Автор Тема: BMW Е34 520  (Прочетена 8075 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 28, 2017, 12:05:48
Отговор #10

Неактивен borislav70

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Не е автоматика.  5 степенна ръчка. Снимки ще кача задължително, но по късно като я снимам и вътре. Лек ден на всички.

Юни 28, 2017, 22:44:53
Отговор #11

Неактивен borislav70

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря за съвета, ако има някой други слаби места Ви моля да ги споделяте​. Първото нещо което направих бе да сменя маслото всички филтри пистовите ремъци, свещи и антифриза. Обезвъздуших системата добре , стрелката стои по средата и не мърда дано остане така и за напред.В най скоро време ще проверя маслото  в диференциала и скоростната кутия.  Спирачните маркучи смятам да ги сменя с нови.Приемам съвети и препоръки от колеги познаващи марката. Благодаря ви предварително.

Юни 28, 2017, 23:37:35
Отговор #12

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Aми ти важните неща си ги направил, остава само водната помпа, като марка търси HEPU, всичко друго е компромис, аз го научих по трудният начин :( Термостата за момента не пипай след като е наред, като марка последно слагах  BEHR и Vaico на две различни БМВ-та, и двата работят коректно. Вероятно и с помпата няма проблем, но там се сменя за сигурност. Оригиналните помпи са с пластмасови турбини, които понякога превъртат спрямо остта или се трошат, а БМВ е с много натоварен термично мотор, та белята става бързо.

Юни 29, 2017, 11:21:17
Отговор #13

Неактивен borislav70

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря за информацията. Ако имам други въпроси ще ти пиша на лични ,ако може.

Юни 29, 2017, 11:27:50
Отговор #14

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Няма проблем, Жоро ми има и телефона :D

Юли 03, 2017, 13:10:07
Отговор #15

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Браво, Жоре, браво и на Жоро брат му! Страхотен модел, страхотен автомобил! Големия бъбрек ме кара да се будя нощем от мокри сънища, успех в развитието на автомобила, насреща съм за всякаква помощ!

Юли 03, 2017, 14:20:26
Отговор #16

Неактивен borislav70

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря  за подкрепата . Много се радвам, че този класически модел на БМВ се харесва от все повече хора. И  добива все по голяма популярност с годините.Сега съм в отпуск и както обещах след като се върна в Пловдив ще кача още снимки. Благодаря на всички . Лек ден.

Юли 11, 2017, 23:07:13
Отговор #17

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 11, 2017, 23:41:29
Отговор #18

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Модела като цяло няма много слаби места. Всичко идва от голяма експлоатация. Характерно за такава кола на тези години е да нямаш много добър усет във волана. Лекува се с нова центр. кормилна щанга и тампони на кривите носачи от е32 750. От тях също може да ти тресе при спиране между 100и 80 км/ч. В задния мост- най-слабото място са т.нар. черешки- стабилизаторите между носачите и моста. Почват на скърцат все едно имаш кокошки в багажника :). На моята бях сменил всичко по задния мост освен пружините и разликата беше огромна в сравнение с преди това.

Юли 12, 2017, 00:48:28
Отговор #19

Неактивен borislav70

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Много хубава статия. Вече знам кой е направил най големите бестселъри на БМВ включително и Е34.Колега skodko от теб разбрах на какво още да обърна внимание за което ти Благодаря. За сега не съм усетил нито един от тези признаци, дано да  не ги усетя скоро. Може ли да ми обясниш по подробно, ако кормилната щанга или тампоните са за смяна освен , че ще тресе при спиране по какво друго да разбера дали са разбити. Волана реагира адекватно на всяко движение , не съм усетил луфт или поне така мисля. Благодаря и Лека.