Автор Тема: 20-то класик рали „Нептун“ 24, 25 юни 2017  (Прочетена 14366 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 29, 2017, 10:57:08
Отговор #10

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
.... Към "Дюлино" например, придружаващите ни журналисти са успели да си направят балон на едната гума, а на самата отсечка си го отнесе картера на Maserati-то ... Това, плюс "удоволствието" да си играем на "точен GPS" (и въпреки това повечето колеги да не знаят защо дават добри или лоши резултати  :D), са двата основни фактора, които намаляват популярността на този формат. Ако ще вкарваме технологии от F1 за да печелим китайски купи (рискувайки да си оставим някъде картера  :) ) - ОК. Всичко е въпрос на вкус и за всеки влак си има пътници. Дано обаче пътниците да не станат по-малко от ... машинистите (със или без началника на влака и кондуктора).
« Последна редакция: Юни 29, 2017, 11:06:38 от Nik1600GT »

Юни 29, 2017, 11:08:42
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
...А това че повечето не се интересуват е ясно, те участват на олимпийския принцип. 
Да, и някои се радват на постигнатото по чиста случайност или с нарушаване на правилата, за спазване на които не навсякъде има възможност стриктно да се следи. То и ние участваме на "олимпийски" принцип, но все пак имаме отношение към спорта и ни е интересно да сравним резултатите си с тези измерени от съдиите, за да анализираме грешките си или евентуално техните, ако сме сигурни в нашата апаратура и сметки. Ако се хванат тези неща може би ще се подобри качеството на ралитата като цяло, както при организаторите, така и при екипажите.

Визирам един съвременен а-л/учасник извън класирането/ на ретро рали България от клас Хибрид  /участващ в шампионата за а-ли с  алтернативни горива/ , който беше натъпкан с електроника, сателитни антени и имах чувството че се и управлява сам. Той даваше отклонение по малки от 0.5 секунди. Срещу такива участници никой няма шанс и се губи тръпката от съревнованието.
То се видя, както на рали България най очеИЗвадно, така и на предишното Златни, че тази апаратура и познанията за използването й не носят задължително предимства спрямо останалите екипажи и победи в нашите т.нар. "състезания".
« Последна редакция: Юни 29, 2017, 11:10:55 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 29, 2017, 13:04:35
Отговор #12

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
.... Към "Дюлино" например, придружаващите ни журналисти са успели да си направят балон на едната гума, а на самата отсечка си го отнесе картера на Maserati-то ... Това, плюс "удоволствието" да си играем на "точен GPS" (и въпреки това повечето колеги да не знаят защо дават добри или лоши резултати  :D), са двата основни фактора, които намаляват популярността на този формат. Ако ще вкарваме технологии от F1 за да печелим китайски купи (рискувайки да си оставим някъде картера  :) ) - ОК. Всичко е въпрос на вкус и за всеки влак си има пътници. Дано обаче пътниците да не станат по-малко от ... машинистите (със или без началника на влака и кондуктора).

Ники, ти имаш записано едно участие (ако не бъркам), при това в най-краткото, еднодневно и да не кажа градско рали. Чета обаче, че си наясно с "удовоствието"... Всеки ли си удря картера...? Нещо нередно не може да стане и в града ли...? Ти в града не си влизал в дупки ли...?
Очевидно нямаш отношение към тия ралита, не искаш да участваш, не ти се занимава, пък критики раздаваш... Имало дупки - ами рали е някакво, има дупки, има аварии. Някой да те кара насила да влизаш по дупките... Ако една кола си е ударила картера, а осем не са, ралито скапано ли го водим...? Купата била китайска - ами плати си 500 евро такса и карай в Германия...
Всъщност мен не ме дразни това, че ти си настроен така - това си е твой избор. На всичките ти познания, умения и двете ти коли в перфектен вид, аз не мога да съм ти съдник. Но наистина ме дразни факта, че е пълно с критикуващи и недоволстващи, които не са преки участници. Т. е. обкивността ти за мен е ясна - няма как да е пълна, само с едно участие и разни раздумки по масите. Всички искат ретро ралита, ама ги  искат перфектни. Ами организирайте, участвайте, помагайте нещо и тогава си позволявайте обективни критики, по които хората да се залъгват, че тия ретро ралита са някакви троши-коли прояви, в които има само нерви и ядове...
А тия GPS-и не знам къде са ви бръкнали вече. Айде ако има наистина един добър GPS, такъв който не губи обхват дори и за миг - кажете ми какъв е, светнете ми, да взема да го пробвам и аз. Не, че не съм опитвал - опитвал съм, но като пример мога да дам това, че нашият губи обхват на "Пивовара" - малко след старта на точната езда, след първите завой е чао. За сливенския балкан да не говорим... Айде ела на следващото рали, да ти дам моя GPS и ти направи чисти нули с него и тогава ме критикувай. Ако има читави приложения за телефон - кажете кои са те, да ги пробваме, ей така от любопитство. Аз съм пробвал, разбира се, при това няколко. Не знам дали някак зависи от телефона, но моят телефон не се справя - едно приложение избързва, друго забавя... Но, че може - явно може. Из Интернет е пълно със снимки от европейски класик ралита, в които хората ползват какви ли не електроники. По-заможните екипажи имат всичко по две - два хронометъра, два трипмастера, два GPS-а...

И за да завърша с нещо положително, ще си позволя да копирам мнение на участник, дошъл за първи път на класик рали. Колата му бе реставрирана напълно, т. е. вложени са едни пари, кара се внимателно, пази се... Ето какво е споделил: "Г-н Пенев, сърдечно Благодаря за положения труд при организацията на Рали Нептун и страхотните емоции съпътствали състезанието! Огромен респект и към всички участници положили много труд усилия и финанси, за да могат тия автомобили да красят улиците на България! Надявам се на нови срещи по време на следващи мероприятия! Благодаря Ви, че бях част от това събитие! Успех във всички начинания! Сърдечни благодарности и на фотографа Тодор Петров за невероятните снимки!!!". Аз бих допълнил, че този дух е необходим на екипажите. Те може да бяха само десет, но си прекарахме добре. Обичайните сърдещи се и недоволстващи (всички борещи се за китайска купа) този път липсваха. За съжаление липсваха и някои стойностни участници, но причини разни. Всъщност май няма да успея да завърша радостно. Преди две години, на вчерашния ден, по време на изпълнение на майсторското управление, ни застигна лошата вест от Твърдица... За мое съжаление, сигурно винаги ще свързвам "Нептун" и с това. Сещайки се за Тодор Славов, започвам да се чудя ние какво правим, какви претенции имаме, от какво не сме доволни всеки път... Но айде да спра дотук, че май тягостно стана, въпреки, че не ми се искаше така да завършвам...

Юни 29, 2017, 15:35:44
Отговор #13

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Айде да ми е честит щастливия номер на постовете.  ;D

А Ники, какво да ти кажа, то по принцип за Дюлино всеки знае, че сега е поизровено.
Само в периода 2001-2002 год, като току що го бяха изремонтирали, а още не се знаеше много за приключилия ремонт, и нямаше никой по него, освен велосипедисти, тогава ставаше за яко даване на газ.

А рискове винаги има. Аз например като участвах там лятото през 2013 на едно рали до Балчик /какво беше- Събора, или нещо друго, Роската да каже, и той беше тогава там с Ники/, щях тогава да се преобърна с Голфа 1-цата на едно изоставено селскостопанско летище, дето имаше етап на 1 км дистанция за най-малко време, насам и натам по пистата.
Голфетата каквато е с къса база, на 2-3 последователни и увеличаващи амплитудата си скока по изровената писта на летището, с много на 100 км ч моментна скорост, определено влезе в опасна ситуация.  :))

Ама дупки не дупки, добре си е да има разнообразни етапи.
А някой няма ли да качи снимки от разните спирки или етапи, да видим какви коли са участвали.
Все пак по листата на участниците гледам, че има и непознати досега коли.
« Последна редакция: Юни 29, 2017, 15:41:40 от USfan »

Юни 29, 2017, 16:01:28
Отговор #14

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Роска, уважавам труда и усилята на организаторите! Наясно съм какво им коства! Не харесвам ФОРМАТА! Тази "точна езда", седло или цял кон, няма значение, която сме я докарали до там да се печели с GPSси и т.н., никак не ми се връзва! И не само на мен! Ама била измислена от FIA. Ако ще и от световната мъжка организация по синхронно плуване да е измислена - все тая! Освен това сме в Блъгария, а и времената се менят! То и гей парадите не ги измислихме ние, дойдоха и при нас, но аз не се виждам участник  :D. При "майсторските" нещата са малко по-истински, но и там с тези дупки и това, което спомена Люси - пак има какво да се желае! 
Аз лично сериозен състезателен елемент виждам в АВТОСЛАЛОМА! Подходящ е за по-голямата част от класическите коли (стига да се направи интелигентно разделяне по класове), които не са музейни експонати и не печелят всеки път купи по ретро парадите. И не на последно място - много по-лесно биха се организирали такива състезания в сравнение с няколкодневните ралита, с по-малко недоволни от времезасичане ...GPSа тук не помага и т.н. Но ако на колегите повече им харесват някодневните автопоходи със сътезателен елемент тип "да успеем да си "сверим" GPSа с този на съдиите ... до края на сезона" - ОК.
« Последна редакция: Юни 29, 2017, 16:05:52 от Nik1600GT »

Юни 29, 2017, 23:22:12
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много сте се хванали за тия GPS-и, както спомена Росен те почти за нищо не стават освен да си следиш грубо средната скорост, за да не избързваш или изоставаш прекалено... това е важно във формата, който съвсем правилно е приел Орлин Пенев - засичането да не става точно на финала на етапа, а някъде по тресето преди него. Така екипажите не могат да си нагласят времената преди самия финал, но трябва и времеизмерването да се подобри, както и всяка година местата на засичане, а и маршрутите на етапите да се различават от предходната, за да не се получава синдрома на "зазубряне" от някои местни екипажи, имащи възможност за редовно участие за разлика от далече пътуващите до Варна и обратно... затова и интересът от страна на последните постепенно намалява.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 30, 2017, 00:25:05
Отговор #16

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
След като има рали шампионат, времеизмерването трябва да е едно и също във всички кръгове, всичко останало е компромис. Дали ще е Минко, дали ще е Иван или Бончо, това няма значение, всяко различно е предпоставка за съмнение.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 30, 2017, 12:52:36
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз затова бях предложил да седнем заедно на една маса организаторите и участниците и да избистрим тези и други неща, а не както досега - само откъслечни въпроси и съветване по телефона. Вярно е, че за добрата организация много неща опират до финанси, но винаги има и по-евтини варианти нещата да се подобряват, както и скъпи начини да се тъпче на место или дори да се влошават още повече... няма смисъл да давам пак пресни примери, които вече сме обсъждали и критикували достатъчно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 01, 2017, 10:28:54
Отговор #18

Неактивен Neptun Motor Sport

  • Публикации: 14
Здравейте,
Молим за извинение за закъснението с представянето на резултатите от "Нептун" 2017.
Не се притеснявайте от споделяне на всякакви мнения. Всички, свързани с провеждането на ралито - организатори, съдии, помощници, работим с чиста съвест, за да се опитаме да Ви предоставим равни и интересни условия, при които да се съревновавате.



www.facebook.com/AvtoMotoRetroClubVARNA

Юли 03, 2017, 08:43:30
Отговор #19

Неактивен Neptun Motor Sport

  • Публикации: 14