уплътнение за предното стъкло и го беше сложил успешно.

Юни 01, 2017, 00:51:38
Отговор #41

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Започнахме от задния джам. Първо пробвахме без да свалим лайсната ама нещо не тръгваше добре работата. После започнах да вадя внимателно лайстната. Мисля, че не съм я деформирал много и ще пасне добре при монтажа. Оказа се, че профилът не като на Рекорд Д и Монца Т-образен и наистина лайсните са доста нежни.
Предното стъкло успяхме да свалим без да махаме лайсната. Това е правилния начин, но не бяхме достатъчно търпеливи за задния прозорец. Сваля се всичко направо с уплътнение, джам, лайсна и т.н. После се монтира пак без нищо да се разглобява.
Все пак съм доволен, дори леко да съм поизкривил задната лайстна, ще го преглътна. Важното е, че стъклата и уплътненията са здрави.
Не успях да направя повече снимки.




Колата е изцяло разглобена - мотор, серво, радиатор, всичко от коша е вън. БРони, фарове, всичко е свалено.
Вероятно ще дам рефлекторите за прехромиране, не са в много добро здраве. Ако намеря читави мигачи ще съм доволен също.
Чудя се отзад между стоповете дали да го боядисвам черен както са всички оригинални спринтове:





Какво мислите?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 01, 2017, 09:23:54
Отговор #42

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Жоро, черният панел при Спринтовете, както и широката алуминиева апликация (лайстна) между стоповете при Комодорите са доста дискусионни екстри за моделите.
Аз например харесвам алуминия при Комодора, но черното нещо не ме грабва.
От друга страна обаче е част от характеристиките на Спринта.
Така че ще трябва да помислиш сам и какво ти казват ума и сърцето. Дано не съм много поетичен.

На последната снимка обаче с този синия искам да отбележа, че ако ги сложим с моя Рекорд един до друг ще са сигурно с такова нюансово отношение, както на снимката с този вдясно,който малко се вижда  :)

Юни 01, 2017, 16:02:15
Отговор #43

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На мен пък черното ми изглежда доста интересно. Зависи колко синя ще бъде горната част, иска се да е наситено синьо според мен, за да стои тая черна маска. Черното според древните конструктори е средство за повишаване безопасността (стоповете изпъкват на черния фон). Вчера гледах син Москвич 2140 с черно покрай стоповете - ми много по-красиво му стои, отколкото без, както е на по-последните.
Пробвай как ще изглежда, докато е при бояджията, или пък направи черното да е от некво фолио и да може да се махне, ако толкова те съмнява. Но си мисля, че с черно ще е по-впечатляваща. Направи и тия черните линии отстрани.
А и такъв си е бил модела оригинално. Това със сигурност му качва цената. Ако и много от ретро екстра - декорациите като винилов таван, висящи светлини за мъгла, гумени лайсни, са меко казано нелепи от съвременна гледна точка. Или касетофон с големи грозни колонки пред задното стъкло.

Юни 01, 2017, 21:06:08
Отговор #44

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Жоро, честито и от мен. Много харесвана форма от мен има Спринта. За стъклата малко късно, но и на Кефера се сваля
всичко заедно и после се монтират с поставена лайсна. Важното е , че си ги свалил успешно.
За черно отзад смятам, че m_g e прав за фолиото като проба, но мисля, че трябва да е матово черно.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Юни 01, 2017, 22:11:31
Отговор #45

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да кажа , че и аз съм категорично "ЗА" черното отзад с черните линии барабар.
Много в епохата е и категорично отличава общата визия от масата едноцветни каросерии.
Даже ми прави впечатление голяма част от гамата на съвременните модели започват да се правят двуцветни, контрастни и т.н. и наистина стоят доста по-интересно.

Юни 01, 2017, 23:45:43
Отговор #46

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Благодаря ви за отговорите. Колебаех се, но след като виждам какви са ви настроенията, вече е ясно. Правя го черен мат отзад. И ще се опитам да му сложа и лентите. НАмерих фирма, която продава точно репродукции. Не са евтини, но пък наистина ще го отличават.

А относно Москвичите - mg, прав си там още по-добре стои, защото цялата черна част е оконтурена с хром. Много готино се получава. Дядовият 2138 беше точно такъв и ми допадаше много. Още повече, че беше жълт и с това черно каре отзад беше трепач!
Обаче, mg, малко ми счупи мераците да сложа музика в колата :) Знаеш ли какви яки винтидж Филипс колонки бях приготвил за задната кора :)
Освен, че са ретро и свирят добре. След поста ти обаче няма как да ги сложа :)

Дидо, нямам търпение да ги строим наборите един до друг. Боядисани, макар и не до край сглобени.  Подозирам, че такъв кадър ще се появи във форума преди края на Юни. Също ще е интересен процеса на сглобяване на двете коли. Не можем да кажем, че е случайно съвпадение това, че едни от малкото Рекорд Ц купета в БГ ще бъдат сглобени по едно и също време в 2 съседни клетки в един подземен гараж. Че не е съвпадение, не е. Ама е интересно и вълнуващо :)
А двете коли са колкото еднакви толкова и различни. Очаквам с нетърпение този етап, който предстои и на двама ни.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 02, 2017, 11:34:45
Отговор #47

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Жоро, за колонките аз също съм грешник - в Жигулата специално купих афтърмаркет предни кори на кикпанелите (оригинално са от пресован картон), и завинтих към тях корпусите на едни седемдесетарски "Саньо". Говорителите вътре ги смених със съвременни трилентови на Алпайн, но отвън си е Саньо. Отзад говорителите съм ги скрил - кората е равна и покрита с аудиоплат. Иначе  пак са Алпайн.
Въпросните стари "Саньо" са в семейството ми от нови. Някога (79г.) ги е купувал нови другия ми дядо за червената Лада 1600, в комбинация с касетофон Филипс. От тираджия...
В този ред на мисли не съм чак такъв враг на 70-тарските екстри, стига да се връзват с общиявидна колата.
Какво синьо ще бъде Опела? Металик или не?     

Юни 02, 2017, 12:08:31
Отговор #48

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Какво синьо ще бъде Опела? Металик или не?   

Ето тук един списък с цветовата гама на Опел от онова време.



Ако не греша на табелката буквеното обозначение за цвета на Спринта беше YY.
Това е син цвят, като възможните нюанси, според мен са silberblau или polarblau.
Бих заложил по-скоро на първия - silberblau, като съображенията ми за това са, че е бил използван през и след 1968 г., а първите Спринтове се появяват точно в началото на същата година.

Към момента това по-точно едва ли може да се определи, защото номера на боята (Farbton) се намира на втора табелка, която липсваше в коша на Спринта.
Ето тук на втората табелка има стрелка, където е кодът.



http://graf-vlad.de/inhalt/alte_kisten/typenspezifisches/rekord-c/ausstattungsschild/_inhalt-01.html



Юни 02, 2017, 20:24:04
Отговор #49

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
честито и от мен , имам за теб /ако Дидо не се обади/ предни нови пружини дървен волан заедно с пръта  и осем броя тасове и още нещо но трябва да проверя , успех с реставрирането .