Автор Тема: 20-то класик рали „Нептун“ 24, 25 юни 2017  (Прочетена 14363 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 13, 2017, 07:54:00
Отговор #40

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
След всичко написано по темата се сещам за два вица от студентския фолклор.
Професор по математика измислил много трудна задача. Толкова трудна, че ... и той не могъл да я реши  ;D. След няколко дена се похвавил на негов колега.
Колегата му вика  - и сега кво ?!
Ами ... дадох я на ... студентите  :D.
Е и ?!?!?
Ами ... и те не можаха да я решат  ;D  :D

Ликвидация по математика. Залата е фул с накъсани. Професорът влиза, " хвърля" 3 задачи и излиза. След малко в залата влиза негов колега да го търси и гледа, че го няма. Вътре - като "кошер". Всеки извадил пищови ... телефони ... GPSи ... кво се сетиш. Отива и го намира в канцеларията му. И му вика - професоре, в залата няма никой, ще препишат ... А професорът му отговяря - споко, тези задачи асистентите ми по една седмица не могат да ги решат, че студентите ли  ;D ;D ;D
« Последна редакция: Юли 13, 2017, 08:01:37 от Nik1600GT »

Юли 18, 2017, 15:06:09
Отговор #41

Неактивен Pimma

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Трипмастерите НЕ ИЗМЕРВАТ СРЕДНА СКОРОСТ! Те измерват изминато растояние (или няколко). Разрешени са механични трипмастери, а това, че някоя програма в google play е кръстена "Трипмастер" не означава, че е разрешена....
Щом като електрониката е разрешена, ще ми обясните ли каква е функцията на навигатора? Да внимава да не се загубят ли?
Това което поне аз съм чел е от немските ралита и там подробно е описано, че е забраненна всякаква техника освен механична - дори и трипмастер, който отчита с елеткро импулс е забранен.
апрпо, те бяха забранени и на варненските ралита, но уви нито участници, нито организатори положиха елементарни усилия (ако щеш и достойнство да го наречеш) да се спазват правилата.
И аджеба пак питам кое му е ретрото на това рали? Че сме със ретро автомобили с GPS-и?

Юли 18, 2017, 16:25:08
Отговор #42

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това което поне аз съм чел е от немските ралита и там подробно е описано, че е забраненна всякаква техника освен механична - дори и трипмастер, който отчита с елеткро импулс е забранен.
Явно не си го дочел до края... в репортажите, които аз съм гледал от немски, австрийски и др. класик ралита си има различни класове в зависимост от използваната измервателната техника и всеки екипаж сам избира в кой клас ще участва. Класът, в който се ползват само механични уреди се нарича "пясъчен часовник" :) Иначе, ако пледираш за липсата на равнопоставеност при използването на електронна техника, но същото важи и за механичните уреди на старите автомобили - едва ли можеш да сравняваш точността на брояча на твоя Мерцедес примерно с този на някой Трабант, а има и по-стари коли, дето може изобщо да нямат такъв брояч или просто вече да не работи и да не подлежи на ремонт... к'во праим тогава? Е, има механични трипмастери, ама виж им цените в Ибея - надхвърлят тези на електрониката, щото са антиквариат. Не ме питай аз как се сдобих с моята Халда, ама какво като я имам -  едва ли ще намеря у нас някой жив спец, който да ми я свърже и настрои да показва достатъчно точно.
Както и да е, уважавам твоето мнение и мотиви да не участваш, макар моите да са от друго естество - всеки сам си решава дали да кара, а пък организаторите преценяват дали и в чии мнения е удачно и рентабилно да се вслушат и евентуално да променят нещо в правилниците и начина на провеждането на ралитата.
« Последна редакция: Юли 18, 2017, 16:28:28 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 19, 2017, 15:23:12
Отговор #43

Неактивен Pimma

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Ами тука си бъбрим ние, те организаторите (или поне тези които аз познавам) не влизат в този форум, така че, няма опасност да се вслушат в нашите критики. Още по-малко да ги приемат...
Сега не ми се рови, бях попаднал на регламента на немски шампионат (четох го преди две-три години) и там нямаше никакви изключения, дори и за електронен хронометър. С немска прецизност бяха доуточнили, че ако при техническият преглед открият някакъв висящ кабел в колата или купето, то същият се запечатва с пломба до края на състезанието.
А за верността на километражите - това е част от играта и никой не е казал, че трябва да сме равнопоставени. Ако искаш да участваш - оправи си ги или карай според отклонението което дават (и моя дава отклонение, което преизчисляваме).

Юли 19, 2017, 18:41:47
Отговор #44

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами тука си бъбрим ние, те организаторите (или поне тези които аз познавам) не влизат в този форум, така че, няма опасност да се вслушат в нашите критики. Още по-малко да ги приемат...
В такъв случай чудя се кой ли стои зад никнейма Neptun Motor Sport, дето е пуснал темата, в която си пишем сега? Все си мисля, че трябва да е или самият Орлин Пенев, или близък до него човек, който пише от негово име.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 19, 2017, 20:18:37
Отговор #45

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
И Боби Моравенов е редовен тук Пламенти ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 19, 2017, 20:54:18
Отговор #46

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Не само съм редовен, но и редовно чета всички теми за всички ралита  :)

Юли 20, 2017, 00:22:08
Отговор #47

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
За мен е все тая дали ще карам с GPS или не, при положение, че организаторът е мой човек и ми съобщава данните от етапите предварително. А това е така, защото и за него е много добре накрая на годината да няма разнообразие в класирането, че само допълнително работа да му се отваря с преправяне на таблици и прочие бумащини. За мен пък славата, която ми носят тези класирания е много важна и така... За протокола обаче ще вметна, че в немските ралита най-вероятно действително има всякакви класове - пясъчни, стрелкови, пружинни, с батерия, соларни, а вероятно и ядрени, че нали са много прецизни немците. Ето няколко снимки от техни ралита:

- Silvretta Classic 2017:


- Silvretta Classic 2016:


- Sachsen Classic 2015:

Юли 20, 2017, 07:16:00
Отговор #48

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Роска, NSUто цепи мрака! Но и в Австралия не падат по-долу. Основният клас и уредите за навигация са очевадни ;D. Много сериозно участие и ... всички са доволни  ;D.



« Последна редакция: Юли 20, 2017, 07:40:26 от Nik1600GT »

Юли 20, 2017, 12:41:28
Отговор #49

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ей, Роска евала - най-сетне си призна публично "греховете" :)) Ама и тия немци не са по-малко шмекери май - освен, че ползват "забранената" електроника, ами и фордът от клипчето кат' го гледам с каква скорост пълзи преди финала си плаче за санкция с доста наказателни секунди C:-) Важното е обаче, че немеца след финала "и да падне и да бие" все ще се напие с бира и е винаги ухилен и доволен... не знам дали това е заради качеството на ралитата им, или просто етническа черта на "арийците" ::) За нас "ганьовците" май по-подходящ е старият сценарий на рали-походите, за да не се цупим и ревем кат бурсуци... или пък ако случайно победим останалите бурсуци да ни сочат с пръст като измамници, а в случай че загубим да ни се подиграват ехидно. Много ще ми е интересно, ако някое от нашите ретро ралита някога стане наистина международно, как ще се държат гостите от белите държави като ни видят кирливите ризи?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.