Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 167069 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 25, 2013, 20:28:09
Отговор #180

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
И купето и седана ми харесват, само този двуврат седан на Рекорд не мога да го възприема. Иначе се сетих, няколко пъти на този зеления гостуваше едно черно или тъмно сиво купе  :) Нямаше видими ръжди и беше изпънато като цяло, мисля с леко избеляла боя. Кой знае какво е станало и с него  :)

Ноември 26, 2013, 01:55:31
Отговор #181

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Аз вече обяви в Бг за коли не гледам. Омръзна ми от некакви бастуни, които изобщо не знаят какво продават и не са сменили едни накладки през живота си ама знаят кое колко струва ! Имах невероятен късмет да купя 6 коли на отлична за състоянието си цена и те са ми предостатъчно. Тука всички кочини са карани докато издъхнат, ползвани са за камиони в строежа на поне две къщи, когато нещо трябва да се смени се ползват части от съветски коли. Всеки бастун иска за колата пари колкото му трябват. Много са ми смешни като ми кажат "тя струва 10 000лв , аз за колко да ти я дам " :) Един предмет струва толкова, колкото някой е готов да плати за него ! Това е положението ! И цената може да се качва ако го искат едновременно поне двама души. Цените на тези коли в Бг обричат собствениците на вечно притежание. Ако някога продам колите си и реша да купя нещо, ще е задължително от западна Европа ! Там за цената получаваш поддържана кола, карана грамотно с качествени консумативи, движила се е по хубави пътища и е обслужвана на време от грамотни хора. Последното ми обаждане беше на един селяндур за една 404ка ! От две думи ми стана ясно, че нищо не разбира от модела а само знае, че е ретро и струва пари :) ...още виси по обяви. А когато в обява видя една единствена снимка, направена вечер с телефон, направо я затварям...това е крайно несериозно. Абе Бг история :(

Ноември 27, 2013, 19:08:02
Отговор #182

Неактивен pandeliev71

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте колеги! И аз звънях за този кюстендилския рекорд .Сега цената му е 15000 лв,понеже бил единствен в България и много рядък модел! Някаква софийска фирма му давала 12 000 ,но той не се съгласил.

Ноември 27, 2013, 19:51:09
Отговор #183

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Негов си е! :D

Ноември 27, 2013, 19:52:23
Отговор #184

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Разгледайте обявите в mobile.de за да видите за 15000лв какво кола може да си купите :) Тези кокошарници в Бг които се въртят от години по обявите практически няма никаква цена, аз не бих дал и 1000лв за тази кола, защото тя не става дори за части. Продавал съм такъв Рекорд и много добре ми е ясно какви "хиляди" струва...дори в София :) Накрая го разпродадох на части и взех за 2г почти 4000лв което считам за колосален успех. Исках за целия Рекорд 2000лв и не успя да се продаде, въпреки че беше напълно комплектен и с абсолютно редовни документи с платени данъци, дори не съм монтирал новите табели, продадох ги със самата регистрация. Сега колата ми е на части из цяла България, доста части от него заминаха за Русия. Не съм изхвърлил нито един болт от него, всичко продадох, дори цели части от купето. Все още имам малко части от него и съжалявам, че никой не го купи за да го съживи :( 

Ноември 27, 2013, 20:51:17
Отговор #185

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Браво Дидо само така - бавно, но славно. За да ни покажеш как накрая с кеф ще си я караш :)

Спеархеад знам за твойте части :) Все още движа с тях :)

Ноември 27, 2013, 22:31:48
Отговор #186

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Много се радвам, че са ти от полза и поздрави за ентусиазма с колата :) Аз си мислех че ще се откажеш при първите трудности, но ти си точно толкова луд колкото е необходимо :) Не се отказвай никога от тази кола и я карай с удоволствие :)

Ноември 27, 2013, 23:02:23
Отговор #187

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Браво Дидо само така - бавно, но славно. За да ни покажеш как накрая с кеф ще си я караш :)

Спеархеад знам за твойте части :) Все още движа с тях :)

Мерси,Марто!
И аз знам за частите на Иво - основите на фаровете (гривните) свършиха перфектна работа при напасването на роговете на предницата.
Поздрави!

Декември 12, 2013, 17:47:13
Отговор #188

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Извинявам се за офф-а, но като стана въпрос за това какво си мислят, че притежават собствениците на по-редки автомобили веднага започнаха да ми изплуват спомени какви неща са ми разказвали на мен, когато съм ходил да гледам американски автомобили, които в България са още по-голяма рядкост. Една от най-абсурдните е за един Крайслер от 1961 г, чийто собственик твърдеше че е произведен в 4 екзепляра в края на 30-те години и е бил на Ал Капоне. Когато му показах оригинален каталог на Крайслер от 1961 г, той каза че модела бил от 30-те, а после през 61-ва почнали да го произвеждат в повече екземпляри. Та цената на колата, която обяви беше милион и нещо долара, при положение че беше без мотор и скорости и стоеше навън в двора на къщата му. В същото време този не беше съвсем вчерашен просто от гледна точка на това, че имаше още доста по-съвременни коли нов внос на немски номера при него.
Но както и да е.

Декември 12, 2013, 17:55:05
Отговор #189

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Нямаш грижи,Петьо! не е офф, всичко е ОК.  :)
В повечето случаи всичко е до манталитета и генерацията на тези хора - преди 40-50 години те са били млади, можещи.
Почти всички са били с престижни професии - певци, артисти, върхушката на държавни предприятия, партийни величия,дипломати.
Затова са можели да си купят западни или американски автомобили.

И сега след толкова години те трудно осъзнават колко са се променили ценностите и стойностите в живота.
Не ,че ги оправдавам,но понякога си мисля такива работи.