Автор Тема: Renault 25 Baccara 1991 - с потенциал за класика  (Прочетена 26206 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2011, 17:49:09
Отговор #40

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Лелеее колега влюбих се в това табло!!! И тея копчета до седалките... А централната конзола е като клавиатура на лаптоп ;D Жестоко е ,сигурно вози супер ,все пак французите са спецове по окачването.Много ми харесва колата ти!

Ноември 16, 2011, 00:45:00
Отговор #41

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Лелеее колега влюбих се в това табло!!! И тея копчета до седалките... А централната конзола е като клавиатура на лаптоп ;D Жестоко е ,сигурно вози супер ,все пак французите са спецове по окачването.Много ми харесва колата ти!
много се радвам че ти харесва :D,и на мен много ми харесва и затова искам да саживя и другата,а относно возията е приказна 8))

Ноември 16, 2011, 16:44:38
Отговор #42

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не забравяй ,когато правиш нещо по колите да пускаш снимки,обожавам такива янгтаймери ,тъпкани с електроника и екстри ::)

Ноември 16, 2011, 20:45:29
Отговор #43

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
обещавам по която има някакво раздвижване веднага качвам снимки!!!!!

Ноември 18, 2011, 02:32:02
Отговор #44

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Супер става, продължавай с ръждивите куки на капака Ö=
Има и някое и друго болтче.

Иначе, ако ти се занимава, маркучите лъсват много добре когато ги напръскаш със спрей за табло и избършеш с гъбичка.
Тогава вече ще лъсне всичко :)
Мите имам още много докато стигна до там,но ще излъскам всичко накрая,ама сега неми се занимава защото колата ще я пребоядисвам,и искам тогава да испипам всичко по двигателя,а такива куки за капака имам перфектни,,,,като нови;;;;ама първо искам да оправя всичко и накрая да слагам новите части и само дасе кефя :))

Декември 11, 2011, 17:57:44
Отговор #45

Неактивен Moskvich

  • Публикации: 29
Браво, добре се грижиш за колата. А тя е просто страхотна!  :)

Декември 11, 2011, 21:37:34
Отговор #46

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Имам въпрос, на третата снимка на последната страница се щракнал едно момиче. Ако не е тайна как се казва? Или се припознавам или е племеницата на моята приятелка  ^-^

Април 04, 2013, 01:48:46
Отговор #47

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
От доста време се каня да напиша какво става и какво очаква колата.Много време се  борех да сбъдна една моя мечта,МЕЧТА която до ден днешен ме кара да настръхна само като си помисля за нея.Да създам нещо различно от много коли.А именно това беше да намеря двигател за baccara-та които да бъде V6 TURBO,първото нещо което мислех да направя беше да сложа двигател от рено алпин gta v6 turbo,за които трябваше много преправяне по инсталации,стоики,запалителни с-ми и да не забравям състоянието на двигател които е стоял над 10 години така със много липсващи възли и необясними причини за спирането му от експлатация.
Но въпреки че притежавам този двигател ми се искаше да намеря двигател които е свален точно от такава кола,дори и в лошо състояние,но без много липси и поне някаква история от предишната му експлатация.
Въпреки че това е малко шантав PRV двигател идеята да създам такава 25-ца не се умря в мен,напротив преди около месец намерих обява в e-bay точно за такъв двигател и при първата свободна вечер запалих колата и тръгнах към Wales.След наколко часа път стигнах вече беше към пулонощ,но човека ме чакаше.
Оказа се че двигателите са били два.Един които е бил купен преди от скрап и един които е свален от личната кола на човека .Здравия двигател е свален от колата през 2009г. причината е била че някакъв моторист се врязва в задницата на колата от дясната страна,човека е карал реното само година и половина, закупил го е от първият му собственик които е бил пожарникар и по думите на човека колата е карана само от работата на стария собственик до жилището му,аз обаче не повярвах първо нито за това нито за милите на колата,но тои ми извади пресниман V5(талона) и всичките М.О.Т (прегледи на колата) от 1988г. до 2009г. и на последния преглед милите на колата са били  58 347 хил.мили.
Двигателя е стоял 3-4 години така в един гараж и е свален със всичко по него (ECU) инсталации и всияки датчици са там,ремъци и т.н,освен капачката на делкото














а това е и другият двигател които несе знае какво е ставало с него,но го взех и него

Човека ми даде и доста други дреболийки от коша които ги е свалял,генерации ипускателни тръби и т.н.Липсва и интеркулера които мисля че от рено 5 е същия,но за състоянието на двигателя най-добре ще разбере как е като го сложа и запаля(ако изобщо запали  :D  :D  :D )
« Последна редакция: Април 04, 2013, 17:10:12 от dido1903 »

Април 04, 2013, 10:26:31
Отговор #48

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Голямо прасе е тоя мотор ! Супер проект се очертава ,дано си късметлия  :D Rocket!

Април 05, 2013, 18:40:43
Отговор #49

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Какъв страхотен двигател !  Толкова е грозен, че направо е разкошен.  И много добре се събира в коша на Пежо 505.   >:D 

Адаш, честита придобивка. Да си го ползваш със здраве. Действай, както говорихме и след това въз основа на установеното, монтаж в Реното. А, седялото 10 години PRV6, недей да го мислиш. Всяко ще отиде по предназначение.   Мислиш ли да боядисаш някои елементи ? Все пак.  Не, че няма да стане мръсен и омазнял от течове на масло, но пък това си е чар на френският стил.