Автор Тема: 20-то класик рали „Нептун“ 24, 25 юни 2017  (Прочетена 14359 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 06, 2017, 23:20:01
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Дали ще е GPS или километража на колата - ако в тестовата отсечка на организатора 1 реален километър е = на 1,2 км. по неговите измервания, то пак ще се налагат цял куп бързи сметки, понеже на 5-тия реален км. всъщност трябва да се броят вече за 6.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 10, 2017, 14:02:48
Отговор #31

Неактивен Pimma

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Чудя се дали с колегата Krankenstein не говорим за различни неща....
GPS изчислява в реално време средната ти скорост. Няма такъв километраж, който да го прави в реално време (освен на съвременен автомобил)  и това е огромната разлика.
Автомобилите имат скоростомер и километраж (изминато разстояние) и навигатора прави сметките през изтекло време S=V*t....

За последното Златн пясъци разликата oт 10 секунди не се дължи на грешка или неточност на GPS-а, a на изтърван завой и съответно нямаше време да навакса закъснението, защото беше малко преди финала. Иначе повярвайте ми, GPS-a мери точно, ама много точно и аз не искам да се състезава с GPS, а със състезатели.
Това, че някой ще се изкуши да ползва скрит GPS e провал за самия него и при установяване на такъв ще се дисквалифицира, наказва и т.н. Все пак нали всички сме джентълмени...

Юли 10, 2017, 20:21:16
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Вероятно наистина говорим за различни неща, понеже от доста време вече поне нашият екипаж не се движи разчитайки само на следене на средната скорост. Мисля бях го споменал и по-горе, навигаторът изчислява необходимото време за достигане на няколко точки от трасето на етапа и по този начин основно с помощщта на километража и хронометъра коригираме избързването и изоставането, а GPS-а го ползваме само като резервен вариант в случай че нещо в сметките се обърка или откаже някой от другите уреди. Освен това, като пак споменах не използваме скъп модел, за които спомена Nik1600, a съвсем простичък и евтин базов уред, който на места дори губи сигнал и не може да се разчита изцяло на него. Доколкото съм виждал екипажът- победител в шампионата - Ковачев и Колев използват абсолютно същия модел и са ми се оплаквали от подобни проблеми... така че времената им едва ли са толкова добри благодарение само на него. От друга страна съм наблюдавал, как екипажи със скъпа и прецизна рали навигационна техника и най-вече умеещи да я използват и въпреки това не успяват да се класират добре поради споменатите по-горе от мен причини, а именно - те наистина мерят много точно, но явно организаторите не задават и засичат правилно времената и разстояният по пътната книга. Затова според мен спорът за GPS и другите електронни помощни устройства на този етап не е най-големия проблем в нашите т.нар. класик ралита.
« Последна редакция: Юли 10, 2017, 20:28:19 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 11, 2017, 09:36:35
Отговор #33

Неактивен Pimma

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Според скромното ми мнение, варненските ралита са изпаднали в ситуацията на параграф 22.
Няма пари и съотвтено не са организирани добре, отблъскват участващите съответно не са атрактивни и за зрители, медии и спонсори. И понеже няма спонсори и участници и пак се връщаме на няма пари... Кой е виновен не знам, може и аз да съм...

Мен ме отблъсква и тази безпринципност с GPS-ите, а доколкото съм говорил и други участници се отдръпнаха заради тях и заради неточности в измерванията. Тезата - "Грешката е еднаква за всички" не е правилна, защото грешката при измерванията може да "изправи" нечие чуждо закъснение (избързване).
Както и да е, това с грешките пак е свързано с пари (двойно-тройно засичане).

Според Росен, последното рали минало добре, надявам се че е така. Ако няма поне тенденция за подобрение, нещата няма да се подобрят, а точно обратното - селото ни е малко и краставите магарета не са чак толкова много.
Ще търся алтернативи, ако ще и да са по-скъпи, но на състезания за точна езда с GPS-и ОТКАЗВАМ КАТЕГОРИЧНО да участвам, а ако дойда, то ще е за банкета.


Юли 11, 2017, 12:15:47
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182

Тезата - "Грешката е еднаква за всички" не е правилна, защото грешката при измерванията може да "изправи" нечие чуждо закъснение (избързване).
Както и да е, това с грешките пак е свързано с пари (двойно-тройно засичане).
Тук съм напълно съгласен с теб и за да обобщя - това е дежурна теза за всички наши ретро ралита, както и рефренът за липсата на пари... някой дори само за година вдигнаха таксите над двойно, но не усетих да има качествено подобрение вследствие на това. Остава въпросът дали си заслужава да отглеждаме "краставите магарета" или няма смисъл... според мен всеки сам си решава, някои от ентусиастите вече се отдръпнаха и само времето ще покаже имат ли бъдеще у нас тези ралита.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 12, 2017, 00:20:38
Отговор #35

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Пичове, как за няколко години не разбрахте, че ако има шампионат времеизмерването трябва да е едно и също за всички кръгове....Всичко останало е компромис и не ме интересува кой има пари и кой няма. Различмо времеизмерване, много шампиони! Ми не ме топли това...Уекинка :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 12, 2017, 10:03:10
Отговор #36

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
       Всичко е въпрос на разбиране или по точно желание за разбиране! Пари пари да важни са но когато се постави конкретна цел и се следва нещата се случват - рано или късно. Никой не казва че от следващото рали трябва да се случи но трябва да започне да се работи в тази посока. Варианти много от направи си сам през разни китайчета до професионална техника. Избира се посока и се тръгва. Но да си говорим празни и едни и същи приказки не става. Колкото до GPS-ите Пламене проумей го най накрая GPS-ите който всички имаме в телегоните и дори като отделни устройства са с голяма грешка която се корегира софтуерно (има разни репери кгато се засекът да ти изчисти грешката). Най на крадко тези GPS-и са относително точни само и единствено по права линия ! ! !  Започнат ли серия от завой точността им утива в канала. Да не говорим че измерването на разтоянията по пътната мрежа е направено по осовата линия! Това съм го пробвал лично! Разполагам с GPS с изключително висок клас на точност и разликата която дава с такъв в телефона ми и като външно устройство е много голяма. Колкото до трипмастерите щом FIVA  ги позволява значи всичко ОК!   
И последно по темата сам виждаш колко етаксата за участите в рали България и колко е на Нептун. Има една поговорка " С ПРАДНЯ БОЯ НЕ СТАВА"!!!!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 12, 2017, 22:44:32
Отговор #37

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това, което казах за големите такси и малкото им реално качествено покритие и развитое визирах точно ретро-рали България. Да, там има добро времеизмерване, но времената се задават некоректно и неясно, писал съм го в друга тема. Затова реално поне според мен резултатът от вложените средства засега не е по-добър от този на рали Нептун примерно. Колкото до трипмастърите, както също вече май съм писал че у нас хората, които могат да ги настроят и използват правилно се броят на пръсти. Останалите си ги държат просто като украшения на таблото... То и аз имам класическа механична Халда, но вероятно ще я ползвам също само за декорация :)
« Последна редакция: Юли 12, 2017, 23:09:38 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 12, 2017, 22:57:04
Отговор #38

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Крайно време е който ходи по ралита да се забавлява, а не да гони класиране. Аз от две години нямам скоростомера и километража. Разчитам донякъде на GPS, ама не е същото. Затова ако тази година направя Родопи ще е само за кеф! Малко става като парад или по-скоро авто поход, но е по-ценно да се видя с приятели от спечелването на някакви награди
we all have wings, but some of us don't know why

Юли 12, 2017, 23:13:42
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами прав си, натам вървят нещата... както си бяха и от едно време - пише се рали, ама се разбира поход с параден елемент и евентуално някое майсторско управление за по-спортните натури... обаче има и хора, които приемат класирането и наградите много насериозно, почти като на живот и смърт :)) Макар че всичко това у нас все още е твърде далеч от реалността...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.