Автор Тема: Ремонт на Балкан 50  (Прочетена 7366 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 16, 2017, 21:55:22
Прочетена 7366 пъти

Неактивен Stanchoo

  • Публикации: 19
Здравейте понеже и аз отскоро съм собственик на Балкан 50 реших малко по малко да го ремонтирам. Значи моторчето е с горе долу добро състояние ако може да се каже външни забележки. Като го купих му смених сегментите понеже ги избута до главата.



Имам проблем с кривката на моторчето. Тази, която беше на мотора изпускаше масло при шайбата при цилиндъра и пръскаше по калника. Смених я с тази от другото балканче, което ползвам за части и издържа един ден и от нея започна да пръска, но доста по-малко. На какво се дължи това и дали ако сложа гарнитура от клингерит между цилиндъра и кривката ще спре да пуска масло?

Май 18, 2017, 20:19:08
Отговор #1

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
По принцип там има шайба оригинално и аз я търся, при Балканчето е нормално да пръска по малко от там.
Classic Cars

Май 18, 2017, 21:24:26
Отговор #2

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Сложи азбестови конци.Не е здравословно, но решава проблема.Азбестови конци омазани с грес правят чудеса.

Май 30, 2017, 20:56:41
Отговор #3

Неактивен Stanchoo

  • Публикации: 19
Мисля че оправих проблема с кривката не съм го карал много и незнам. Искам да ви попитам дали ще стане ключалка от Симсонка за страничния капак и за кой модел Симсон трябва да е ключалката.

Юни 04, 2017, 17:31:27
Отговор #4

Неактивен Stanchoo

  • Публикации: 19
Значи излезе ми друг проблем с карбуратора. Отворих го изчистих го държеше 1 час добри обороти и сега пак като го оставя тръгва да гасне и като му подам газ 1-2 секунди неще да изфорсира.

Юни 04, 2017, 19:04:46
Отговор #5

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Прегледай дали не влиза страничен въздух пред/след карбуратора.

Юни 06, 2017, 20:59:35
Отговор #6

Неактивен Stanchoo

  • Публикации: 19
Реших да не се занимавам с този двигател, защото е изпуснал семеринга при магнета, зъбчатките на скоростите са износени. От този двигател ще ползвам само буталото със сегментите (понеже са на 100-200км.) цилиндъра и главата. Ще сложа другия двигател който е доста добър няма и теч от него единствения му проблем е че няма компресия но с другото бутало и цилиндър ще стане чук. Имам друг въпрос. Знаете ли номера на оригиналното небесно синьо. И какви цветове са по-дребните детайли като барабаните на каплите, металната част на задните степенки.

За този цвят става на въпрос..

Юни 06, 2017, 21:39:46
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Барабаните никога не са били боядисвани оригинално, а основите на степенките са поцинковани, ако не ме лъже паметта. Рамката при този модел винаги е черна, при по-старите модели е в основният цвят.

Юни 07, 2017, 16:26:54
Отговор #8

Неактивен Stanchoo

  • Публикации: 19
Благодаря за отговора още търся номера на боята.

Юни 10, 2017, 19:50:15
Отговор #9

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Номера на боята почти е сигурно, че няма да намериш ако имаш детайл с останало от оригиналната боя отивай с него в някои бояджийски цех и искай да ти забъркат боя по него. Ако моите цветове ти харесват пиши Л.С. да ти пратя кодовете ;)  при мен синия цвят трябваше да е малко по тъмен ама след дъжд качулка. Имам и доста части гледам, че си от София колега пиши ако ти трябва нещо с каквото мога бих помогнал.

П.П. Аз търсех коковете на бойте две години без успех, ако се пак ти попадне нещо пиши Л.С.
« Последна редакция: Юни 10, 2017, 19:58:50 от Chevy »
Classic Cars