Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 167441 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 18, 2017, 13:18:45
Отговор #320

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Супер! Много ти благодаря, Роско!
ЩЕ се разберем със Жоро как да процедираме.
Аз със сигурност няма да присъствам,защото имам отдавна планиран ангажимент и съжалявам,че няма лично да мога да ти благодаря.

Ноември 01, 2017, 13:25:25
Отговор #321

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Джанти! Прекрасен сребрист цвят, получен след песъкоструене и прахово боядисване.
Този цвят е едно от малкото отклонения, които ще ми е интересно да направя по Рекорда. Имам предвид, че традиционно и оригинално железните джанти са черни.
Но на мен ми хрумна да са сребърни, за да отварят допълнително никелираните тасове, защото иначе ми се струва много сериозен контраст.
Дали ще се получи като ефект ще разберем, надявам се скоро.

Любимата рубрика "Бифор енд Афтър"
 :)















Ноември 01, 2017, 15:06:10
Отговор #322

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Пази ги от безконтактни препарати. Аз боядисах на една лада, пак с пясъкоструене и прахово и на морето, преди парада в Созопол, като ги наквасиха с безконтактния препарат от сребристи станаха чисто сиви... на петна и пръски!

Ноември 01, 2017, 17:57:59
Отговор #323

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Дидо, моите уважения за упоритостта и целия труд до момента и занапред! Но защо не ги поизправихте тези джанти, а ги боядиса така одъвкани...
За уплътненията на челното и задното стъкло - ползвахте ли някакви смазки, сапуни, вазелини или на сухо влезе...?

Ноември 01, 2017, 23:01:26
Отговор #324

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Дидо, вътрешни гуми ще слагаш ли или ще ги правиш без ?

Ноември 02, 2017, 00:41:24
Отговор #325

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Пази ги от безконтактни препарати. Аз боядисах на една лада, пак с пясъкоструене и прахово и на морето, преди парада в Созопол, като ги наквасиха с безконтактния препарат от сребристи станаха чисто сиви... на петна и пръски!
Аз затова винаги си мия колите сам. По автомивките икономисват от истински препарати, затова и резултата е такъв. От приятел, кадърен автобояджия знам, че е желателно да се избягва миенето по автомивки.

Ноември 02, 2017, 09:03:02
Отговор #326

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Да,чувал съм това за автомивките. Ще внимавам.
Дидо, моите уважения за упоритостта и целия труд до момента и занапред! Но защо не ги поизправихте тези джанти, а ги боядиса така одъвкани...
За уплътненията на челното и задното стъкло - ползвахте ли някакви смазки, сапуни, вазелини или на сухо влезе...?

Роска,няма какво да ти отговоря на забележката за ръбовете. Бързане, друга работа и .т.н.. Малко оправдателно,но това е.

Иначе,за уплътненията - да,за май че го бях отбелязал по-назад. Използвахме веро и се получава много по-лесно най-вече за момента, в който се подпъхне въженцето, което води напасването на гумата по ръба на купето.


Дидо, вътрешни гуми ще слагаш ли или ще ги правиш без ?

Не мисля да има вътрешни гуми,Боре. Имаш ли нещо предвид?


Ноември 02, 2017, 10:11:35
Отговор #327

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Ами имам. Точно миналата седмица минах и аз по тоя път - песъкоструене, прахово и т.н. След това гумите, като гумаджията още при свалянето ми каза, че гумите стават за без вътрешна, но не е препоръчително. Старите джанти нямали втори вътрешен ръб и не държали гумата, което било опасно, защото имали навика да излизат. Особено при по-високи скорости и в завой. Затова предпочетох да си сложа вътрешните. Сега твоите джанти може и да стават, но ти го давам като информация да обърнеш внимание като монтираш да коментираш с гумаджията.

Ноември 02, 2017, 23:45:17
Отговор #328

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Някакви алуминиеви джанти не му ли се полагат на Рекорда или ще остава в заводски вид?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 03, 2017, 08:34:23
Отговор #329

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Роско, възможно най-близо до заводски. Тези са 14-ки. Единствените други джанти, които ми харесват на този етап и които бих си купил ако намеря са ето този тип.
Ако някой има излишни, може да даде знак  :)



« Последна редакция: Ноември 03, 2017, 10:53:51 от dido1903 »