Автор Тема: Retro Rally Bulgaria 2017  (Прочетена 8235 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 07, 2017, 23:20:22
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Прес-конференцията е за журналистите, а тях това не ги вълнува... и мен също между другото :winktongue: А и спонсора ми каза, че не държи да караме за генералното, аз пък дори изобщо не дърах да караме... O:-)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 12, 2017, 11:52:53
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Честита победа на колегата GT51, който явно се беше подготвил най-добре, за да се ориентира в сложната и не особено ясна обстановка на това рали. Влади, през този сезон явно ти върви, желая ти успех и на варненското рали да защитиш достойно честта на нашите западни краища и там :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 12, 2017, 14:09:01
Отговор #12

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
    Здравейте колеги, завърши ралито излязоха и резултатите.  Според мен професионално подготвено но много непрофесионално проведено "състезание". Ще се опитам да се аргументирам. След приключването на първия ден като видях временните резултати се отказах от участие втория ден. В течение на деня направихме някои грешки но на 2 и 3 РТ се получиха смайващи резултати. Качвам по една страница от пътната книга на тези етапи и ще ви помоля всеки който има желание да сметне времето за преминаване на РТ3 и дължината на РТ 2 както и времето за преминаване. Ще уточня че липсват някои от параметрите както е по правилник, ние трябва да ги изчислим. И още едно уточнение че след финала на етапите има преход до ЧК. Времената които организатора е приел за верни ще ги дам по късно за да не Ви подвеждам. Това го правя защото може и аз да бъркам нещо. Другия аргумент е че участваше г-н Елвис Георгиев  № 4 който участва в международни състезания, автомобила му е оборудван с невероятна техника и в крайна сметка той е с по лоши резултати и от моите. Не знам защо но след първия етап на втория ден и той се отказа. Още един пример- на РТ3. Аз съм №3 и по резултатите съм финиширал малко повече от 5 минути след №4 без той да ме е изпреварвал. Реално финишира малко след мен. Съответно и той  има уникален резултат. Бяха монтирани транспондери които да засичат междинни времена като има толеранс от 10% грешка която не се наказва.  Официално няма публикувани  резултати  от това измерване което значи че всички са спазвали правилото да се движат със скоростта зададена за етапа. Първия ден ме изпреварваха а-ли с доста задни номера, спираха си по пътя, движеха се по няколко а-ла заедно. Втория ден станахме зрители. На финалите масово се спираше и се чака ,  пълзеше се / това не беше забранено от правилника / но това противоречи на принципа Етап за ТОЧНА ЕЗДА. Всички карат бързо, вероятно нито смятат нито гледат километри просто спират или карат бавно пред фото клетката. На последния етап тръгнахме след последните коли и сме карали с висока скорост почти не застигнахме коли повечето вече бяха на финала.  Както обичам да казвам тези състезания са си живо ТОТО. Примерно колегата Ненов на едно от проблемните РТ  е пропуснал финала "разходил" се из Самоков и заради неяснотите в пътната книга е дал добро постижение след като го е намерил . Това се отнася за много от участниците. Минало свършено. Честито на "знаещите ,можещите и информираните". Нещо не мога да кача снимките, така че очаквайте.

Юни 12, 2017, 14:17:59
Отговор #13

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
     Пътна книга.p://pichost.name/image/LfnHL][/url]

Юни 12, 2017, 14:26:23
Отговор #14

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
image/LiUrF][/url]

Юни 12, 2017, 14:33:24
Отговор #15

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58

Юни 12, 2017, 14:35:59
Отговор #16

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
Надявам се да се получи най после.

Юни 12, 2017, 22:41:58
Отговор #17

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Честита победа на колегата GT51, който явно се беше подготвил най-добре, за да се ориентира в сложната и не особено ясна обстановка на това рали. Влади, през този сезон явно ти върви, желая ти успех и на варненското рали да защитиш достойно честта на нашите западни краища и там :)
Благодаря Митак, липсваше ми на трети ден, но това е друга тема. Също така ми липсваше и на първото издание на ралито, дето се  отказа. Да подготвях се, и не виждам нищо, не редно в това. Имаме проблем в екипажа, разсейваме се и не можем да се концентрираме. Разликата от първи ден и втори ме притеснява, чисто спортментски, около 4 мин. Знаеш какъв сбирщайн карам, знаеш също така , че и 80% от уредите не ми работят, но това не важно. Знаеш също така, че съм и математик а по логика имам отличен. Не мога да разбера обаче, защо се отказваш? Също така не мога да разбера защо и Ицо се отказа ? Питах директора на ралито и той спомена, че след като са ги наказали на Ихтиман, всичко свършва? Ми не е така. Не мога също да разбера какво имате против времеизмерването, при положение , че се оплаквате , че при Орлин не съществува такова , а при Боби било различно, а при Камен, дето е сертифицирано пак не сте довлни? Аз няма да участвам на Нептун, поради простата причина, че няма времеизмерване и вие ми го доказахте на Златните. Аз не държа да съм шампион или каквото и да било, аз искам да се състезавам и да карам, а когато вие се сърдите и се келявите на мен не ми е интересно. Ицо ме пита на пресконференцията как смятам, еми няма как да кажа, щот ще ме мине, но е лесно за всеки екипаж да смята как да кара. Уважавам ви много и не ми е интересно да карам без вас. Радвам се че се радвате че спечелих ралито, но без вас ми е някак....постно. Надявам се да се видим на Родопи, него също смятам да го спечеля, защото го нямам в трофейте си...Поздрави  :winktongue: O:-) 8)) :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 12, 2017, 23:33:03
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Влади, аз не съм се отказал на 3-тия ден за разлика от Ицо, но съм напълно съгласен с неговите изводи - времеизмерването само по себе си колкото и да е добро с нищо не помага, ако системата е погрешна. Той е написал и онагледил доста неща, затова ще дам само още два примера - единият е РТ-то до Перник, където и ти имаш голяма грешка... което всъщност не е наша грешка, а на съдиите, защото идеалното време по изчисленията им съвпадаше не с финала на РТ, а с този на ЧК където и разстоянието вече е по-голямо. Дори в карнета ни бяха записали още по-фрапиращо идеално време надвишаващо и това за ЧК-то, на което Васко Кубадинов отговори, че не бил го смятал, но ние да не сме обръщали внимание на писаното в карнетите, защото всичко отивало директно в компютъра и там накрая щяло си дойде на мястото... е, за какво тогава хабят хартия и режат дървета за тия карнети!? Същото се получи на етапа от втория ден със скатаната контрола в храстите след кръговото, която пропуснахме да забележим и после се връщахме с километри. Там по нашите сметки имаме закъснение с поне 4 минути, но според съдиите сме били почти точни до няколко секунди, понеже отново времето на РТ съвпада с това на ЧК, до което се стига за точно тези 4 мин след финала на РТ.
Другият голям абсурд е, че коефициентите бонуси за старост според епохата на колите се добавят във времето на всеки етап, а не след сумиране на резултатите от всички етапи в края на деня, както е нормално. Така се получават всички тия нули, които ти и други коли от по-стари епохи сте получили - говорим, че няма отклонение дори в стотни, което е практически невъзможно, но така е било заложено в програмата.

п.с. рали Родопи е още далеч и не сме решили още, още повече засега не се знаят маршрутът и другите му параметри... и аз нямам засега победа там, сигурно си спомняш защо ми убягна тя през 2015 г. Но ако разстоянията на етапите са грешни като на миналогодишното му издание, както и на тазгодишната Розова долина, дори да спечеля не бих се гордял, защото просто няма как да стане без нарушаване на правилата и мнооого късмет... а спортът не е в това! Иначе заради разходката, хубавите маршрути бих дошъл да карам... пък и за да не ти липсвам :winktongue:
« Последна редакция: Юни 13, 2017, 00:40:32 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2017, 00:08:33
Отговор #19

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
. Знаеш също така, че съм и математик а по логика имам отличен. .................... Надявам се да се видим на Родопи, него също смятам да го спечеля, защото го нямам в трофейте си...Поздрави  :winktongue: O:-) 8)) :)
Апетита идва с яденето/мрвката. :D :)) :winktongue:
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987