Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1983  (Прочетена 5734 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 25, 2017, 21:32:21
Прочетена 5734 пъти

Неактивен mdterziev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Накратко историята:
Купена от баба и дядо през 1983 год., нова. Винаги стояла в гараж, подземен, и поддържана адекватно. В момента на малко над 53 000 реални км.
Преди две години след голям порой гаражът се наводнява. Колата е изчистена и измита, но отново е вкарана в мръсния
гараж. Година по-късно е изведена за технически преглед, но всичко вътре е доволно мухлясало. Прегледът е минат и
отново прибрана в непочистения гараж.
Тази пролет на мен ми идва желанието да я извадя и да я приведа в максимално добър технически и визуален вид, без да жаля време
и средства. Успях да изкарам колата от гаража след помощ от няколко приятели за диагностика и смяна на повредено чукче, наковалня,
нова бобина и кабел. Сложен нов акумулатор.
Вчера я докарах пред нас , махнах седалките без шофьорската, свалих няколкото пласта мокри, изгнили и мухлясали постелки. Остана това покритие,
предполагам е нещо като асфалт, залепено върху ламарините. Сега се чудя, в какъв ред да действам - първо тенекеджия и бояджия, или първо да направя каквото има по
двигателя и другите обслужващи системи - запалителна, спирачна, горивна и т.н. Предложения?


« Последна редакция: Юни 26, 2017, 18:16:48 от dido1903 »

Юни 25, 2017, 23:40:20
Отговор #1

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Колата ти изглежда доволно здрава , поне от показаните снимки. Прегледай праговете долните краища на задните калници за ръжда, битума  обикновено не е залепен навсякъде на 100% и там където не е лепнал  прави ръжда, особено след като е наводявана.

Аз в момента точно това правя, махнах целия битум и след грундовете ще полагам нов .

Много зависи в какво състояние са ти тенекиите , ако нямаш проблем с тях  си я измий , всичко да изсъхне добре и си я карай, ако боята е оригинална не я сменяй , освен ако не е адски зле , но като гледам си супер :)

Жалко, че чак сега си се меракладисал да я правиш .
Седалките аз ги изпрах доста добре с препарати  и водоструйка без да ги разглобявам  и ги пекох 3 дена на хубаво слънце, сега са като нови
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 00:47:21 от fokke »

Юни 26, 2017, 18:16:36
Отговор #2

Неактивен mdterziev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Да, и на мен ми се струва доволно здрава, има ръжди тук-таме, които вероятно са само повърхностни.
Прави ми впечатление, че подът отзад от едната страна е доста вдлъбнат, изкривен. Ще се говори с тенекеджията да видим какво
препоръчва. Повече ме мъчат след това намирането на необходимите части по интериора, които реша, че са за смяна.
И как се вади радиото от конзолката?

Юни 26, 2017, 19:28:00
Отговор #3

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
В оригиналната схема радиото се сваля като му се свалят врътките и гайките зад тях, тогава целия среден панел на таблото между уредите и жабката се сваля. Отдолу оригиналното радио стои на планка с 2 винта за самото табло, а задния край на приемника е вкаран в жлеб за самата каросерия, така че махайки планката с двата винта всичко се вади. Тука като гледам радиото е доста различно, как е хванато незнам, но няма да е много различно може би. Общо взето всички приемници от тия години се махат откъм двете врътки, това обаче не знам каква му е кондиката.

Юни 26, 2017, 20:03:06
Отговор #4

Неактивен mdterziev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря ти за включването,колега. Утре ще пробвам
Как се сваля,че нещо не работи изобщо.

Юни 26, 2017, 20:57:10
Отговор #5

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Ако има трудности по ремонта на радиото, да се обадиш, ще помагам:)
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Юни 26, 2017, 21:16:46
Отговор #6

Неактивен mdterziev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Ако има трудности по ремонта на радиото, да се обадиш, ще помагам:)

Непременно!   

Юни 27, 2017, 19:56:22
Отговор #7

Неактивен mdterziev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Колеги, днес се направи добра центровка на делко, предварение и сега колата пали от четвърт оборот без газ.
Въпросът ми е как мога да си полирам хромираните елементи брони, решетки, огледала и т.н. Имат множество дребни ръждиви точици.
Някой ми беше подхвърлил с карбамид да пробвам. Ако има изпитан метод, моля.

Юни 27, 2017, 20:02:49
Отговор #8

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Паста на SONAX за хром и алуминий!
retrobs.com

Юни 28, 2017, 08:16:03
Отговор #9

Неактивен selan4eto

  • Публикации: 97
Здравей и успех!:)Може да опиташ с домакинско алуминиево фолио и СИФ,паста за зъби или някаква друга паста,трябва да има и повечко вода.Иначе става перфектно с няколко кръгли диска от вълнен плат зашити един до друг/шлайфистите му казват парцал/ и зелена шлайф паста.Може да ползваш всичко което се върти на по-ниски обороти.Все пак не трябва да се увличаш за да не загрява.Важното е да не са високи оборотите.Виждал съм да продават и готови дискчета за бормашина.