Автор Тема: Opel Rekord C Sprint Coupe - находката!  (Прочетена 62585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 16, 2017, 00:04:53
Отговор #80

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
HAha, доста цветущо описание на новите ми втулки за предния мост :)
Благодаря за услугата, lowrider, ще пием по бира по случая.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 16, 2017, 14:58:10
Отговор #81

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Engineer, мислих си и аз за тия лепенки и твърде вероятно да ги купя и да ги сложа. Подчертават някакси Кола-кола линиите на купето, а и са типични за Спринт. Малко са скъпички, но когато съм свърпил с всичко друго бих ги прежалил тия пари.
Изрови отнякъде точни размери и ще ти направя файл, който ще дадеш да ти изрежат от фолио в някоя рекламна агенция за не повече от 20 лв /моят плотер вече не бачка/. На пежото и зелената Шкода сам съм си ги проектирал - във френски форум намерих точните размери и цветове на лепенките за 205 Рали, а на шкодата ги мерих с рулетка на място, обаче не отчетох влиянието на извивките... явно трябваше да направя някакви шаблони, ама ме домързя - нямах толкова време.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 11, 2018, 23:43:14
Отговор #82

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Опелът е вече с изчистен и боядисан преден мост, сменени втулки и тампони на носачите, рециклирана спирачна помпа, резиклирани спирачни апарати, нови спирачни тръбички, нови спирачни маркучи, нови амортисьори, втулка на хебела, шарнири на централната корминлна щанга, нови кормилни накрайници.  Май само шарнирите останаха несменени, защото бяха сменяни и бяха добри.
Предния мост се оказа удрян и деформиран при лявата кастер щанга. За да го оправим първо го натиснахме с една преса, но резултатът не беше съвсем както трябва. Затова сцепихме ухото с флекса и натиснахме го пак с пресата и след това го презаварихме. Жалко, че не направих подробни снимки на тези манипулации.

Дясно ухо:



Ляво ухо:



След ремонта:






От всичко най-голям зор видях с намирането на втулките и тампоните по окачването. Поръчах ги от Германия в крайна сметка. Не успях да намеря съвпадение от нищо познато тука по нашия пазар. Спирачните маркучи също са особени - 57см дълги и не стават от никаква друга кола. Можеше да се търси вариант да е снаждат мъжко-женско, но накрая реших да ида при фирма "Папе". Тия момчета за 10 мин ми направиха и спирачните тръбички и маркучите! И то само за 39лв (1.20м + 50см тръбички+ 2 маркуча по 57см). Много съм доволен!



Разглобените спирачни апарати:










Гумичките на спирачните цилиндърчета бяха се разложили. Бяха станали на нещо като дъвка. Буталцата обаче пък се оказаха в добро здраве. Изчистих всичко и ги събрах с новите гумички. Чудих се дали да им търся специална високотемпературна грес на тия буталца, но накрая ги сглобих използвайки само спирачна течност за лубрикант. Може и да съм сгрешил, времето ще покаже.

Ремонтните комплекти на апаратите:



Старите гумички и маншони:



ИЗчистени буталца:



Готовите апарати:





Разликата между спирачен апарат от обикновен Рекорд Ц и Рекорд Ц Спринт с 280мм дискове:



Вечерта когато ревизирах спирачната помпа нямах фотоапарат и съответно нямам снимки на нея.

Следва да се обезвъздушат спирачките и колата отива към сервиз, където ще сглобим и монтираме мотора. Малко е тежичък този чугун, за да го правя в гаража. А и честно казано съм малка криза с помещенията за работа, та нямам и много възможности да работя.

Скоро се очаква сериозен прогрес по Опела.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 12, 2018, 20:15:02
Отговор #83

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
И аз спирачните маркучи и всички спирачни тръби и тръбички плюс горивопровода за рендето ги взех изработени от фирма "Папе".
Много съм доволен . Спазили са всички размери ,резби и врътки. Паснаха от-до. Цените са повече от приемливи.  А и шефа им е наш фен.  :winktongue:

Януари 12, 2018, 22:15:59
Отговор #84

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
И аз щях да ходя до тях, но купих за моя Рекорд тези маркучи. От някаква Алфа са и стават за Опела.
https://photos.app.goo.gl/W5uK9doARbVQciY43

Януари 13, 2018, 01:55:45
Отговор #85

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
SPEARHEAD, тези маркучи са дълги, но са женско-женско. ВЕроятно са ти свършили работа, защото си  барабани и отпред и отзад?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 14, 2018, 13:38:01
Отговор #86

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Спринтът е на колела вече и със спирачна течност вместо въздух в спирачната система.  :)

Януари 14, 2018, 19:07:07
Отговор #87

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
SPEARHEAD, тези маркучи са дълги, но са женско-женско. ВЕроятно са ти свършили работа, защото си  барабани и отпред и отзад?

Имах предвид мъжко-женско :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 15, 2018, 06:27:02
Отговор #88

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Да, при мен маркучите са такива. Единствено се налага да променя лещата на тръбичката, но това не е фатално. Аз едно време купувах за Рекорд Ц маркучи от ибей, но ми се струва че всички тези нови части за класически коли се правят в Аржентина, Китай и тн. Ти доволен ли си от качеството на тампоните ?

Януари 15, 2018, 12:15:01
Отговор #89

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Да ти призная честно втулките на горните носачи успях да ги разлепя от металната им обшивка при монтажа. Че ги монтирах в домашни условия без преса- вярно е. Ама... пак ми се стори, че бая лесно се разлепиха. Освен това бяха една идея по-дебели от оригиналните и видях малко зор с набиването им.
Та... по-скоро и аз не съм доволен от качеството, но поне всичко вече ми е ново и с честотата, с която ще карам Опела ще изкарат дълги години.
Но ако намеря някъде залежали оригинални веднага ще си купя. За момента успях да намеря евтини чисто нови оригинални шарнири за горните и долните носачи. Но те пък при мен са сменяни и са здрави. Макар, че мисля, че единия долен шарнир е сменен гадно, слаган е някакъв ладов мисля и е заварен малко "по-навън" и сега камбер ъгъла от дясно ми е по-голям. Вероятно ще се наложи да сваля този носач и да го сменя с друг, с оригинален шарнир.
« Последна редакция: Януари 15, 2018, 12:18:17 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9