Автор Тема: Retro Rally Bulgaria 2017  (Прочетена 8244 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 13, 2017, 09:12:33
Отговор #20

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
       Включвам се за последно относно това "състезание". Влади отказахме се не защото бяхме наказани а защото много не коректно организатора чете съдържанието на пътната книга. Ти като добър математик и логик обясни на некомпетентните как на РТ3 при средна скорост от 45 кмh ще се изминат 32.01 км за 47 минути  и РТ2  при ср. скорост 40кмh,  51.1км ще се преминат за 84 минути  както е изчислил някой " добър" математик. Това се отнася за всички етапи с преходи . Това идва от неправилно направена пътна книга и неправилно четена от организатора а "добрите"резултатите на участниците са плод на незнание, случайност или информираност. Това не е състезание.   Това е проста математика която всяко дете може да пресметне. Разбирам да има някаква уловка която да затрудни екипажите, но не по този начин. Влади ти в Варна няма да ходиш не защото няма електронно времеизмерване, а защото там вече няма видими финали и имаш само средна скорост та няма как да си нагласиш финала. Мите за кредитите погледни резултатите по РТ и там ще видиш отклоненията от "идеалното време" които стават нули защото закъснението не надвишава съответния процент. Предварението се назва. Това е направено според мен за да се привлекат по стари а-ли за участие. Ако беше си изкарал жълтата Шкода щеше да се ползваш и ти от тях. Аз лично бях против прилагането на тази система както и отпадането на най слабия резултат което тази година отпадна.
          Успех на всички в следващите си участия. Аз в някои от предстоящите състезания ще бъда част от екип наблюдатели в ролята си на член на комисията за изготвяне на правилника за провеждане на ретро ралита и ще следя работата на съдии и участници .

Юни 13, 2017, 11:15:22
Отговор #21

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Това за бонусите към старите автомобили е ясно и нормално, но системата за прилагането им е погрешна, както съм обяснил по-горе. Колкото до най-старата ми Шкода умишлено не участвах с нея в последните 2 издания, защото при силен дъжд просто е невъзможно да се кара, вътре става баня, а и не може да навакса евентуален времеви пасив, понеже няма достатъчно мощност за изпреварване. Така пак щях да се откажа на 3-тия ден и Влади отново да плачка за мен  :'( :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2017, 13:49:56
Отговор #22

Неактивен PIB

  • Публикации: 31
Аз предлагам да сложим край на дискусията!Каквото било било.За 250 лева такса участие-толкова!

Юни 13, 2017, 23:22:19
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Наистина май няма какво да се добави, може би само това, не толкова таксата е определяща за понижения интерес през тази година в сравнение с първите две издания, където участваха по над 40 коли. Както казва Влади, качеството предполага и съответната такса, но според мен не се забеляза някакво адекватно на нея качествено израстване спрямо миналите издания... интересно ми е само догодина колко ли мохикана ще останат да карат ::)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 14, 2017, 00:44:29
Отговор #24

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Ако спрете до тук с темата, догодина пак няма да има смисъл да се участва.
Аз тази година съм супер доволен от състезанието, бях на площада, видях се с много готини хора, лаф, снимки и т.н.. На другия ден дойдох на Бояна, съчетавайки участието на моя навигатор във Витоша 100 и старта на "ралито", обсъдихме със събралите се деятели пародията в която се е превърнал целия автомобилен спорт в БГ. Вие стартирахте, деятелите отидоха да си гонят политическите задължения на ОС на БФАС, упътих няколко заблудени "медии", който дойдоха към 10.00 да снимат "ралито" и си гледах финала на най-бързите колоездачи докато следя трака на Китанов и напредването му по трасето на най-голямото състезание на Балканите въобще. И така, изключително съм доволен от състезанието, никакви нерви, никакво загубено време, никакви пари на вятъра, и най-важното никой не ме накара да се чувствам идиот.

Юни 14, 2017, 11:28:55
Отговор #25

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колкото и странно да звучи и аз съм доволен от изкарването на ралито, може би понеже предварително не тръгнах с големи очаквания, дори едва в последния момент решихме да се запишем. Единственото ни моментно изнервяне беше причинено от дамския екипаж пред нас, който се движеше меко казано опасно особено в населените места и създаваше излишно напрежение около себе си... това доведе и до нелепа наша грешка в края на последния регулатити тест вследствие натрупаното напрежение. На коктейла след финала обаче си поговорихме с дамите и изгладихме отношенията, така че всичко накрая е ОК. Оказа се, че стилът им на каране не е плод на слаби шофьорски умения или фалшиво самочувствие, а и двете са опитни състезателки в други надпревари като еко ралита, рали крос, рали спринт... просто явно си проличаха навиците им в неподходяща обстановка обаче. Като цяло всъщност това е големият дивидент от подобни участия - запознаваш се с нови интересни персонажи около хобито ни и спорта въобще :)
Колкото до продължаването с градивните ни критики в темата - хубаво е наистина да се казват тези неща основно заради по-незапознатите колеги, но май-май в крайна сметка остава принципът "кучетата си лаят, кервана си върви"... та няма как да помогнем на "кервана" да влезе в правия път, ако той самият не прояви желание за това.
 
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 23, 2017, 22:50:59
Отговор #26

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Колеги, донесоха ми няколко броя от вестник "КОСТИНБРОД". Има мащабно отразяване на цели четири страници за ралито и снимков материал. Който желае от участниците, изпращам го. Поздрави!

https://web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=496653294003414&id=101634540171960
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 29, 2017, 14:14:56
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Пу за мене 1 бр.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 30, 2017, 00:08:44
Отговор #28

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Имаш го  O0
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !