Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166322 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 23, 2013, 20:46:54
Отговор #130

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Имам предвид да ползваш продукти които залепват добре ,но не се надуват,не увеличават обема си за да не изкривят тавана ти отвън.Защото в затворени обеми пяната изсъхва по бързо отвън където е в пряк допир с въздуха и по този начин не позволява на средната част която съхне по бавно да изхвърли излишните количества и започва да надува във всички посоки и разкривява лицевите панели.Всъщност е трябвало да намажеш гредичките и да залепиш лицевия панел още при поставянето преди заварката за по добър резултат ,но това е доста сложна за изпълнение манипулация.И сега става,но трябва да си сигурен,че е проникнал материал навсякъде за добър резултат.В бояджииските магазини ще ти препоръчат продукти за тази цел.

Февруари 24, 2013, 06:43:52
Отговор #131

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Между другото полиуретановата паста дава много добри якостни показатели и запазва добра пластичност при залепване стига основата да е добра. :)

Април 01, 2013, 23:47:44
Отговор #132

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Калояново беше добро място за покупки и подаръци.

За радиото моите благодарности на Киро - fulcrum.
Така вече имам 2 Блаупункта!


Един прекрасен подарък от един особено скъп за мен човек!


И завършвам с благодарност към Митко Speeder за тази тока за колан!  >:D
Lynyrd Skynyrd Forever !
« Последна редакция: Април 01, 2013, 23:53:16 от dido1903 »

Април 15, 2013, 13:12:30
Отговор #133

Неактивен raddo_st

  • Публикации: 19
Честито Дидо, поздрави за аксесоарите!

Вчера,  докато карах рекорда из София, ме спря още един любител като нас - Румен, който такси и ми каза, че предните пружини могат да се заменят с жигулски, като трябва да им се резне едната врътка, а отзад за амортисьорите - могат да се използват от Волга. Взех му телефона.
Знам, че малко спам, но на някой може да му е полезно.
 

Май 06, 2013, 13:34:21
Отговор #134

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Най-сетне и задният ляв калник е готов.
От кърпенето остава само преден десен калник,който като цяло е лесен детайл и колонката с пантите,която си беше много зле и не е пипана.
След кърпенето и изграждането на купето, е ред на работа по дъното - по гредите,после запечатване с препарати.








Юни 14, 2013, 01:06:12
Отговор #135

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ех,кога ли ще те догоня  :D Добре е да вървим не прекалено бързо,че нали знаеш "бързата работа срам за майстора"  :))

Юни 24, 2013, 15:32:40
Отговор #136

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Ами,Радо,какво да ти кажа?!
Ако така или иначе си решил точно с твоя екземпляр да се занимаваш - рано или късно ще трябва да минеш през ужасиите по купето и ламарините.
Аз избрах да е в началото и твърдя ,че така е по-правилният подход.
А твърдя,че е така,не защото съм го измислил аз, а други препатили хора.  :)

Иначе, по Рекорда.
Ето колегата Дарек от Полша отново ми прати възможни заместители на оригинални гумички от Rekord C с такива от ФИАТ и Лада.


Юни 24, 2013, 18:59:33
Отговор #137

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За фиата не знам, ама по ладата такива гумички няма.То май и за полски фиат частите са много трудно откриваеми.

Юни 24, 2013, 19:04:02
Отговор #138

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
браво Дидо напредваш :)
 

Юли 01, 2013, 11:55:28
Отговор #139

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Напредвам . . . в развитието на особен вид мазохизъм, докато гледам купето.  :D :D :D
Ето напасването на предните калници, решетка, броня, фарове.
Засега калниците са само маркирани с по 1-2 точки, има работа по десния,на една от последните снимки съм оградил.
Там поне е открит и лесен детайл.
Тук е мястото още веднъж да благодаря на Иво Радоев за оригиналните основи на фаровете, които са безценни!!!